Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anglia: Voltál már kivizsgálás...

Anglia: Voltál már kivizsgáláson 3 vetélés miatt? Vetélt már el valaki Angliában? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Még "csak" kettőn vagyok túl, 3-nak meg kell lennie a kivizsgáláshoz.

Van olyan köztetek, akinek hormonproblémája volt, azt kivizsgálják, hogy kezelik?

NEM TUDOK HAZAMENNI KIVIZSGÁLÁSRA

Egy egészséges gyermekem már van, ugyanaz az apa.


2014. ápr. 17. 20:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Angliaban elek, nem volt vetelesem. Nem ertem, hol, milyen orvosnal eloiras az, hogy 3 vetelesnek kell lenie, hogy tovabbkuldjenk vizsgalatra? Mi csak most keztdunk bele a babaprojektbe, de mivel otthon evekkel ezelott pajzsmirigy problemam volt, megemlitettem, es rogton kuldtek vervetelre. Tovabbi vizsgalatokat is akarok kerni, ugyanis osztrogentobbletem van. Nyitott volt a GP-m mindig, hajlando is tovabbkuldeni vizsgalatokra. Te hol tapasztaltal ilyen eloirast? Menj el masik orvoshoz es kerd nyomatekosan. Nalam mukodik.
2014. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Naombika ***** válasza:

Nem volt vetelesem, remelem nem is lesz. En is hallottam mar errol a szabalyrol. Nem vizsgalnak ki csak 3 veteles utan.... Brutalis... :(

Azert szerintem is probaj meg egy masik GP-t es ne hagyd magad lerazni. Esetleg kamuzz egyet, es mond hogy pozit teszteltel de egy hetre ra megjott. Talan ez eleg lesz.

Sok sikert.

2014. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Igaz én nem Angliàban élek hanem Svédorszàgban és itt is "csak" 3 utàn kezdenek el kivizsgàlni.... 2 spontàn vetélésem volt+ egy kémiai terhességem így nagy nehezen de végre kezdenek velem valamit...

Esetleg nincs vmi magyar orvos ott aki tudna segíteni??? Vagy tényleg hazudj , igaz nem szép dolog de ha màshogy nem megy...

Drukkolok!

2014. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Nekem Norvégiában volt egy vetélésem, majd újra teherbe estem, de nem tudtam róla az elején. Ezer dolog történt, ami kockázatot jelentett, ezért kértem egy UH vizsgálatot, tekintettel a korábbi terhességre. Azt mondták, nem indokolt, ha a 3. lett volna, akkor mehetnék. Dőljek hátra, és örüljek, hogy terhes vagyok. Amúgy persze magándokihoz mehettem volna...
2014. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába váltok dokit, a korház mondta, hogy csak 3 után lehet, megérdeklődtem a másik közeli korháztól, ott mi van, ott is azt mondták, meg hozzátették, hogy ez mindenütt így működik.

Pajzsmirígy problémát már próbáltam bekamuzni, az orvos megnézte a nyakam, megtapogatta és azt mondta, nincs bajom, így nem küld kivizsgálásra. Másik orvosra nem tudok váltani, mert teltház van nála.

Magándoki meg 200-250 per alkalom.

Belevágtunk a próbálkozásba megint a múlt hónapban még nem jött össze. Mivel nem tudok mit lépni kivizsgálás ügyében, így orosz rulettezek. Az első vetélés után 5 hónapot vártam, most csak egy menszit vártam, de nem jött össze, így már 2 lesz belőle minimum.

Ráadásul nem volt egészen síma vetélés, nem értem, mért nem csinálnak valamit, mert nem azonnal dobja ki a szervezetem az elhalt babákat. Az elsőnél 11+6 voltam, mikor elvetéltem 5 hét barnázás-vérzés után...és hiába kértem, hogy nézzenek meg. A baba csak 5 hetes körül lehetett. 2.-nál én magam mentem el magán uh-ra 8.5 hetesen, nem volt szívhang, a babák-ikrek voltak- megálltak 7 és 6 hetesen a fejlődésben. 1 hét után új uh korházban és még kéredzték, hogy mért mentem el magánra---hát nem tudom. Gyógyszert választottam, én magam vettem be itthon, vagyis helyeztem be a vaginámba, de csak egy baba ment el tőle, de ezt csak a 2 hetes csekkoláson tudtam meg és akkor még várni akartak 2 napot. A csekkolás napján 11+6 voltam. 6-7 hetesen elhalt, de majd 12 hetesen még várjunk pár napot....nem tudom, de szerintem ez már kockázatos. Na, aznap visszamentem, mert elkezdett ömleni belőlem a vér, a nővérke mentette meg az életemet, mert az orvosok először nem akartak jönni. Mikor aztán jöttek, akkor már tele lett velük a korterem. Nem tudom hány orvossal találkoztam, de a pánikot az ő arcukon is láttam, utólag bevallották, hogy féltek, hogy elveszítenek. Hát mit mondjak, én is azt hittem, hogy már nem találkozhatok a családommal. Szerintem a 2 hetes csekkoláskor azonnal benn kellett volna tartaniuk, mert akkor én már véreztem.

Utólag összerakva az eseményeket-tüneteket, szerintem az első vetélés után nem tisztultam ki. Az alatt az 5 hónap alatt össze-vissza jött meg és első 1-2 napban ömlött mindig belőlem, mindig 7 napig tartott, +2-5 nap barnázás előtte és mindig jöttek ki darabok. Most az első menszi 32 napra jött meg, de 5 napig tartott, nem volt barnázás. 2. 28 napra egy nap barnázással előtte, de nagyon enyhe barnázással. Igaz, most jóval erősebb volt, de valószínű azért, mert majdnem elkezdődött valami. Éreztem az ovut, akkor voltunk együtt és a beágyazódást is éreztem, --legalább is szerintem, mert előző terhességnél is ez volt. De most ugye rögtön levált. Tovább is tartott a menszesz. Az is lehet, hogy a bekapott vírus miatt, mert pont akkor jött ki egy ismerős, akinek segítünk és elkaptam tőleg egy jó kis vírust. Köhögés, láz, torokfájás, masszív nátha fejfájással, enyhe hasmenés. Épp most mászok ki belőle.

Remélem, ha most összejön, megmarad, ha nem, akkor végre kivizsgálnak. Mást nem igen tudok tenni. Ha az a sorsom, hogy elvetéljek még egyszer, akkor hiába várok megint hónapokat, így legalább időt nem veszítek.

2014. ápr. 18. 07:44
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, további tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.
2014. ápr. 18. 07:45
 7/32 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nagyon sajnálom, amit átéltél. Ez durva. Ha tényleg nem tudsz menni másik GP-hez, akkor szerintem menj magánorvoshoz. Tudom, nagyon drága, de ez azért már több a soknál.
2014. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom kifizetni a magándokit:(
2014. ápr. 18. 19:13
 9/32 anonim ***** válasza:
És nem jöttök haza valamikor? Lehet, olcsóbb egy repjegy, mint egy magánorvos...
2014. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Több, mint egy év múlva tudok hazamenni, ezért írtam, hogy nem tudok hazemenni kivizsgálásra. Idén nem futja rá pénz. Házat vettünk.
2014. ápr. 18. 21:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!