Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugyanannyi esély van vetélés...

Ugyanannyi esély van vetélés után teherbeesni mint normális esetben? 6 hónapos terhesen elvesztettem a kisbabáimat. Azt mondták fél év után lehet újra próbálkozni. Kötelező ezt kivárnom ha már nagyon szeretnénk kisbabát? Már eltelt 3 hónap.

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezd meg a dokidat erről meg még 1-2 másik orvost de szerintem nem feltétlen kell kivárni. Iga nekem korábban mentek el a babók de a doki mindegyiknél mondta hogy a hat hetet feltétlen meg amennyit gondolunk utána annyit várjunk.
2009. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt, szívből! :(

Én úgy tudom, a várakozási idő hosszúsága függ attól, hogy milyen idős terhesség szakadt meg. Gondolom egy hat hónapos terhesség után több idő szükséges ahhoz, hogy a hormonrendszer és a méh állapota is újra a régi legyen. Nekem az első vetélésemnél először 6, majd "legalább 3" hónapot mondott az orvos, műtét után. Majdnem sikerült is kivárni, talán egy héttel a határidő előtt teherbe estem a kislányommal és minden teljesen normális mederben zajlott tovább, csodaszép egészséges baba. Aztán később sajnos én is elvesztettem egy ikerterhességet, műtét után itt is 3 hónapot mondtak. Mindkét vetélésem korai volt, max 9 hetes, pontosan nem tudták megállapítani. Szerintem hallgass az orvosra, próbáljátok meg betartani az általa javasolt szünetet. Ha nem megy, szerintem az sem jelent túl nagy bajt, de ha ezzel növelhetitek egy egészséges baba megszületésének esélyét, akkor ez nem túl nagy "kérés".

Jó egészséget és mielőbbi egészséges gyermekáldást, boldogságot kívánok!

2009. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igazából azóta nem is védekezünk de a tesztek negatívak.Azért is kérdeztem hogy nehezebb-e teherbeesni mert már azóta volt 2 mensim is és védekezés nélkül elég érdekes...Amúgy jövőhéten megyek nőgyógyihoz.
2009. nov. 20. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!