Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Hogyan mondjam el...

Mit tegyek? Hogyan mondjam el nekik?

Figyelt kérdés

18 vagyok és probléma van a menstruációm-mal,ezért fogamzásgátlót szedek,de kimaradt 2 bogyó.

Hétvégente vagyunk együtt és mindig elmegy bennem,így nem tudom mikor volt ovulációm.

Vettem terhességi tesztet,3-4 hete lehetett,de nem mutatott ki semmit,van még 3 tesztem,de nem tudom mikor teszteljek megint.

Félre értés ne essék,szeretnénk babát,mert most sikerülhet.

Nagyon jóban vagyunk a szüleimmel,de nem tudom hogyan mondjam el nekik,2 nővérem elköltözött,a húgom van még velünk.

A páromnak van lakása,sajnos csak feketén volt eddig munkám,de sokat tudtam keresni,hogy tudjak fizetni mindent és félre is van rakva.

Tudom,hogy sokba kerül egy kisbaba,de tudom hogy mik kellenek nekik,mivel bébiszitterkedtem,nagyon sok ideig.



2015. márc. 22. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most mit is kellene elmondani, és kinek?
2015. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodig....sokat keresni....feketén......nem akarom tudni....
2015. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

előző ez jó volt :D


amúgy ez a részt szerintem csak azért írta, hogy ne kössenek bele, hogy csa 18 hova akar szülni..


am akkor miért szed fog.gátlót..?

2015. márc. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért szed fogamzásgátlót, mert a nagyon okos orvosa, aki remélhetőleg nem 6 év egyetem és többéves praxis, hanem a Józsefvárosi piacon vett diplomája után azt javasolta, hogy a menstruációs gondjait ezzel javítsa.


Kérdező! Én sem értem, kinek, mit kéne elmondani? Mikor teszteltél, amikor negatív volt? Ez az ami 3-4 hete volt? Ha igen, nyugodtan tesztelhetsz újra.

2015. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"ezért fogamzásgátlót szedek,de kimaradt 2 bogyó.

Hétvégente vagyunk együtt és mindig elmegy bennem,így nem tudom mikor volt ovulációm."


Először is: az ovuláció peteérést jelent, aminek semmi köze ahhoz, hogy hétvégente vagytok-e együtt. Sokan nem tudják, mikor van peteérésük, de nem amiatt, hogy mindig bennük mennek el (hétvégente). Aki gyógyszert szed, annak nincs peteérése (ovulációja), tudniillik ez a bogyó lényege. Ha kimarad 2 szem, akkor is kicsi az esély, hogy van.


Másodszor: Nem nagyon értem, mit akarsz elmondani? Azt, hogy gyereket akartok? Mert most lehet? Most, hogy gyógyszert szedsz?

Mindegy... Ha nekem lenne lànyom, aki 18 éves, velem él, munkàja nincs, esetleg még tanul, és bejelentené, hogy gyereket akar, én elég pipa lennék, szóval szerintem ne mondd el... De hadd kérdezzek már valamit! Azt tudod-e, hogy a gyereket nem csak addig kell nevelni, amíg tart a félretett pénz? Vagy félretettél legalább 18 évre elég pénzt "bébiszitterkedéssel"?

2015. márc. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A szüleimnek kéne elmondanom azt hogy terhes lehetek vagy már éppen vagyok.

Jó tudom,hogy éppen nem a legjobb,de nekem is élnem kellett.

Nem azért írtam,hogy ne kössenek bele,tök mindegy,hogy mit írok mindenki bele tud mindenbe kötni.


Azért szedek fogamzásgátlót,mert ettől,mint írtam megjött nem normálisan,de megjött.

És igen az orvos írta fel.


Mért kell mindenkinek kiforgatni a szavamat?????

Tudom,hogy nem addig kell nevelni nem vagyok hülye.

2015. márc. 22. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem forgatjuk ki a szavaidat, csak értelmetlenül írsz. Pl semmi köze az ovulációnak ahhoz, hogy mikor megy el benned a barátod.

Mégis miért mondanál el olyat, ami nincs? Vagy azt mondanád: "Figyu, lehet terhes vagyok, de nem biztos!" Ennek mi értelme?

Nyugodtan tesztelj holnap reggel.

Mikor volt meg? Hol tartasz a tablettával?


És felkereshetnél egy olyan orvost, aki ki is deríti a probléma okát, nem csak a tünetet kezeli.

2015. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért szedsz fogamzásgátlót, mert attól megjött?? WTF??! Na jó én kiszálltam, jó éjt...
2015. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Off: Van a peteérés és az ovuláció, más néven tüszőrepedés.
2015. márc. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na egy nem kötekedő válasz.

Mikor maradt ki az a két szem gyógyszered? Azóta volt mestruációd? Ha 3-4 hete csináltál egy tesztet, és az negatív lett, lehet hogy túl korán csináltad, és nem volt elég hormon a vizeletedben. De ha azóta menstruáltál már, akkor nem estél teherbe abból az aktusból, amire gyanakszol.

Ja, és a peteérés álltalában a cilus közepén van, ha a fogamzásgátlótól szabályos a ciklusod, tehát 28 napos, akkor a 14 ciklusnap környékén.

De ha babát terveztek a pároddal, akkor minél előbb abba kéne hagynod a gyógyszert, mert ha teherbeesel egy-egy kihagyott tabletta miatt, és tovább szeded a gyógyszert, azzal árthatsz a babádnak! A szüleidet és a nővéredet addig szerintem ne vond bele a dologba, amíg legalább egy pozitív terhesteszted nem lesz. De talán jobb megvárni a pozitív teszt ellenére az első orvosi megerősítést.

2015. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!