Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegretol, Valdoxan, Depral...

Tegretol, Valdoxan, Depral mellett terhesség? Tapasztalat? Meddig szedtétek? Volt valami probléma a kicsinél?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalatot szívesen vennék! Köszi! :)
2014. júl. 7. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Sajnos nem a kérdésedre válaszolok, ne haragudj ezért. Már tegnap óta tervezem, hogy írok neked.

Nem mernék ilyen gyógyszerek mellett gyermeket vállalni. Még egy is sok lenne ezek közül a terhességben. Mind ellenjavallt. Az első és a harmadik a legveszélyesebb.

De nem az a megoldás, hogy abbahagyod a gyógyszerek szedését.

Nem véletlen, hogy nem válaszol senki.

Ráadásul, amire ezeket szeded nagy valószínűséggel öröklődik is... (Ha jól sejtem mániás depresszió vagy skizofrénia.)

Biztos, hogy az égiek azt szeretnék, hogy mindenáron kismama legyél?

A születendő gyermeked ki tudná ellátni, ha te és a párod nem vagytok épp jól?

A párod egészséges?

Az anyaság rengeteg szenvedéssel és lemondással jár és csak e mellett vannak az örömök. 0-24 órás állandó készenlétet igényel, ami rokkantként nem megoldható, rettentően megterhelő fizikailag, és főleg mentálisan.

Nem beszélve a terhesség alatti, szülés utáni, szoptatással összefüggő hormonváltozásokról. Még annak is nehéz ezeket átvészelni, akinek nem volt korábban komoly pszichés gondja.

A szülés utáni pszichózis sajnos nálad borítékolható lenne, ami hónapokig tartó kórházi kezelést igényel. Addig a rokonság nevelné a gyermeked és nem látnád az első mosolyt, az első gőgicsélést stb.

Kellene egy gyám a gyermeknek, aki oda költözik hozzátok és segít, vagy ha kell átveszi a feladatokat. De tényleg megéri másnak szülni, ki lehet ennek tenni egy gyermeket és a rokonságot?

Kívánom, hogy megbékélj a helyzeteddel és tisztán láss!

Nem biztos, hogy mindenáron az anyaságra kell törekedni.

Anyagilag bírnátok?

Van munkátok?

Ha nem akarsz, nem kell itt nyíltan válaszolnod ezekre.

Szorítok neked, hogy jó döntést hozz a családtervezési kérdésben.

2014. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Még valami:

"A gyerekre nem áhítozó nők csoportja természetesen egyáltalán nem homogén. Helgát, aki nem tartozik sem az elvakult feministák, sem a törtető karrieristák közé, az élet sodorta ilyen szituációba. Nyolcéves korában kishúgot kapott, majd édesanyja rögtön a szülés után depresszióba esett, később paranoid skizofréniás lett. Végül Helga tizenhárom korában öngyilkosságot követett el. „Jelenleg egyáltalán nem szeretnék gyereket. Nagyjából túl vagyok azon, hogy pszichésen összekötöttem és azonossá tettem a kisbaba érkezését az édesanyám elvesztésével, most már leginkább a genetikai háttér tart vissza. A skizofrénia ugyanis öröklődhet. Nem tudhatom, hogy a szülés nálam is előhívná-e, vagy sem” - mérlegeli esélyeit."

2014. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Elég durva, amit írtál... Dologozom, a férjem is, és annak ellenére, hogy ezeket a gyógyszereket szedem, egészségesnek tartom magam. Nincsenek olyan problémáim, amik miatt ne tudnék gondoskodni egy gyerekről. Már vannak is gyermekeim, a legkisebb 9 hónapos. Néhány hónapja kellett elkezdenem ezeket és abbahagynám azonnal, amint pozitívat tesztelek.
2014. júl. 8. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha megbántottalak, nem akartam. Örülök, hogy vannak gyermekeid. Ezeket a gyógyszereket nem lehet egyik pillanatról a másikra abbahagyni, mert elvonási tüneteket okoz és súlyosbodik az állapotod!

Mire szeded, ha meg szabad kérdeznem?

Ha szülés utáni depresszióra, akkor sem a következő baba bevállalása a megoldás, hanem előbb legyél jól, legyél gyógyszermentes legalább egy évig és akkor semmi gond nem lesz. Gondolom a pszichiáter is ezt mondaná.

Azért írtam ilyeneket, mert van egy paranoid skizofrén barátnőm, aki mindenáron gyermeket akar. Pedig évente 3-szor fekszik benn hetekig a pszichiátrián.

Először azt hittem már itt is ő tesz fel ilyen kérdéseket.

Minden jót nektek!

2014. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!