Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy sárgatest problémánál (progeszteron hiány) nincs beágyazódás, de megtermékenyülés, és ovuláció mégis van?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy ha van megtermékenyités, és van ovuláció, akkor van tüszőrepedés, akkor van sárgatest is, tehát progeszteronnak is lennie kéne.


vagy hogy kell ezt elképzelni? nem nő meg elég nagyra a petesejt, és úgy van tüszőrepedés, igy nincs elég sárgatest a progeszterontermeléshez?


saját példám: fsh, lh rendben, tehát van peteérésem

prolaktinom kicsit magas, 19,7 ng/ml vagyis 418 mU/l

az ovulációs teszt minden középidős 14 napon pozitiv. tehát ha minden igaz, van ovulációm, peteérésem.


mégsem fogan meg a baba több hónap után.


progeszteron eredményem még nem tudom, de progeszteron hiányra gyanakszom.


csak az nem fér a fejembe, ha van peteérésem, és uvulációm, akkor hogy hogy ne tud beágyazódni, amikor ott a tüsző, ami termel sárgatestet. vagy hogy van ez? érti ezt valaki?



2014. aug. 26. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat nem vagyok szakerto a temaban :), de en ugy gondolom, hogy nem termelodik eleg hormon. Tehat a folyamat rendben lezajlik, egeszen az utolso fazisig, ami a beagyazodas lenne, de sargatest hianyaban ez nem jon ossze, mert valami okbol nem termelodik hozza eleg hormon. Remelem nem irok baromsagot :D
2014. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezért hívják sárgatestELÉGTELENSÉGnek. Van, csak nem jó. Progeszteronhiány mellett nem tud megtapadni vagy elvetélhet...
2014. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért a megtermékenyülés nem csak tőled függ. Oké hogy van ovud de mi van ha a sperma nem találkozik a petesejteddel és nem tudja megtermékenyíteni? Sok függ a férfi spermájatól is.

Még az egészséges pároknak is 30 % esélye van minden hónapban arra hogy megfoganjon a baba.


Nekem is van ovum minden, mégis progit kellett szednem szóval sztem az hogy nem fogan meg a baba az nem a progreszteronhiany miatt van de inkabb kérdezd erről a dokikat, ők okosabbak :)

Nekünk pl. semmi bajunk a párommal és mégis több hónap lett mire megfogant a babó pedig peteéréskor tutira mindig együtt voltunk.

2014. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én azt nem értem, hogy mit nem értesz:D

Kiszabadul a petesejt, a helyén kialakul a sárgatest, ami a progeszteront termeli. Hanem megfelelő a progeszterontermelés, akkor progeszteronhiány lesz és kész.

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ha valakinek van pajzsmirigye, akkor miért van pajzsmirigyalulműködése?

Vagy ha van valakinek szíve, miért működik szarul?:D


Minden el tud romlani. Alacsony progeszteronszintet pl. okozhat magas prolaktin, alacsony pajzsmirigyhormon, PCOS, IR stb.

2014. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) igazából azt nem értettem, hogy a progeszteron ugye a sárgatestből van, a sárgatest meg az elhalt tüszőből. ha van ovuláció, akkor van (elvileg) elhalt tüsző, tehát kellene lennie belőle sárgatestnek.


vagy attól, hogy van elhalt tüsző, még nem biztos hogy kialakul a progeszterontermelés? ezt nem értettem. :)

2014. aug. 26. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:
kialakul, valamennyi progi termelődik is, csak nem biztos, hogy elég.
2014. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem pl. elég a progeszteronom ahhoz, hogy teherbe essek, de a baba megtartásáhzo mér nem lég. így én rögtön pótlást kaptam. (egy vetélés után derült ez ki)

Szóval lehet az, hogy van elég progeszteronod a megtermékenyüléshez, csak a terhesség megtartásához vagy a beágyazódáshoz már nem elég.

2014. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!