Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátommal mind a ketten...

A barátommal mind a ketten szeretnénk kisbabát, de még korainak tartjuk? Szerintetek megéri? (Tőbbi lentebb)

Figyelt kérdés

A barátom és én nagyon szeretjük egymást. Fél éve vagyunk együtt,interneten ismerkedtünk meg. Találkoztunk már személyesen is,minden nagyon rendben volt. Tetszünk egymásnak,szeretjük egymást,boldogok vagyunk.

Előjött témának... Hogy Ő nagyon szeretne kisbabát,de csak tőlem. Ennek nagyon megörültem,mivel én is így vagyok ezzel.

A barátom 17,én 16 éves vagyok.

Igen,tudom hogy fiatalok vagyunk.

Nekem mindig is voltak céljaim. Ügyvéd szeretnék lenni,ilyen pályán haladok is,kitűnő átlaggal.

A kérdésem tehát az lenne,hogy megérné-e nekem az,hogy most essek teherbe?

Az anyagi háttérrel nem lenne baj,a szülőkkel lenne némi probléma. Nagyon jó kapcsolatom van a szüleimmel,és a barátomnak is az apukájával.

Mit tegyek? Nagyon szeretem a barátom. Már feltette a kérdést,hogy nem-e lennék a jegyese.

Komolyan gondoljuk.

Nagyon szépen köszönöm annak,aki elolvassa és tanácsot ad!



2015. márc. 23. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hanyszor találkoztatok 1x? Ez nagyon durva. Meg nagyon korai.
2015. márc. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Senkit nem szeretnék megbántani de nyugodtan képzeljétek el hogy milyen szülők lennétek.De még ne vállaljatok gyereket.Főleg meg ha ügyvéd szeretnél lenni akkor meg végképp ne.

Azt tanácsolom jegyezzen el,járjatok jegyben 1-2 évig.18 évesen vegyen el stb.Aztán már nászúton jöhet is a babaprojekt.

Ezt én most a legjobb szándékkal írom.Úgyis mindenki lefogja harapni a fejedet.Egyrészt azért is mert az ilyen szerelmek 90%-ából nem lesz soha semmi.

20/L

2015. márc. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi háttérrel nem lenne baj? Miért, talán mindketten dolgoztok? 16 és 17 évesen? Mondjuk ilyen aprosgokra érdemes lenne gondolni, hogy 1, mindketten kiskorúak vagytok, tehát jogilag egyikőtök sem alkalmas a gyereknevelesre, így esélyes, hogy Anyad lesz a gyerek gyamja. 2, a fiud kiskorukent csak és kizárólag a szülei engedélyével tehet apasági nyilatkozatot 3, éppenséggel betöltott 16 évesen lehet házasságkötést kérvényezni, de két kiskorú nulla jövedelemmel fel éves ismerettseg után, gyerekes álmokkal Igen kevés eséllyel indul 4, ha a szülők kitesznek, mi a terv?
2015. márc. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a babával addig érdemes várni, amikor már nem kell a szülők véleményét kikérni, nem félve kell elmondani... Tehát amíkor már anyagilag és érzelmileg függetlenek lesztek. Először végezzétek el a sulit, ha szeretitek egymást, akkor évek múlva sem lesz ez másként. Csak képzeld el, ha most lennél terhes, milyen lenne az életetek? Nem csak mosolyogva simogatja a pociját egy ksmama 9 hónapig, majd pedig 5 perc alatt szül...van aki hónapokig kórházban van előtte/utána. A baba sem csak mosolyog és tündibündi. Eleinte fél óránként is szoptathatod, éjjel-nappal. A párod nem lesz melletted egész nap, neki éjjel aludnia kell, hogy ne legyen majd hulla a suliban és mellette a munkahelyén is tudjon teljesíteni, mert el kell tartania titeket. Ezt szeretnéd??? A szüleitek gondolom nem szeretnék felnevelni helyettetek az unokát, ha nem muszály. Végezd el a sulit, dolgozzatok, teremtsetek otthont és utána jöhet majd a gyerek is. Ne tedd tönkre az életeteket egy ábránd miatt. Szerelmes vagy, ő is szeret, szuper. Élvezzétek, örüljetek egymásnak, tegyetek nagy fogadalmakat a jövőre nézve és keressetek sok-sok közös programot, amikor igazán megismerhetitek egymást.
2015. márc. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt semmi baj, csak tavasz van. :) Ilyenkor még a felnőttek is megbolydulnak kicsit, nemhogy a hormonjaik hatása alatt levő tizenévesek. Főleg a szerelmes tizenévesek. :)


Azt tanácsolnám neked, kedves kérdező, hogy

1. tartsd a kapcsolatot a fiúval, ha tetszik neked, igyekezzetek sokat beszélgetni, jó randikat csinálni, de egy találkozás után még gumival se szexeljetek szerintem, nemhogy anélkül gyerekcsinálás céljából.

