Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermekvállalás kételyek?...

Gyermekvállalás kételyek? Mennyire normális?

Figyelt kérdés

Imádom a pici babákat,elolvadok tőlük...

Utóbbi időben nagyon rágörcsöltem a baba témára...sajnos volt egy hamis pozitív teszt is..

Azóta nem tudom mi történt bennem,de úgy érzem,nem biztos,hogy egy anyatípus vagyok..

Önbizalmam nulla,úgy érzem,nem lennék jó anya,nem tudom mi lenne,miután megszülném...félek,hogy teljesen magamra maradnék.

Mindentől tartok,hogy esetleg a házasság rámehet,hogy nem fogom bírni...nem tudom...lehet túl gyenge vagyok ahhoz,egy gyönyörű csöppségnek életet adjak.

Nem érzem magam teljes értékű nőnek,és igazából erre most jöttem rá.

A párom is szeretne babát,és mondta,hogy ha közölném vele,hogy állapotos vagyok,nagyon örülne...de én egyre jobban elbizonytalanodom saját magamban és a körülményekben,az életben stb.

Biztos velem van a gond,de nem tudom hova forduljak.

Csak normális válaszokat kérek,köszönöm.


2014. szept. 4. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs még itt az ideje számodra ennyi.Ezeken a kételyeken azt hiszem elég sokan keresztül megyünk,de ezen ne aggódj,ez jó,felelősségteljes vagy,átgondolt!

Majd eljön az a pillanat ami mindent felülír,majd akkor nem agyalsz,csak gyereket akarsz,és pont,lesz ami lesz!

De van aki soha nem érez így,és nem szül.Ilyen is van.

2014. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég komoly önértékelési gondjaid vannak. Én pszichológust javasolnék és utána teherbeesést, mert így borítékolható a szülés utáni depresszió.
2014. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom: nem másban nem bízok,hanem magamban nem. Képtelen lennék változni,nem tudom. :(

Nem vagyok abban biztos,hogy lenne erőm változtatni,változni vagy másképpen gondolni a dolgokat.Nem azért mert nem akarnám,hanem mert nincs elég erőm hozzá,hogy gyenge vagyok.

2014. szept. 4. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fogok regényt írni...DE....

Nincs önbizalmad most még....

Ha babás leszel,neked lesz a világon a legnagyobb önbizalmad hidd el:) Onnantól kezdve megszűnik a világ és csak te a magzat és a párod lesznek:)

Főleg ha érzed az első kis mocorgást,rúgást,csukást,ahogy meg akarsz venni mindent a csöppségnek,hogy semmiben se szenvedjen hiányt,ahogyan megkeresed a lehető legjobb orvost,hogy mind2en jó kezekbe kerüljetek és sorolhatnám.

Ne aggódj normális az ahogyan gondolkozol..Félsz,nincs ebben semmi rossz.

Valaki félelem nélkül szül meggondolatlanul... És nézd meg mi lesz a vége.. Valaki fél és megfontolt és láss csodát csodás anyák lesznek:)

Aztán mégis hosszúra sikerült:D :)

Kitartást,jó anya leszel ha eljön az ideje:)

2014. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem állsz készen erre. Lehet a hamis pozitív teszt döbbentett rá. Addig nagyon akartad, aztán valahogy lett egy hamis pozitív és rájöttél hogy mekkora felelősség és nem tudod elképzelni az eégszet. Persze lehet félre értelmezlek, de akkor sem hiszem hogy készen állsz erre az egészre.

Ne stresszelj rajta akár egy két év múlva is nyugodtan elkezdhetitek a babaprojectet. Bár nem tudom hány éves vagy, de azért egy két év annyira nem lehet gond.

Amúgy mindenki megtanulja a babázást, anyaságot, ez nem olyan hogy bennünk van. Persze vannak ösztönök, de mindenki láthatod a fórumon mások tanácsát, tapasztalatát kéri, nem véletlenül. Valami helyzet van, nem tudja mi lenne a jó, vagy van elképzelése, de megerősítés kell, így inkább kérdez. Szóval innen is láthatod, hogy nem önbizalom kérdése meg nőnek való érzés meg ilyesmi amiket írsz, sokkal inkább tudd magad elképzelni hogy nevelsz egy gyereket, az hogy ott lehetnek kérdéseid, majd megoldod. Lesz mindig aki segít. Mindig lesznek kétejek, mindig lesznek olyan helyzetek hogy fogalmad nincs mi lenne a jó. Aztán megoldod és jön egy másik :)

Írok példát :)

Az elején a szoptatás a nagy kérdés, közben persze, hogy eleget eszik-e. Ilyenkor azt hittem, hogy ez a legnehezebb rész, aztán megoldódott minden (tápszerrel) sokkal jobb lett, aztán jött a milyen a jó első cipő. Minden szakirodalmat kiolvastam, itt is kérdezősködtem, végül vettünk egyet. Na itt is nagy kő esett le a szívemről. Aztán jött egy csomó minden, most ott tartunk, hogy hogyan neveljem, hogyan értessem meg vele, hogy nem szabad valamit amikor rosszalkodnik. Meg elkezdett már vadabban kismotorzni, szóval lehet izgulni meg nevelni stb. Jön a bölcsi, teljesen új dolog, fogalmam sincs hogy lesz ott. Szóval minden ismeretlen, de ezért nem hagynám ki a gyerekezést, mert minden kérdésemre előbb utóbb választ kapok és megoldódik, aztán jön egy másik akkor nagyon nagy problémának tűnő kérdés :)

2014. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Leirom neked a sztorimat, hatha segit. Szoval mi is raaltunk a babaprojektre, hamarosan jott is a pozitiv teszt. Addig annyira akartam, aztan mikor pozi lett, ugy megijedtem, hogy minden gondolatom akorul forgott, hogy jezusom, en erre meg nem is allok keszen... egyik pillanatban repestem az oromtol,a kovetkezo percben meg rettegtem. Es egy rohadeknak ereztem magam emiatt. Ket nap mulva ujabb teszt, halvanyodott. Masnap negativ teszt. Ra ket napra megjott. Ez a kemiai terhesseg. En ugy osszetortem, hogy barmit de tenyleg barmit megtettem volna, hogy visszahozzam ot! Ebbol is latszik, hogy ezek a felelmek elojonnek, mert van felelossegtudatod, de el fog mulni! A kezdeti panik szerintem normalis, hirtelen nagyon beled ul a tudat, hogy megvaltozik az egesz eleted, es mostantol orokke valakinek az edesanyja leszel. Ez tud ijeszto lenni meg akkor is, ha egyebkent akarod ot. De ahogy elottem is irtak es az en tortenetembol is lathatod, felulkerekedik ezen a boldogsag, hogy egy csodalatos kis babucinak adhatsz eletet, es ez akkor is benned van, ha neha ketsegek gyotornek. Ezen ne ragd magad! A baratnomnek veletlen jott ossze a gyerek, rohadtul nem anyatipus, tenyleg nem. Feltettuk is a gyereket. Aztan eletet adott egy csodas kisfiunak, es peldaerteku edesanyja lett! Ne felj, ha ott lesz a kicsid, mindent a helyen fogsz erezni, es nem is fogod magad erteni, hogy mit kattogtal ezen :) nyugodj meg! Csodalatos lesz!
2014. szept. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!