Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Árthat-e a pár napos/hetes...

Árthat-e a pár napos/hetes magzatnak, ha az anyuka úgy esik teherbe, hogy közben fogamzásgátlót szed, és mivel az első menzesz elmaradtáig nem tudja, hogy terhes, ezért szedi a tabit, miközben már megfogant a magzata?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Hűű. Sürgősen hívd fel a nőgyógyászt! Egyébként van ismerősöm aki tabi mellett esett teherbe, és gyönyörű a kislánya. Reméljük semmi vész, és gratu a babihoz.
2010. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
hát elég rosszul indul, de inkább szerintem is a nőgyógyászt hívd fel, ő mondja meg mi van ilyenkor.
2010. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj semmi baja nem lesz a babának a nőgyógyász is ezt fogja mondani :) (Az enyémnek sem lett)
2010. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia

33 hetes várandós vagyok a kisfiammal, aki Mercilon szedése mellett fogant.

(nem voltam beteg, nem hánytam ki, rendesen szedtem stb, szal érdekes és értékes eu-i szintű statisztikai adatnak hívta az "esetet" az egyik doki :S)

Megjártunk több genetikai kivizsgálást is a legnevesebb magyar szakiknál, és megnyugtattak, hogy a babó teljesen egészséges!

Állítólag a gyógyszertől is függ, a Mercilon éppenséggel olyan kis dózisú, hogy nagyon ritkán okoz problémát, akkor is csak erősíti az öröklött hajlamot (szívfejlődési rendellenességet okozhat leginkább, de NAGYON ritkán). Szóval mi megnyugodtunk, de nagyon sok idegeskedéstől kíméled meg magadat, ha mihamarabb elmész orvoshoz, és it nem az SZTK-s rendelésre gondolok, mert a SOTÉ-n nagyon röhejes volt a "genetikai tanácsadás" ( 7 órát utatzunk, 4-et vártunk, 2percet voltam benn és meg sem néztek UH-val...).

2010. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem árthat. Se fejlődési rendellenességet nem okoz, se vetélést. Nem kell abortuszra menned emiatt, egyetlen olyan eset sem ismert, amelynél probléma lett volna a babával a tabletta miatt. Ezek csak hormonok, ráadásul igen kis mennyiségben. Rengeteg baba fogan úgy, hogy az anyjuk tablettával védekezik, csak valami hiba támad a rendszerben.


Ne aggódj! :-) Csak hagyd abba a gyógyszert - bár gondolom, már abba is hagytad.

2010. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én pont tegnap nézem egy müsort.A csaj 3havonta kapott fogamzásgátló injekciót,és terhes lett.Nem volt hányingere,a hasa se nőtt meg,5kg hizott,de ezt a sok zsiros étel fogyasztás miatt gondolta,meg a gyomra égett,ezt is a táplálkozásának tudta le,bulizni járt,ivott,cigizett.

Szerencsére a baba egészséges lett.

Mondjuk nem hiszem el hogy a hasán nem vette észre,mert még ha molett is volt kicsit,az akkor is keményebb lesz.Na meg ott van a baba mozgása,hogy nem lehet érezni?!

A kérdésedre a válasz,szerintem mindenképp beszélj orvossal erről,az ő szava a legbiztosabb.

2010. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nemlesz,a mai fog.gátlók már annyira kevés hormont tartalmaznak.gondolj bele 1 kihagyott szem miatt is beindulhat a peteérés.
2010. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!