Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3. napi vérvétel eredményekből...

3. napi vérvétel eredményekből mit tudtok kiolvasni?

Figyelt kérdés

Teherbeesés szempontjából mennyire biztatóak ezek a számok szerintetek? PCOS-em van, zajlik a hármas kezelés, pajzsmirigyemre a gyógyszer beállítva, a TSH-m 0,6. Ciklusom még nem rendeződött sajnos.


LH 7.11 IU/I

FSH 6.26 IU/I

Prolactin 183.00 mIU/l

Ösztradiol 180.0 pmol/L

Progeszteron <0,64 nmol/L

Totál tesztoszteron 0.756 nmol/l


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 8. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok doki, ami elsőre szemet szúrt, az az, hogy az LH magas, az FSHval kb azonos értékűnek kell lennie a 3. napon. A PCOS-oknál ez gyakori.

A másik, ami kiugró, az a prolaktin-szinted. Erre is szedsz gyógyszert? (Bromocriptint szoktak általában adni)

A magas prolaktin szint önmagában is akadályozza a teherbeesést, pm-mel és PCOS-val sajnos gyakran együtt jár :( Szerencsére gyógyszerrel ez is nagyon jól kezelhető

2015. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez volt az első hormonsorom, így még nem kapok gyógyszert prolaktinra, de ezek szerint esélyes. A lényeg, hogy helyrejöjjenek az eredményeim, és jöhessen végre a baba! :) PCOS-em van, igen.
2015. máj. 9. 17:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem, és a prolaktin mellé van írva referencia tartomány, 530 mIU/l-ig elvileg jó. Kíváncsi vagyok, mit fog mondani az endokrinológusom, csak győzzem kivárni. :)
2015. máj. 9. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!