Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Idősebb vagyok a páromnál,...

Idősebb vagyok a páromnál, illetve van már egy gyermekem az előző házasságomból. Ti így bevállalnátok még egy gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 36 éves nő vagyok és 3 éve váltam el, van egy 7 éves lányom. Tavaly megismertem egy 28 éves férfit a munkám során és ő tette meg az első lépést, majd teljesen beleszerettem. Nem gondoltam új kapcsolatra, mivel eléggé megviselt a válás és szerettem volna csak a munkámmal foglalkozni, de egyértelmű votl számomra is, hogy milyen vonzó pasi, aztán sikerült elvennie az eszem:) Most már ideköltözött és nagyon jól érezzük magunkat, a lányommal is rendes, bár nincs tapasztalata a gyerekekkel, de megvan az a lazaság, amitől a gyerekek is rögtön beleszeretnek. Jól elvagyunk 3-an, színt hozott az életünkbe.

Eddig a gyerekkérdés nem került szóba, de nemrég felhozta, hogy szeretne tőlem majd. Ettől egy kicsit bepánikoltam, nem tudom, mi lenne a helyes döntés. Én tényleg úgy érzem, hogy nagyon szeretem, de nem tudom, hogy hosszútávon nem lesznek-e problémák. Néha úgy érzem, a túlságos lazaság egy kicsit bosszant és nem tudom, a gyerek mennyire hozná elő a problémákat, még egyszer nem szeretnék egyedül maradni egy gyerekkel. Ugyanakkor tudom, hogy nem várhatom el, hogy neki ne legyen saját gyereke később sem.

Nem tudom, mit tegyek. Volt már valaki hasonló helyzetben?


2015. jan. 19. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
még várj, ismerd meg jobban, hosszabb távon, utána dönts
2015. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam hasonló helyzetben, de anyám igen. Elvált asszonyként, kamasz gyerekkel ismerte meg apámat, aki 10 évvel volt nála fiatalabb. 37 éves volt, amikor hozzáment végül apámhoz, 3 év múlva születtem én. Összesen 34 évet éltek jó házasságban (anyám haláláig).

Házasságkötésük 43 éves volt, akkor jól megszólták őket, de ma, 2015-ben már más világ van, és a példájuk mutatja, hogy jól is alakulhat egy ilyen kapcsolat.

2015. jan. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt akartam írni, hogy 43 éve volt a házasságkötésük (nem pedig 43 éves :-)
2015. jan. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pàrodnak mi a véleménye erről??
2015. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!