Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 37 évesen 4. baba? Valóban...

37 évesen 4. baba? Valóban "felelőtlenség?

Figyelt kérdés

37 éves leszek az idén. 3 egészséges gyerekünk van.

Egyre többször merül fel a 4.baba gondolata bennünk a férjemmel.

Sokszor elhessegetem, mert a kicsi nemsokára ovis lesz, most lenne már egy lélegzetnyi időm magamra is talán :P DE aztán jön az a kimondhatatlan gyomor körüli érzés, hogy babát akarok.

Nem baj, hogy megint kötve leszünk, helyhez, időhöz...2 év a neheze...


A család és a barátok felelőtlenségnek tartják, pedig nem élünk rosszul.


2014. júl. 30. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tedd azt amit a szíved diktál.

Sose értettem, mikor valaki más ember véleményére ad.

Ez a te életed, nem másoké.

Én. pl. 35-36 éves korom körül fogom szülni a 2. gyerekünket.

Sőt, sógornőm 40 éves és most született a 6. gyereke!!!

Tervezett baba volt, bár azt mondja, itt be is fejezték :)))

Ők is nagyon jól élnek anyagilag, így nem is volt kérdés a sok gyerek.

2014. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ez kettőtökre tartozik, nem a család meg a barátok döntése. Én a terhesség tényét közölném velük, az hogy mi erről a véleményük, hidegen hagyna. Ha nektek belefér anyagilag, idegileg, energiával, akkor hajrá!
2014. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem "feleloletlenseg". HA tenyleg akarod akkor elj az almaidnak. Felenk azt szoktak mondani csak arra nincs ido amire nem szakitunk. :) Ha ugy erzed hogy meg gyereket szeretnel akkor inkabb most mind kesobb mert majd nagy lesz a korkulonbseg (:D) Es meg most pl a ruhazat szempontjabol is konnyebb mert az egyik kinovi, jo a masiknak, stb. :)
2014. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem befolyásolhat senki és tudom, hogy ez ami döntésünk.

A véleményekre viszont tényleg kíváncsi vagyok.


Van amikor az ember a feje/szíve után megy és külső megvilágítással döbben rá valamire....

2014. júl. 30. 14:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Jajj, de ismerős. Nálunk is az egész család ellene volt a 4. gyermeknek. Pedig ő jönni akart, mert el voltam kötve, mégis besikerült. Én megtettem azt, hogy elmondtam,semmi közük hozzá. Bosszantott a dolog azért. Most viszont pont ők azok, akik minden áldott nap elmondják, hogy milyen jó, hogy van, milyen szép, okos, értelmes, nyugodt.

Én nem bántam meg, pedig nem élünk túl jól, de hála neki, ez is változik jövő hónaptól. ( ezt most nem fejtem ki)

Ha szeretnéd, legyen, ha bírod energiával, türelemmel. Csak magadra hallgass. Te fogod nevelni, nem a barátok.

2014. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez a helyzet. csak mi a 3. babára gondolunk és 34 éves vagyok. ne másokra hallgass,hanem Ti beszéljétek meg férjeddel,netán a gyerekekkel!!

Sok sikert :)

2014. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia. 42 éves vagyok. 6. Babával vagyok kismama :-)
2014. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Gratulálok a 6. babához! :)


Ha őszinte akarok lenni akkor a félelem bennem van, hogy bírom-e majd cérnával az éjszakai ébredéseket és hasfájásokat, de tudom, hogy ott és akkor bírni fogom, sőt etetési időben már a baba előtt ébren leszek :)

2014. júl. 30. 16:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek gyógyszer mellett sikerült be a 4. baba,a 3. nem volt még 2 éves amikor a legkisebb megszületett.

Ha mi d2en szeretnétek szerintem vágjatok bele!Más 40 évesen vállalja az elsőt.

2014. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az agyaddal gondolkozz,nem vagy öreg de a gyerekszüléshez már igen,és az nem lényeg,hogy más mikor szül,ugyanis 35 felett igen nagyon késő szülni,persze más kérdés ha nem jön össze még nincs gyerek és végre valahára összejön és közel vagy a 40hez,de 3 egészséges mellé közel a 40hez a helyedben inkább nem vállalnám be. A felelőtlenség nem csak az anyagiakon múlik,lehet jó a babázás de ott a 3 gyerek nekik is szükségük van arra,hogy foglalkozz velük,minél több gyerek annál kevesebb idő jut rájuk.A másik nincs garancia semmire,nekem van egy ismerősöm neki a 4. koraszülött lett,Ő maga mondta hülyeség volt bevállalni mikor volt 3 egészséges gyereke,és 40 évesen szült.De te tudod.
2014. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!