Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az ikerterhesség esélye?

Mennyi az ikerterhesség esélye?

Figyelt kérdés
átlagosan mennyi?szűk családi körben 3 iker is van. ez mennyiben növeli az ikerterhesség esélyét? köszi
2015. ápr. 13. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az apán múlik. Ha ott van ikerterhesség,esetleg több is,akkor van rá esély. Nem akarok hülyeséget mondani,de szerintem olyan 40% kell,hogy legyen. Ha nincs ikerterhesség apai ágról,akkor is van esély,de akkor inkább a kétpetéjű ikrekre van nagyobb esély.
2015. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi. én eddig egyszer ezt hallottam hogy az anyám máskor meg hogy az apán műlik :)
2015. ápr. 13. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
nálunk egy ikerpárról sem tudok, se nálunk sem a páromnál és nekünk ikreink lettek.
2015. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esélyt nagyon nehéz mondani. Nem biztos hogy öröklődik. Kétpetéjű öröklődhet és mesterséges megtermékenyítés útján is lehet, egypetéjűeknél ahogy olvastam nem öröklődik. Most kétpetéjűeknél kérdés, hogy egyáltalán orokolted-e a hajlamot, anyán múlik mivel neked lesznek petesejtjeid. Egypetéjűeknél pedig mindenki azonos eséllyel indul, bár állitólag gyakrabban fordul elő olyan családban ahol már vannak ikrek de egyértelműen nem jelentették ki, hogy genetika kérdése lenne. Így az esélyeket nem lehet megtippelni tényleg.
2015. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kétpetéjű ikerterhesség esélye anyai ágon öröklődik. Az egypetéjűek a véletlen művei :)
2015. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 13. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyai àgon öröklődhet a hajlam a kétpetéjű ikrekre.
2015. ápr. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A férjem és az én családomban is vannak ikrek, nekünk nem lettek.


A kétpetéjű ikerterhesség akkor jön létre, ha egy hónapban 2 vagy több pete is megérik, így akár nem egy hanem akár több együttlétből jön létre a terhesség.

(ezért lehet pl. 2 apától is ikerterhesség---fekete-fehér babák is születtek így)

2015. ápr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egypetéjű ikerterhességnél nem találtak genetikai hajlamot, viszont a kettő illetve több petéjű ikerterhesség öröklődhet, de a férfi leszármazottak csak hordozzák mivel ők nem ovulálnak. :-) Tehát lényegében a nőn múlik, hogy hiperovulál e. :-)
2015. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. ápr. 14. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!