Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fordulja orvoshoz vagy várjak...

Fordulja orvoshoz vagy várjak türelmesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Márciusban volt 10 hetesen egy vetélésem, és az azzal járó beavatkozásom (de már 7 hetesen nem fejlődött rendesen a baba. Ebben az esetben sokan azt tanácsolják azt követően az 1. mensi után még min. 3 hónapot várjunk az újabb próbálkozással, de sokan ezt nem várják meg és élő példák bizonyítják, hogy semmi gond ezzel. Mi hasonlóan nem vártunk és ilyenkor elvileg könnyebben is kellene teherbe esni. Az orvosom megerősített, hogy minden rendben lehet próbálkozni, ám mi már a 6. próbálkozásnál tartunk, de semmi. Iszom a cickafarkfű és a réti palástfű teát, illetve ovu. tesztet is használok. A kérdésem, hogy forduljak -e orvoshoz és írassak fel sárgatest hormont termelő gyógyszert vagy várjak türelmesen???

Köszönöm a segítő válaszokat!

Kérem a rossz indulatú megjegyzésektől kíméljenek!



2014. szept. 8. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Még muszáj lesz várnod, mert egyelőre csak legyinteni fognak a dokik. Akkor rendesen van ovud? Gondolom, jókor vagytok együtt. Progi nem fog ártani (így vetélés után), de majd csak a pozi teszttől. Hőd? Vetélés után nézettél vmit?
2014. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van peteérésed? Hormonpótlást akkor kapsz, ha megnézték a hormonjaidat :) Nekem 9 hónapja volt missed ab-om, és mivel nem éreztem jelét peteérésnek, elmentem nemrég orvoshoz. Hormonvizsgálat lesz a dologból, Neked is ezt javaslom.
2014. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ovu teszt szerint igen rendesen van, bár mindig is nagyon rendszertelen volt a ciklusom is, de ahhoz viszonyítva mindig mutatott pozitív eredményt a teszt (normál és érzékeny is). Hőt nem igazán szoktam mérni. Még nem mozgok ezekben a dolgokban otthonosan, hisz az 1. teherbeesés nem tervezett volt (5 év után valahogy véletlenül besikeredett). Két kontrollvizsgálat és szövettan vételén kívül nem volt más vizsgálatom.

2014. szept. 9. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék dokihoz, ha lelkiismeretes, akkor megnézeti a hormonjaidat. A teázás kicsit bekavarhat a dolgokba, nem tudom, hogy mennyire lesz korrekt a hormonvizsgálat eredménye. Talán meg kéne említeni a dokinak a teákat is (habár nekem úgy tűnik, nem nagyon szeretik az efféle "magánakciókat" :)
2014. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!