Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOSok Elolvasnátok?

PCOSok Elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Szóval PCOs vagyok, de valamit nem értek! Mostanában viszonylag eléggé beállt a mensim. 32 naposak a ciklusaim, már egy fél éve! Sokszor vagyunk együtt a párommal, mégsem jön össze a babóca.

Most tervezem hogy megyek endokrinológushoz, már kinéztem a klinikát.

Kérdésem az lenne ha rendesen van peteérésem, miért nem termékenyítődik meg? Ha felirja az orvos a gyógyszert mi fog változni? Ha mostanában rendesen megjön, akkor ez már nem lehet gond nem? Vagy rosszul tudom?


Tudom hogy egészséges nők sem mindig tudnak egyből teherbe esni.

Igazából az érdekelne hogy a gyógyszert ha felirják miben fog segiteni?

Tavaly juliusba volt egy misszed abom. Igazából azóta van viszonylag rendesen menzeszem.



2014. febr. 17. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Én is Pcos-os voltam/vagyok. Utóbbi 2 évben rendesen beállították a mesim de annak ellenére se estem teherbe. A doki szerint lehet, hogy beállítja a vérzésem de az még nem jelenti azt, hogy képes peteérést biztosítani. Ezért folyton mennem kellett havonta, hogy megnézze a peteérésemet. Endokrinológia az nagyon jó, ha tudsz menj el, nekem sokat segített!

Megmondom őszintén, hogy tavaly augusztusban meguntam a sok gyógyszerezést és bevágtam mindent a kukába. Sokat stresszeltem, hogy nem jön össze már évek óta és lehet durván hangzik de feladtam. Nem foglalkoztam vele. Ittam gyógyteákat. (többek között cickafarkfű teát) valamint elkezdtem sportolni-mozogni, fogytam is és megnéztem, hogy mit eszek!


Sok sikert kívánok neked és mihamarabbi gyermekáldást!


21 hetes kismama

2014. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem van peteérsem de nincs tüszörepedésem. A meg nem repedt tüszökből lesznek a policiszták. Ettöl még van rendes vérzés is de ha nem szabadul ki a petesejt akkor nem is tud megtermékenyülni, A PCOS kezelése a hármas kezelés (gyógyszer, diéta, sport) ezek mellett a 99%-unk babaás lesz ha nincs más gond. Az hogy mennyi idö után az állapot súlyosságától függ.
2014. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha babát szeretnél, és nem akarsz éveket elpocsékolni, akkor a Mens Mentist ajánlom. www.mensmentis.hu www.pcos.hu Ezeket az oldalakat olvasgasd, minden kérdésedre ott a válasz. Illetve a facebookon is van egy zárt csoport, lehet bátran kérdezni, aranyosak a lányok! Sajnos rettentő kevés olyan endokrinológus van, aki ért is hozzá! Remélem, segítettem!
2014. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, tényleg a mensmentis a legjobb ha tudsz oda menj.
2014. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Olvasgattam az oldalt, de egy kicsit nekem drágának tünik!:( Meg tudnátok mondani, hogy mennyi lesz a végösszeg, illetve hányszor kell visszamenni és mennyi idő mig a végére érnek?

2014. febr. 17. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a 3. vagyok. Hogy mikor érsz a végére? Sosem. Ebből nem tudsz meggyógyulni, egész életre szóló projekt. Gyere a facebook csoportba, tök jó! [link]

A 3-as kezeléssel viszont megúszhatod a diabéteszt és annak a csúnya következményeit. A Mens Mentis sok pénzbe kerül, de nem drága. Nem drága, mert az egészségedről van szó, és nem drága, mert más orvos(ok)nál ennél sokkal többet elköltenél felesleges terápiákra. Hangsúlyozom még egyszer, TB-s dokik között 99,9%, hogy nem találsz hozzá értőt. A MM-ben viszont az összes orvos ért ehhez a betegséghez és célzottan kezel. Az árakról: a labor nekem 3 havonta 8 ezer körül szokott lenni, de nem ragaszkodnak az ottani eredményhez, tehát mehetsz SZTK-ba is laborbaba, nem muszáj hozzájuk. A konzultáció 10 ezerbe kerül szintén 3 havonta. Egészségpénztári számlát is tudnak kiállítani. Továbbá van lehetőség távkonzultációra e-mailben, annak alacsonyabb a díja, mint a személyes konzinak, de nem tudok pontos árat írni, még nem kértem sosem. Remélem segítettem.

Amúgy írd be youtube-on: Metformin babamozi :) Ők mind PCOS anyukák babái, és sikersztorijuk! Ők mind az inzulinérzékenyítő metformin tartalmú gyógyszert szedték, tartották a 3-as kezelést és többségük spontán lett babás :) Fel a fejjel!!

2014. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha minden leletet viszel rögtönn diagnosztizálnak és nem kell menni akár hónapokig ujra. Egyéb kezelés sem lesz olcsobb (pl egy inszem) és nagy rá az esély hogy nem is sikerül ha nincs meg a megfelelő hormonális háttér hozzám. Egy inszemináció alsó hangon 50e-től kezdödik nem hiszem hogy az egyszeri 12 e olyan sok lenne az MM-re. elmehetsz te 20 TB-s orvoshoz csak lehet semmire nem mész vele mert babád nem lesz. Amit tölem kértk leletek: 3 pontos terheléses cukor és inzulin, általános labor, hormonok, hasi, nögyógyászati és nyaki uh. ha ezekkel mész rögtön diagnosztizálnak.
2014. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oke de ezeket is be kell vhonnan szerezni:)) a ket szep szememert meg nem fognak sztk s laborba csinalni:) na mindegy! Kerek idopontot es elmegyunk:) koszi a tippeket es tanacsokat!:)
2014. febr. 17. 21:44
 9/9 anonim ***** válasza:
A terhelésre enkorinologus vagy belgyógyász ad beutalót szkt alapon! Egyéb hormonokra adhat nögyógyász is ö megcsinálja a hüvelyi uh -ot! A laborra és többi uh -ra ad a körzeti! Vihetsz sztk alapon csinált vizsgálati eredményt csak fél éven belüliek legyenek! A diéta és sport a legfontosabb ezt elkezdheted mensmentis nélkül is!
2014. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!