Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meforal szedése csak diétával...

Meforal szedése csak diétával lehetséges?

Figyelt kérdés

Össze vagyok zavarodva. A vércukrom tökéletesen rendben van. Az endokrinológus hormonvizsgálat alapján PCO-t gyanított és IR-t, amit a nőgyógyászom nem erősített meg, sőt.

De mindkettő szerint érdemes szednem a Meforalt, mert az segíti a peteérést és a megtermékenyülést is (ez a nőgyógyász álláspontja) illetve kezelné az IR-t és a súlyom alakulásában is segítene (endokrinológus álláspontja).


Nomármost, nekem semelyik nem mondta, hogy emellé a gyógyszer mellé diétázni KELL. Most meg mindenféle bonyolult izét olvasok, hogy 160 g CH, azt is nem mindegy, hogyan osztom el...


Én (most biztos jön a lehurrogás) ugyan nem akarok grammokat méricskélni meg ilyenek. Nem bírok napi 5x étkezni, örülök, ha a 3 sikerül.


És, ha diétázni KELL a gyógyszer mellé, akkor a két orvos közül miért nem említette egyik sem?


Paffon vagyok :(



2014. máj. 8. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress új orvost! Én is most mentem a 3. endokrinológushoz mert a másik 2 semmit se mondott el! PCOS-ra a legjobb kezelés a Meforal + diéta + mozgás. 1 évig szedtem csak Meforált mert azt hittem annyi elég, hát nem is jött meg az 1 év alatt csak barnázás volt. 2-3 hónapja csinálom a diétát és sportolok is mellé meg is jött múlthéten rendesen.

Egyébként én nem számolom a CH-t csak nagyjából. Már az is nagy dolog ha kerülöd a cukros meg fehér lisztes dolgokat meg rendszeresen sportolsz.

2014. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Milyenek az eredményeid? Egyébként csak a gyógyszerrel tényleg nem mész semmire, kell diéta, és sport is hogy működjön a dolog.
2014. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!