Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlót szedek, még...

Fogamzásgátlót szedek, még minimum egy hét van addig, hogy megjöjjön megint. Ma egyik pillanatról a másikra tömény barna folyást vettem észre, olyan mennyiségben, hogy tampont kellett betennem. Valakivel történt valami hasonló? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Előre is köszi.

Mielőtt elkezdenétek olyan kommenteket írni, hogy miért nem megyek el inkább orvoshoz, hát azért, mert Angliában élek, és itt ameddig nincs vészhelyzet, nem foglalkoznak velem.

Több, mint fél éve szedek fogamzásgátlót! Szóval tuti nem attól van, és mostanában szúrkál a hasam is, kb. egy hete.



2014. febr. 18. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Igazából előfordulhat bármikor köztes vérzés a fogamzásgátló szedése alatt.

De ha bármikor volt probléma a gyógyszer szedésével kapcsolatban, tehát kimaradt vagy kimaradtak szemek vagy bármit szedtél, pl. antibiotikumot ami gyengíthette a gyógyszer hatását, akkor elképzelhető, hogy csökkent a gyógyszer hatása és azért van most vérzésed, mivel bekavarta a szervezetedet.

De ha bármi ilyen gond volt és nem alkalmaztatok kiegészítő védekezést, akkor egy terhességi tesztet sem ártana csinálni.

2014. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kicsit igazából félek.. Mivel eddig kéthormonos fogamzásgátlót szedtem, de attól nagyon erős migrénjeim voltak. Azt abbahagytam, és felírt itt a dokim egy egyhormonost, igazábol tényleg nagyon gyenge, és kicsit félek. Tudom, hogy a beágyazódásos vérzés is ilyen.

2014. febr. 18. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, de az orvos legyintett rá. Sajnos utólag kiderült, hogy ez súlyos hiba volt, lassan 2 éve hagytam abba, azóta sem állt helyre a hormonrendszerem, meddőséggel küzdök :( Szerintem használjatok kiegészítő védekezést, csinálj tesztet 1 hét múlva, és ha máskor is megismétlődik, akkor lehet, hogy nem ez a megfelelő védekezési mód számodra!
2014. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat :)
2014. febr. 18. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 8evig szedtem fogamzásgátlót soha nem volt semmi,edesanya lettem most szedek ismet 1eve! Eddig semmi nem volt most az elmult 21szem alatt nekem is ilyen barnas sűrű sok folyás volt, a 7nap szünet alatt nem jelentkezett a megvonasos! Teszteltem negatív! Gorcsoltem elmentem dokihoz! Semmi rendellenességet nem látott! A fogamzásgátló mellekhatasa a koztes pecsetelo verzes illetve az a barna folyás is! Nekem nőgyógyász mondta ha következő honapban is ugyanilyen lesz akkor ad új gyógyszer! Lehetseges h nem elég erős! En egyébként Németországban vagyok! Milyen gyogyszert szedsz?
2014. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Értem. Az enyémnek az a neve, hogy Cerelle. Szedtél esetleg te is ilyet?

2014. febr. 18. 12:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy terhes, a beágyazódásos vérzés nem ilyen, és nem kell kiegészítő védekezés.


Fog. gátlónál előfordul az ilyen, főleg az alacsony hormontartalmúnál. Én az első esetnél visszamennék a dokihoz, hogy ez sem vált be, de valószínűleg nem ártasz magadnak túl sokat azzal, ha te a másodiknál mész. De a másodiknál menni KELL. És akkor is menni kell, ha a tüneteid súlyosbodnak (erős vérzés, görcsök).


Rossz hír, hogy nem igazán szerencsés fog. gátlót szedni, ha migréned van vagy egyik gyógyszer kiváltotta.


De félned nem kell, nem leszel terhes.

2014. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az nem vili, hogy aki szerint ő hasonló esettől lett meddő, aszerint mi szükség kiegészítő védekezésre...
2014. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon remélem, mivel tudom, hogy egy szemet sem hagytam ki, és bízom benne, hogy nem én vagyok a 100 nőből az az egy, aki fogamzásgátló mellett esik teherbe :)
2014. febr. 18. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, én tanácsoltam a kiegészítő védekezést is (bár nekem nem lett volna rá szükség, utólag mindenki okosabb). Nem vagyok orvos (csak EÜ-s), pláne nem távdiagnoszta. Nekem attól volt a barnázás, hogy felkavarta a hormonrendszerem (pedig 4* váltottam gyógyszert, egyenként 1-1 évig szedve őket), amivel most is küzdök. De mi van, ha a kérdezőnél nem ugyanez a helyzet, lehet, hogy nem elég hatásos (néha megtörténik), és ettől van barnázása? Rosszul tenném, ha nem tanácsolnám neki ilyenkor a kiegészítő védekezést, mert biztosat csak orvos tud mondani (vagy ő sem). Viszont, ha a barnázás visszajön, akkor biztos, hogy valami nem stimmel a gyógyszerrel!
2014. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!