Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 29éves vagyok, de még vagy...

29éves vagyok, de még vagy 2év múlva szeretnék babát! 10éve folyamatosan fogamzásgátlót szedek! Mikor kellene abbahagynom a gyógyszert és mennyire lesz nehéz teherbeesnem 30fölött és mien kockázata lehet a babára nézve ha 30fölött szülök? 8

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha egészséges vagy, nincs kockázata a korodnak.

Én jó 15 év szedés után hagytam abba, második hónapban terhes lettem. Azóta már 10 hónapos, köszöni, csodásan van. 31 voltam, amikor született.


A nőgyógyászom pár hónapja javasolta, hogy váltsak hüvelygyűrűre, mert sok éve szedek fogamzásgátlót ÉS dohányzom. Emiatt magasabb a trombózis rizikója. A másik verzió a spirál lett volna, de attól én vagyok betojva, ezért lett hüvelygyűrű.

2015. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még hogy nincs kockázata a kornak? 30 felett rohamosan nő a kromoszómarendellenességek esélye! Persze erre léteznek megfelelő szűrővizsgálatok, de azért a kor szerepéről még véletlenül sem kell elfelejtkezni!

(Mondom úgy, hogy 30 felett szülök)


Azt, hogy mennyire lesz könnyű vagy nehéz teherbe esned, senki meg nem jósolja neked ennyiből. Lehet egy 20 évesnek is nehéz, és lehet egy 40-esnek is könnyű.

Függ attól, hogy milyen ciklusod volt a gyógyszer előtt, voltak-e fertőzéseid, milyen ciklusod lesz a gyógyszer után (majdnem lutri, annyi kikötéssel, hogy akinek rendszertelen volt előtte, nagyobb eséllyel lesz az is utána)...

2015. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos, hogy ahogy abbahagyom, rögtön lehet próbálkozni.

Ha egészséges vagy, akkor nem lesz gond. Ha nincsenek nőgyógyászati gondjaid, akkor a teherbeeséssel sem lehetnek gondok.

A rendellenességek kockázata inkább 35 felett, 40 felé nő meg.

Azért az igaz, hogy sokaknak nehezebb 30 felett. Statisztikákat nem nézegettem, de ismerőseim körében úgy vettem észre, hogy 30 felett nehezebb teherbe esni. Nyilván ez nem mindenkire vonatkozik.

2015. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A nőgyógyászom pár hónapja javasolta, hogy váltsak hüvelygyűrűre, mert sok éve szedek fogamzásgátlót ÉS dohányzom. Emiatt magasabb a trombózis rizikója. A másik verzió a spirál lett volna, de attól én vagyok betojva, ezért lett hüvelygyűrű."

Érdekes orvosod van...Úgy látom nem erőssége a szakirodalom olvasása.

Ugyanis kimutatták, hogy a trombózis kockázata nem csak az ösztrogénkomponens mennyiségén múlik, hanem sokkal inkább a progeszteron típusán. És bizony meglepő, de a hüvelygyűrű ilyen szempontból sokkal veszélyesebb, mint a tabletták.

Szívesen adok linket is, ha szeretnéd, bár angol nyelvű és orvosi cikk, szóval ha laikus vagy, nem fogod megérteni.


Kérdező:

Teljesen egyéni, hogy kinek mennyi idő után áll helyre a ciklusa tablettaszedés után. Valakinek azonnal, valakinek meg több hónap-év.

2015. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 10 évig szedtem fogamzásgátlót.30 évesen gondoltuk úgy hogy itt az ideje a babavállalásnak.Soha semmi gondom nem volt nőgyógyászatilag.....bár így belegondolva hogy szinte gyerekfejjel már hormonokkal nyomattam magam...ki tudja.A lényeg,most 35 éves vagyok és egyre kevesebb esélyt látok arra hogy egyszer anya legyek....Ha újra kezdhetném nem szednék ennyi idejig így,megszakítás nélkül fogamzásgátlót.Persze ez csak az én esetem számos olyan nő van akinek ettől függetlenül szinte azonnal sikerül.Én az egyik véglet vagyok.Nem szeretném ha ettől megrémülnél,csak jó ha ezt az oldalt is ismered.Javaslom hogy mielőtt belekezdtek pár vizsgálatot csináltass meg,hogy a hormonjaid mennyire vannak rendben.
2015. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35 a "határ" nem 30 szóval a korod nem kéne hogy kockázat legyen. A fogamzásgátló.. Mindenki három hónapot fog mondani, de nézd meg a betegtájékoztatón méret az enyémre egy hónap volt irva.
2015. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!