Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák akik 1 napos cukor...

Kismamák akik 1 napos cukor profilon voltatok, milyen volt? Hogy kell elképzelni? Kész vagyok!

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! nem szeretnék veled kötekedni, de tényleg, csak tanácsolni szeretném, hogy ezt a kérdést a terhesség kategóriába írd, ott talán több a kismama! itt mi még csak vágyakozunk rá:D

sok boldogságot!

2009. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a terhesség kategóriába akartam kérdezni, de félrenyomtam. Sok sikert mindenkinek!
2009. dec. 1. 09:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én azért válaszolok, mert már túl vagyok rajta. (ha a cukorterhelésre gondolsz)

Reggel 7-re mentem vettek vért majd ezt követőenn kaptam egy cukorszirupot, amit meg kellett azonnal innom. Egy óra múlva vettek ismét vért majd rá következő órára megint. Így az eredményen látható volt, hogy óránként mennyire emelkedik a cukorszint. Van ahol nem vesznek a szirup után 2x vért csak egyszer, 2 órára rá. Ennyi az egész.


Üdv, 27 hetes

2009. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, örülök, hogy itt is kaptál rá választ...:D
2009. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak akkor lenne igaza, ha a kérdés a terheléses cukorvizsgálatra vonatkozna, amit minden kismamánál megcsinálnak.

Itt a kérdés a cukorprofilvizsgálat volt, ha jól értelmezem, annál, akinél a terheléses érték magas volt.


Nekem reggel be kellett feküdnöm a kórházba, akkor rögtön vettek vért, akkor még abból nézték a cukorszintet. Ezután minden étkezés előtt közvetlenül, és utána 2 órával is mértek ujjból vett vérből, egészen este 10-ig vagy 11-ig. Azt hiszem, 7 ujjszúrást jelentett ez.

A nővér mindig ráírta a lázlapra, és a másnapi vizit alkalmával nézték meg az orvosok, ez alapján történik az ajánlás például a diétára, gyógyszerre vagy inzulinadagolásra.

Ennyi, nem egy nagy ördöngösség! Csak bátran, mert érted és a kisbabádért történik minden! Remélem segítettem. Boldog babavárást, és egészséges terhességet kívánok!

2009. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második válazoló vagyok, azér írtam zárójelbe, hogy ha cukorterhelésről van szó!

Bocs kedves kérdező, akkor azt nem tudom hogy működik :-)

2009. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!