Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » IR diéta mindenképp szükséges...

IR diéta mindenképp szükséges Meforal gyógyszer mellett? Bromocriptin mellé kaptam a Meforal gyógyszert.

Figyelt kérdés

5.9 lett a cukor eredményem,de 5.8 a határ.Viszont ittam reggel vérvétel előtt cukrosat véletlen,nem nagy mennyiségben.

Nőgyógyász a bromocriptin mellé adta a Meforalt.

168 cm vagyok és 63kg.



2014. okt. 21. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen. A diéta betartása fontosabb, mint a gyógyszer szedése.

(mennyivel a vérvétel előtt ittad a cukrosat?)

2014. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb 1 órával előtte ittam.

Az orvos nem említette a diétát.

2014. okt. 21. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóltál az orvosnak? Én mindenképpen jelezném és megismételtetném a vizsgálatot. Hol csináltattadva vérvételt? A nagy többségben 6ig elszokták fogadni. Éhgyomri lett volna ez az érté. Ápolónő vagyok.
2014. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

és mennyi lett a terheléses cukor és inzulin értéked?

Egyetlen (nem is teljesen) éhgyomri értékből nem lehet megállapítani az inzulinrezisztenciát, és csak úgy nem írják fel a Meforalt sem.

2014. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen szóltam neki.De a bromocriptin miatt írta fel nekem.Csak nem tudom,hogy akkor most vajon szükség van-e diétára vagy sem a gyógyszer mellett.


SZTK_ban csináltattam.

2014. okt. 21. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt terheléses vizsgálatod is vagy csak ebből az egy eredmèny alapján gondoljátok az IR-t. Mert csak ez miatt az egy adat alapján nem magas szerintem a cukrod ha nem éhgyomorral csináltátok. Az orvosoddal kellene újra beszélned mert így látatlanba mi nem fogunk tudni segíteni.

Ápolónő vagyok.

2014. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csináld a diétát, azzal ártani nem ártasz magadnak. Sőt, mindenkinek úgy kéne étkeznie. :)
2014. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!