Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdtetek el próbálkozni...

Mikor kezdtetek el próbálkozni a babával? Milyen életkörülmények/kapcsolati háttér/anyagi háttér mellett? Milyen szempontokat gondoltatok át, mielőtt így döntöttetek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én csak azt tudtam, hogy fiatalon szeretnék anyuka lenni, hogy 25 évesen szeretnék szülni először és 30 alatt a másodikat.

Ehhez persze olyan férj is kellett! :) ebben szerencsém volt! Ő két évvel idősebb és neki is megfelelt az elképzelésem a 25 illetve 30 alattról. Szüleimmel és húgaimmal laktunk még mikor jött a kisfiam. és két évre rá költöztünk el onnan. Mi folyamatosan melóztunk, hogy tovább léphessünk egyik helyzetből a másikba! - de azt is figyelembe vettük hogy nem CSAK az anyagiak a fontosak, hanem hogy szülők is legyünk! Úgy voltunk vele, hogy lehet hogy MÉG nincs lakásunk, de tudtuk, hogy küzdő típusok vagyunk és úgyis megcsináljuk! Mi sosem kértünk segélyt vagy ilyeneket- pedig nem mindig volt mit enni! -ezt most az anyagi háttér miatt írom!

Tényleges szempont azonban az én korom volt! mivel nem akartam idősebben szülni az elsőt! röviden ennyi

2014. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Saját lakást vettünk, berendeztük. Ekkorra már 8 éve voltunk együtt, mindegyikünnek már több, mint 6 éve volt állandó munkahelye, biztos jövedelme. Ekkor voltam én 29, a párom pedig 33.

A biztonság volt a szempont (kapcsolat, lakás, jövedelem).

2014. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk egyből összejött ,előbb is mint szamitottunk rá:)kismama vagyok és lassan megérkezik a kisdragank:)) a szempontokat igazan nem is vettük at..az anyagi hattér teljen adott és biztos nalunk..ez szerintem fontos!és ahogy előttem is írtak a megfelelő férj..hat az én férjem szamomra a legtökeletesebb..soha nem szerettem így senkit..igazai tarsam mindenben..megbízom benne szamíthatok ra..es pont annyira veszi magat komolyan amennyire én:)) nemtudnek jobbat elkepzelni a gyerkem apjanak!:)ez számomra még fontosabb mint az anyagi hattér..ha őt nem ismerem meg anno,nem vallatam vona még gyereket..
2014. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Anyagi háttér nem volt meg, de mivel későn találtam meg a párom, már 30 voltam mikor megfogant a lányunk, így egyáltalán nem bánom, hogy szegénységbe született, hisz most, 2 év elteltével sem állunk jobban és remény sincs rá, hogy egyszer legyen saját lakásunk, vagy jól fizető állásunk.
2014. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Albérletben lakunk (lakás lakásra esély sincs, nem vagyunk hitelképesek és nem is öröklünk, szülők sem tudnak a fenekünk alá tenni egy lakést) és nem túl jó keresetünk van, bár állandó munkahely mindkettőnké. Viszont hiába akartam már 25 évesen szülni, a páromat, aki szintén családot szeretett volna csak 30 évesen találtam meg. Ő akkor volt 32. Ilyen korban már nem akartunk várni az IDEÁLIS körülményekre, mert megőszültünk volna. Tudtuk, hogy saját lakás nem lesz, magasabb fizetés se (más munkát nem kersünk, mert itt szinte lehetetlen biztos munkáhzo jutni). Szóval nem lett volna értelme a gyerekvállalást még évekig halasztani,úgy, hogy mindketten vágytunk babára. Így a gyerekvállaláshoz alakítottuk az életünket. Átgondoljuk mit mire költünk, okosan gazdálkodunk. A babánk úton van, az összejövésünk 3. évfordulója körül érkezik.
2014. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
3 éve vagyunk együtt a párommal 2 éve lakunk albérletbe,míg lakást nem tudunk venni addig marad így,most jelenleg jól keres a párom így tudunk is félre rakni,de ha azon agyaltam volna hogy mi lesz a jövőben akkor soha nem lenne gyerek. most jelenleg táppénzen vagyok de aránylag jó gyedet fogok kapni,szóval ettől sem félek.a párom 30 én 28 éves vagyok és már nem nagyon akartunk várni a baby-vel így is "nehezen" jött össze
2014. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Mi külföldön dolgozunk mindketten évek óta.

Így az anyag háttér meg van.

Esküvő után jött a baba kb 2-3 hónappal.

Ennek ellenére nem szórjuk a pénzt (nem veszünk felesleges dolgokat) sem magunknak sem a babának. :)

2014. aug. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Hat éve voltunk együtt, öt éve éltünk együtt akkor. Mindketten dolgoztunk, saját kocsi és saját lakás volt. Igazából olyan szempontok számítottak, hogy adottak-e az érzelmi és anyagi körülmények egy babára? Úgy gondoltuk, hogy igen. A próbálkozás 3. hónapjában fogant meg a kislányunk.
2014. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Január elején kezdtünk el próbálkozni, akkor 25 éves voltam, a férjem 24. Azért akkor, mert decemberben volt az esküvőnk, és nekünk fontos volt, hogy előbb házasodjunk össze (nem vallási okokból, nem vagyunk vallásosak). Igazából már korábban átvettük, hogy vajon el tudnánk-e tartani egy gyereket, láttuk, hogy igen. Innentől kezdve kivártuk az esküvőt, és mivel a vágy mindkettőnkben megvolt, mindketten fiatalon akartunk családot, belevágtunk. Nekem volt saját lakásom, abban élünk. Egyből összejött a baba, első hónapban, de sajnos elhalt a terhességem februárban. Azóta még nem sikerült újból teherbe esnem sajnos. Már betöltöttem a 26-ot, a férjem nemsokára tölti a 25-öt, reméljük, hogy mihamarabb összejön.
2014. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!