2. nagyszerű, ha vannak céljaid, legyenek is, és tarts ki mellettük! Igyekezz megtartani a kitűnő bizonyítványodat! Egy ügyvédnek viszont ennél több kell legyen a buksijában, s ezt kis idő után te is el fogod ismerni, még ha most el is vakít a szerelem. :)


Olvasd vissza a kérdésedet egy év múlva, jót fogsz nevetni magadon! Ezt nem rosszindulatból írom, mindnyájan voltunk tizenévesek, bolondos gondolatokkal. :)

2015. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a gyerekvállalás nagyon komoly dolog. Egy kisbaba nem olyasmi, mint egy játék, amit vissza lehet vinni a boltba, ha meguntuk.A nő, akinek gyereke születik, átmenetileg a teljes korábbi életét fel kell hogy adja, mert 24 órás törődést igényel egy kisgyerek. Az első másfél évben ez sokszor 2-3 óránkénti éjszakai felkelést jelent. Napközben sincs idő pihenni, nemhogy tanulni és szórakozni. És valamiből el is kell tartani a gyereket. Nem igazán a nagyszülők feladata ez. Márpedig ti még egy percet sem dolgoztatok, így nem kapnál sem CSED-et sem GYED-et. Gondolj bele, hogy arra kényszerítenétek, a dolgozó szüleiteket, hogy rajtatok kívül még eltartsanak valakit, aki kéretlenül pottyant az életükbe.

Ügyvéd akarsz lenni? Hát ahhoz teljes erőbedobás kell. Először is be kell kerülni az egyetemre. ha nem államilag finanszírozott a képzés, miből fizeted a tandíjat 5 éven át? És a vizsgaidőszakokban hogy fogsz két-három hónapon át napi 8-10 órát tanulni egy kisgyerek mellett? Hogy veszel részt az egyetemi előadásokon és szemináriumokon? És a diploma még semmi, a "tánc" azután kezdődik. Három év gyakorlatot kell ügyvédjelöltként lehúzni ügyvédi irodában. Ahol, ugye manapság sok helyen az a divat, hogy a jelölt fizet a munkáltatójának a gyakorlati időért. Mégis mit fog enni a gyereked úgy, hogy napi 12 órát dolgozol fizetés nélkül?! Ja, és a szakvizsgák sem a szórakozás kategóriájába tartoznak. Három részvizsga, egyenként tönn ezer oldalnyi tanulnivaló. Család, munka háztartás mellett kíváncsi vagyok, hogy sikrült mindezt előadni. És a vizsgáztatókat nem hatja meg hogy neked a gyerekkel kellett foglalkozni és leckét írni vele, ezért nem készültél.

Szóval gondolkodj el, mit szeretnél. A szüleid által eltartott fiatalkorú anya lenni, vagy megvalósítod az álmod, és 10 év múlva vállalsz gyereket, amikor már van szakmád és állásod is.

És 10 év múlva is csak 26 éves leszel.

2015. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

:) persze, komolyan gondoljátok, még úgy fél évig...

A komoly kapcsolat nem ott kezdődik, hogy valaki,akit egyszer láttal, gyűrűvel dobálózik (persze csak szóban, mert megtenni úgysem fogja...)és erre te már gondolatban le is szültél 3 gyereket anyádnak...

Inább tanulj! Rádfér!

2015. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Találkoztunk már személyesen is.."

Hányszor mégis?


"Nekem mindig is voltak céljaim. Ügyvéd szeretnék lenni,ilyen pályán haladok is,kitűnő átlaggal."


Ezt majd akkor mondhatod el ha bent vagy a jogi egyetemen. Én elvégeztem, munka mellett mondanom sem kell hogy több mint 5 év alatt, és arra is számíts nyugodtan hogy ha nem nappalira mész (gyerek mellett nem fogsz tudni) akkor félévente kb 200.000 FT lesz. Ebbe belegondoltál már?


"Az anyagi háttérrel nem lenne baj,a szülőkkel lenne némi probléma."

Imádom amikor 17 éves taknyos tinik azt mondják, hogy az anyagiakkal nem lenne gond..-Ezt majd akkor mondd, ha te dolgozol meg azért a pénzért, addig ne.


Ha engem kérdezel ez a fiú nagyon nem komplett, valószínűleg az az egyetlen életcélja hogy hülye, naiv kis tiniket felszedjen neten és behülyítsem, aztán felcsináljon majd otthagyjon vagy szórakozásból, vagy valami bosszú miatt. Ha örökre el akarod cseszni az életed akkor hajrá, ha tényleg ügyvéd szeretnél lenni akkor meg használd az eszed amíg nem késő.


Eszem-f.szom megáll de tényleg!

2015. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik a rosszabb.. Hogy fél éves kapcsolatra akartok babát vagy ebben a korban.. Várjatok még jó pár évet szerintem. Érettségizel, elvégzed az egyetemet, dolgozol vagy két évet és jöhet lassan a baba ha minden más feltétel adott. Ne kapkodjatok el, egy baba egy életre szól.
2015. márc. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!