Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem csak prolaktin magas...

Ha nem csak prolaktin magas hanem más hormonprobléma is van akkor is lehet bromocriptint szedni, hogy sikerüljön a teherbeesés?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

persze.

Én szedek bromo-t a prolaktinra, euthyrox-ot a pajzsmirigyre és metformint is

2014. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kőszi. Rég szeded már? Mellékhatások jelentkeztek nálad?
2014. aug. 14. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Én április óta szedem a bromót, előtte már 1 éve szedtem euthyroxot pajzsmirigyre. Sajnos baba még nincs, de a prolaktin értékem kezd helyreállni, pedig csak napi fél szemet szedek, és a tejcsorgás is elmúlt (fogamzásgátló kicsit összedöntötte a hormonrendszeremet) :) Nekem semmilyen mellékhatása nem jött elő, de érdemes betartani, hogy csak nagyon lassan emeld az adagot (én úgy kezdtem, hogy 1 hétig 1/8-ad, 1 hétig 1/4-ed, és csak a harmadik héttől fél, így volt ideje megszoknia a szervezetemnek, nem is volt belőle gond), illetve lefekvés előtt közvetlenül vedd be, így ha van mellékhatás, nagyobb eséllyel alszod át!

Én nagyon féltem a bromótól, de miután a fogamzásgátló "mellékhatásai" (pl. a magas prolaktin és a tejcsorgás) 2 évvel az abbahagyás után is makacsul megmaradtak, rávettem magam, de felesleges volt így tartani tőle :) Előtte kipróbáltam mindenféle természetes cuccot is, homeopátia, barátcserje stb. kicsit sem segítettek, ez igen!

2014. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én már lassan másfél éve szedem, a prolaktin szintem helyreállt.

Én hiába szoktattam magam hozzá kis adagokkal, és hiába vettem be lefekvés előtt, bizony volt, hogy éjjel rohantam a wc-re hányni. Nagyon rosszul voltam tőle.

2014. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két hónapja szedem a bromo-t, 6 hét alatt levitte az 1100-as értékemet 550-re a napi 2x1/2 adag. Az első három nap volt hányingerem (hányás nélkül), azóta semmi. A sella MR agyalapi mirigy daganatot állapított meg, így két napja reggel 1/2, este 1 egész szem az adagom, egyelőre szintén mellékhatás nélkül. Nekem is több hormonproblémám van, szóval lehet szedni.
2014. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, megnyugtattatok
2014. aug. 17. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!