Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennétek a helyembe?...

Mit tennétek a helyembe? ("munka" terhesség mellett? )

Figyelt kérdés

Megpróbálom lerövidíteni, és csak a lényeget írni.

Pár hete munkanélküli voltam,és utáltam a szakmát amibe dolgoztam,ezért elkezdtem egy OKJ-s óvodai dajka tanfolyamot, amit itthon kell csinálni, majd csak az okj-s vizsgára kell bemenni személyesen (számonkérések is interneten lesznek)az egész tanfolyam 5 hónapig tart csak.

80 órát kell gyakorlatoznom óvodába, azaz ha 8 órás a munkaidő,akkor 10 napról lenne szó, amit az 5 hónap alatt bármikor megcsinálhatok.

Viszont mi közbe rajta vagyunk a kisbaba dolgon a párommal, és szeretnénk most már kisbabát ( ez a második próbálkozós hónapunk)


Mikor kezdenétek el a gyakorlatot?

Én úgy gondoltam, ha már a fele anyagig legalább eljutok,hiszen úgy nem akarok odamenni, hogy semmit nem tudok még az egész dologról, hanem majd ha már tanultam is valamit.Szóval úgy éreztem, így több értelme van a gyakorlatnak,hogy amit már megtanultam, azt így el tudom sajátítani gyakorlatban is.


Más azt mondja hogy minél előbb "essek túl rajta" még most, az elején, hiszen ha közbe sikerül teherbe esnem, akkor vagy nem tudok bejárni rendszeresen a rosszul létek miatt vagy (ezt egyébként egy óvónő tanácsolta) nem jó, ha kisgyerekek között vagyok terhesen,mert most jön az ősz, mindenki beteg, és ha valami nyavaját elkapok, akkor a babának is baja lehet.


szerintetek?



2014. szept. 23. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
terhesen dehogy mennék óvodába ahol jönnek-mennek a btegségek, letudnám hamarabb azt a 10 napot
2014. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is inkább előbb mennék a helyedben, én gyed alatt végeztem ugyanezt, 3 nap után az oviban olyan beteg lettem (a háromból két napon volt egy-egy gyerek aki ott lázasodott be az oviban, és mindkettő mellett ott ültem a lázmérés alatt, simogattam, meséltem nekik, stb.), hogy két hónapig nem tudtam kilábalni belőle, évek óta nem voltam olyan beteg mint akkor, utána már alig maradt idő a többire, mert ugye addig nem lehet gyerekek közé menni amíg teljesen meg nem gyógyul az ember.
2014. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!