Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fél évig nem dolgoztam,...

Fél évig nem dolgoztam, munkanélkülin voltam, most kezdtem el dolgozni az új munkahelyemen.1 hetet dolgoztam és kiderült, hogy 1,5 hónapos terhes vagyok! (1. baba) Egy élelmiszerláncnál dolgozok eladó-és pénztárosként. Próbaidő alatt elküldhetnek?

Figyelt kérdés

Várjam meg a munkaszerződést és utána jelentsem be, h babát várok?

Ha most kiderülne és elküldenének,akkor mennyi pénzt kapnék terhesség alatt? Gondolom,ha munkahelyről megyek szülni,akkor többet...


Segítségeteket előre is köszi! M.



2014. júl. 17. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Tarts ki, húzd ki a próbaidőt, és ha véglegesítettek, jelentsd be a babát. Akkor már biztos a Tgyás meg a Gyed, az idei béred kb 70%ára számíthatsz. 180 bérezett nap után akár táppénzre is mehetsz szülésig, ha fárasztó a munka. Ha nem lenne munkaviszonyod, mikor születik a baba, sajnos csak Gyes járna, havi 25tel meg nem mentek sokra. Gratu a babához, jó egészséget nektek.
2014. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Ha a határozatlan idejű a szerződésed, akkor jó! Nyugodtan várd meg míg lejár a próbaidőd. Amúgy mennyi most a próbaidő? 3, 4 vagy 6 hónap?

Én a 6. hónap végéig tudtam titkolni a terhességemet.

Próbaidő alatt el küldhetnek, el is fognak, ugyhogy szerintem ha minden ok akkor húzd ki a próbaidőt.

2014. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Nálunk 3 hónap a próbaidő és állítólag határozatlan lesz a szerződés. Mindenképpen meg szeretném várni a 3 hónapot,mert a 25.000.- valóban nem sok,sőt.... most 118 br.-ba vagyok 6 órába.

2014. júl. 17. 16:13
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Valahol azt olvastam, hogy 12. hetes terhes korodig szolni kella munkaltatonak, mert akkor is elküldhet. Eleg szoros igy az a 3 honap, ha jol szamolom, nem is jön ki.
2014. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom a próbaidő utáni munkaszerződés után még 1,5 hónapot ki kell húznom,de én azt olvastam most egy jogi fórumon,ahol ügyvéd válaszolt,h ha írásba adom,akkor nem küldhet el próbaidő után...
2014. júl. 17. 16:22
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon "korrekt" vagy a munkaadóddal....már bocs.
2014. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát kiváncsi vagyok,h Te mit csinálnál ilyen helyzetbe?! Biztos Te sem lennél korrekt!!!
2014. júl. 17. 16:52
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Próbaidő alatt nem elküld hanem nem véglegesít arra senkit nem kötelezhetnek.

Mondjuk nekem egy kicsit bocs de sántít a sztori. 6 hónap munkanélküli nincs max 3 hónap. Szülés pillanatában meglesz a min. 365 munkanapod az elmúlt 2 évben mert ha nem akkor ugyan úgy csak gyes jár.

Terhesség alatt munkanélküliként semmi sem járna, mivel passzív táppénz évek óta nincs.

2014. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséged! Nem értem,h miért sántit a sztori?? 6 hónapig munkanélküli voltam sajnos...nem részleteztem,de most megteszem...3 hónapig munkanélküli ellátásba részesültem és 3 hónapig szociális segélybe!
2014. júl. 17. 17:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék a témához bár nekem más a helyzetem. Babát szeretnénk egy multinál dolgozom. Munkaerő kölcsönzőn keresztűl. 3 havonta hosszabítanak 2 éve dolgozom egyhúzamban és nem tudom hogy lehetne megoldani mert biztos elküldenek.
2014. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!