Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hiba lenne úgy teherbe esnem,...

Hiba lenne úgy teherbe esnem, hogy még szoptatok?

Figyelt kérdés

Kis korkülönbséget szeretnénk. Július végén lesz egy éves a fiam, és akkor szeretnék hozzálátni a testvér projektnek, viszont szoptatok. A védőnő azt mondta, hogy akkor el kell választani a Picit, ha szeretnénk a testvért. Én nem így gondolom, de érdekelne, hogy valakinek van pozitív vagy negatív tapasztalata ezzel kapcsolatban?

5ször eszik egy nap, ebből 3 anyatej, illetve éjszaka, ha ébred is cicin alszik vissza.


2014. máj. 21. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran megesik, hogy ha szoptatás alatt jön létre terhesség, akkor megváltozik az anyatej íze, s így a nagyobbik "maga választja el magát", mert nem ízlik többé neki.


Ezzel az eshetőséggel is számolnod kell!

2014. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is szoptatás alatt lettem terhes, én el is választottam néhány hetes terhesen a kisfiamat, mert féltem, nehogy valami bajt okozzon, de ő már 2 év 3 hónapos volt akkor, szóval már ideje is volt, meg én már 40 éves vagyok, és ki akartm zárni minden olyan tényezőt ami gondot okozhat esetleg.

De hallottam olyat, aki egész terhessége alatt szoptatott, majd utána mindkét gyerek szopizott, csak én már a korom miatt nem mertem ezt megkockáztatni, mert olvastam mindenfélét pro és kontra.

2014. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok, még az jutott eszembe, hogy a kisfiam elég sokat szopizott míg el nem választottam, azon is aludt el és vissza éjjel is, mégis terhes lettem, annak ellenére, hogy ő 3 év alatt jött össze. És egyáltalán nem érdekelte, hogy esetleg más lett az íze, esze ágában sem lett volna leszokni róla, ha nem választom el.
2014. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

10 hónapos volt a kicsi, amikor megfogant a mégkisebb. tervezett baba volt, de nem mindenkinek engedi meg természetanyánk, hogy szoptatás alatt teherbe essen. Szerencsések voltunk. Majd kihordtam, közben szoptattam, majd szoptattam kettőt... Fantasztikus volt!! Ha megteheted, ne hagyd ki! :)

Védőnő? Igen, ő hasznos élőlény is tud lenni...

2014. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Anyám is így esett teherbe, és én is. Egyikünk se menstruált még, spontán történt.
2014. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is így szerettem volna,de szoptatas alatt nem sikerült.

Csak miután elvalasztottam,de en megmondom őszintén 1ev eleg is volt,es kettőt nem is szoptattam volna..

Az elso babamat pedig közel 2evig szoptattam,de mar azert is mert nem tudtam elválasztani:jott es követelte..

A masik kettő siman elhagyta 1evesen.

2014. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Most járok a 6. hétben, tehát épp csak most tudtuk meg, hogy jön a kistesó. A 'nagyfiam' 14 hónapos, még mindig szopizik. A szopikba nem zavart be az újabb terhesség, bár Ő már alapból is csak reggel és este kéri. A nődokimat megkérdeztem a teherbeesés előtt, hogy el kell-e választanom a fiamat, a válasz határozott nem volt. Azt mondta, hogy nyugodtan szoptassam, amíg kényelmes. Ha ne adj isten picit görcsölnék, akkor ráérünk majd akkor tenni ellene. Úgyhogy nyugi! Babásodj és szoptass boldogan!
2014. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ritka normális dokid van! Nálunk 10-ből 11 habzó szájjal üvöltene, hogy Úristen, persze, hogy el kell választani! Innen tudom biztosan, hogy hülyeség. :) Meg tapasztalatból...
2014. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én anyukám csak szoptatott engem, amikor terhes lett tesómmal, én 3 hónapos voltam akkor, és onnantól nem akartam szopizni. Később megértette, hogy miért.:)

Szerintem ne foglalkozz a védőnővel. Nekem nem segített semmit amikor kellett volna, amúgy meg mindig a legrosszabb verziót mondja mindennel kapcsolatban.

2014. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is 2x is úgy lett terhes hogy szoptatott és mi magunk hagytuk abba a megváltozott tej miatt.

Ne válaszd el. Próbálkozzatok. Ha sikerül majd meglátod abba hagyja e, vagy te akarod e, akkor is elválaszthatod.

Max ha pár hónap alatt nem jön össze a tesó, akkor esetleg elválasztanám, hátha a szoptatás akadályozza!

Hajrá!

2014. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!