Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes tesztet vennem?

Érdemes tesztet vennem?

Figyelt kérdés
A ciklusom még elég rendszertelen, sokszor össze-vissza jön meg, így nem tudom pontosan mikor jön meg, de számításokkal 1 napja késik. Gumival élek csak nemi életet, nem szakadt ki még, ha éppen nem volt valahol egy pici lyuk rajta. Folyásom szokásos, mellem is feszül, annyira, mint szokott, néha mensiszerű görcseim vannak, de ma volt néhány hasszurka is. 1 hónapja volt utoljára nemi aktusom, akkor megjött, most viszont csak kínlódok. Néha túlságosan idegbetegnek érzem magam. Fiatal vagyok, így nem véletlenül védekezünk. Érdemes aggódnom?
2014. dec. 31. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teszteljél, addig úgy sem nyugszol meg.
2014. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, első körben tesztelj! Ha egy hónapja volt az aktus, akkor ma már akár délután is látszani fog, ha teherbeestél.


A rendszertelen ciklusoddal pedig látogass el egy nőgyógyászhoz és/vagy endokrinológushoz. Nem normális, ha egy fiatal lány/nő (?) ciklusa annyira rendszertelen, hogy legalább néhány nap plusz/mínusz sem tudja belőni, mikor jön meg neki. Lehet hormonzavar is a háttérben, ami a későbbiekben komoly problémát okozhat.

2014. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

16 éves vagyok és tavasszal 2 hónapi menstruációm is kimaradt egy gyenge felfázástól.

Most egész hónapban alacsony a hőm, arra is gondoltam, hogy kimaradhatott az ovulációm. Bár ezen azért csodálkozom, mert a mellem feszül középidőtől és nyálkám is van, de azóta is, pedig 1 hét alatt el szokott múlni.

2014. dec. 31. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Mióta menstruàlsz?
2014. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem még ne legyél ideges.én véleményem szerint egy het késésnél tesztelj.ha meg előfotdult hogy kimaradt vagy bármi akkor lehet most is csak annyi.a szervezeted biztos érzi hogy mostanánan kéne megjönnie de mégsem jön...mért nem szedsz fogamzásgátlót az beállítaná s ciklusod.hugom is azért szedi.mihelyst abbahagyja ösdzevissza jön meg neki.orvosa azt mondta szedje akkor is ha nincs barátja.nekem pedig a gyógyszer abbahagyása után is be volt állva max egy nsp volt a különbség.várj még
2014. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"...mért nem szedsz fogamzásgátlót az beállítaná s ciklusod."


Talán mert még mindig nem beállítja, hanem leállítja?

Fogjátok már fel, hogy a tabletta kikapcsolja a természetes ciklust! A nőgyógyászati tankkönyvben is benne van feketén-fehéren, hogy rendszertelen ciklusnál TILOS fogamzásgátlót javasolni, mert növeli a későbbi (ideiglenes vagy végleges) meddőség esélyét!

2014. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az utolsóval maximálisan egyetértek, mivel ezek tények. Aki szerint a fogamzásgátló beállítja a ciklust (legyen bár orvos is), struccpolitikát folytat, és nem néz szembe a tényekkel. Le lehet takarni a problémát, de attól az még ott marad. 16 évesen még ráérsz, hogy beálljon a ciklusod, de tartsd szemmel, mert 1-2 éven belül rendeződnie kell.
2014. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
évi91: A családod összes nőtagja érdekében: váltsátok le az orvosotokat, mert nem dolgozik megfelelően! Aki nem kivizsgáltatja a rendszertelen ciklust és nem keresi az okát, az egy kókler semmirekellő és nem orvos!
2014. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elmegyek orvoshoz, mert sok problémám van ebből a, "mikor jön meg dologból", mások azt mondják, mint itt is valaki, hogy még van időm, hogy beálljon, csak így néha teljesen pánikban vagyok, hogy nem e valami van. Tablettát nem szeretnék szedni, mert a havi 1-2 alkalom miatt nem szeretném a szervezetemet tönkretenni, hallottam sok ismerősömtől, hogy mennyi baja lett belőle, emellett nagyon sok mindenre érzékeny is vagyok, illetve beteg, szóval fel sem merült eddig bennem a tabletta. Az óvszerben megbízom, csak a mostani alkalom miatt eléggé nagy pánikban vagyok. 3 éve jött meg először, augusztusban, abban az évben utána nem is jött meg, csak 2 éve, azóta volt egy párszor, hogy nem jött meg.
2014. dec. 31. 17:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Le lehet engem ugatni én azt írtan amit hugomnak az irvos tanácsokt!!nekem nem ő az orvosom.én mikor nem akartam babát azért szedtem de évente tartottam mindig 1-2 hónap szünetet....mert én ugy hallottam hogy kell.egyik orvos ezt mondja másik azt....
2014. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!