Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tehetek ilyen esetben? Ez...

Mit tehetek ilyen esetben? Ez normalis hogy 6. hetes babas vagyok, es nagyon aggodom mert mar ket babat elveszitettem.

Figyelt kérdés
38-eves vagyok mar volt ket terhessegem de nem maradt meg mert a munkam eleg ha azt mondom hogy mosodaban dolgozom napi 10-orat es allnom kell nehez vizes ruhakat emelgetni,es vasalni vagyok muszaj.Nagyon szeretnenk mar ezt a babat! Az orvosom nem ir ki mert csak 12. hetesen teheti meg azt allitja.A munka hejem nemtud nekem olyan munkat adni ahol nem vagyok veszejeztetve.Mit tegyek?? Sirva irom ezeket le nektek.Ti mit tennetek?
2010. febr. 24. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
AZONNAL keress másik orvost!Ilyen nincs,hogy nem írhat ki!Kiírhat,pláne azért is,mert nehéz munkát végzel!!!!!!!!
2010. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Olyan nincs,hogy nem tud a doki kiírni!Én 9 hetes voltam amikor elmentem táppénzre és nem volt semmi panaszom csa a főnököm becsődölt és kiiratattam magam!Ezt így elmondtam adokinak és szó nélkül kiírt!Neked ráadásul indokolt is!A munkahelynek pedig kötelessége olyan munkát adni amit egy kismama is eltud végezni és nem veszélyezteti a picit!Van erre valami törvény is!Én elmennék másik orvoshoz,elmondanám,hogy mi a problémám és tuti kiírna táppénzre!22 hetes kismama
2010. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz.Ilyen nincs,hogy nem írhat ki.Első terhességemnél 8hetesen már tp-en voltam,mert kicsit görcsöltem.2. terhességem sajnos megszakadt,de akkor meg a 6. héttől voltam tp-en.Szóval szerintem is keress másik dokit.
2010. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én 8 hetesen mentem táppénzre,azonnal keress másik orvost.
2010. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy másik orvost! Főleg, hogy már volt 2 veszítésed veszélyeztetett terhesnek számítasz.

Kötelességük kiírni táppénzre.

2010. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van keresek masik orvost!!! Addig is elmegyek a haziorvosomhoz ö biztosan megert! A nödokim meg azt is mondta hogy nemerti hogy ezek a mai nök milyen kenyesek hogy ahogy a tesztjük pozitiv rögtön othon maradnanak!!Meg hogy ez regen nem volt igy.Ja azt meg nemirtam hogy NÖ a nögyogyaszom.
2010. febr. 24. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikortól van szívhang, onnantól terhesgondozásba vehetnek, és a nőgyógyász kiírhat táppénzre, még könyörögni sem kell érte. Ez a szabály. keress másik nőgyógyászt!


ha a munkahelyed nem tud neked másik beosztást biztosítani, akkor is ki kell adnia a fizetésedet, munka nélkül. Benne van a munka törvénykönyvében. Mivel terhes vagy, ez megillet. Ha a munkaadód nem akarja megérteni, elég ha megemlíted neki amunkaügyi bíróságot, ami ilyen esetben 110%-ban neked adna igazat, a munkaadód meg fizethetné a bírságot, a perköltségt, plusz visszamenőleg a béredet.


Bár ennél tényleg sokkal könnyebb elmenni táppénzre, és akkor megúszod a feszültséget is a munkaadóddal.


[link]

[link] "A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény bemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló nő hozzájárulása szükséges. Ilyenkor a munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt fel kell menteni a munkavégzés alól, és erre az időre az állásidőre járó munkabért kell folyósítani neki."

2010. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Addig menjel dokikhoz, amig valamelyik ki nem ir! Amit leirtal, neki is mondd el! A munkadat es, hogy mar 2 baba elment(((.

Szoval hajra, mi drukkolunk neked!:)

2010. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az orvos nyugodtan kiírhat, engem a háziorvos is kiírt! Ne hagyd magad és pihenj sokat, mert veszélyeztetett terhes vagy.

2010. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
NAGYON SZEPEN KÖSZÖK MINDEN EGGYES BETÜT AMIT IRTATOK!!!! HA HARCOLNI KELL MA MAR AZERT HOGY BABA LEHESSEN HAT HARCOLOK!!!!
2010. febr. 24. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!