Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kb.2 év múlva szeretnénk...

Kb.2 év múlva szeretnénk babát (de megszakításozunk, szóval lehet előbb is összejön), de én mégis félek. Nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, már a nőgyógyászati vizsgálat vagy egy vérvétel is fájdalmas. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
25N

2015. jún. 10. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi a teendő? :)

Hát... Ez másféle fájdalom, ennek van értelme, stb stb. De ezt te is tudod.

Van EDA.

Van császár - de ott is megszívhatod, lehet utána 2 hetet szenvedsz, míg szülésnél csak pár órát...

2015. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kibìrod :) 25N
2015. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Azt hiszem pár éve én is kiírtam egy ilyen kérdést. Mikor majd nagyon akarsz babát akkor már nem fog érdekelni. Persze, félsz tőle, meg ki szereti a fájdalmat? De átértékelődik.
2015. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, a császáron én is gondolkodtam. Ezt lehet kérni, vagy csak ha muszáj, akkor csinálják?

Ja és nem akarom teleszedni magam mindenféle mesterséges vitaminnal... eddig se tettem, ezután sem szeretném, vagy van valami olyan, amit feltétlenül muszáj? Eléggé gyógyszerellenes vagyok...(de nem fanatikusan)

2015. jún. 10. 13:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Nincs teendő. Bevállalod vagy nem.

Folsavat érdemes szedni külön.

A helyedben nem gondolkodnék már most császáron. Az egy szükségmegoldás. Én sem bírom a fájdalmat, mégis túlvagyok a szülésen.

2015. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Császárt vagy magánkórházban x százezerért, vagy ha kifogsz egy olyan magándokit, aki x Ft-ért bevállalja...

De nem tudom, én tényleg nem javaslom.

A szülés fáj, az tuti. De ha megvan a baba, annyi volt, elmúlik. Ne parázz.

:)

2015. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon vágysz rá eltűnik a félelem is, egyébként meg nem egy folyamatosan tartó óriási fájdalom hanem fájások, görcsök, megszakításokkal, szóval simán kibírható, az utosó 10 perc tényleg elég fájdalmas pl. a gátmetszést úgy elérzéstelenítették nekem hogy semmit se éreztem belőle, szóval olvasgass sikertörténeteket és felbátorodsz, van akinek könnyű és rövid a szülése, lehet, hogy ez nálad is így lesz majd :) Plusz egy jó doki :)
2015. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, a gátmetszéstől is rettegek... :( Nem tudom, mi van velem, mások önként és dalolva mennek szülni... vagy lehet, h nem jól látom? :D De bízok benne, h amikor már úgy áll a dolog, alábbhagy a félelmem is.
2015. jún. 10. 15:00
 9/17 tm03 válasza:
100%
Szia. Szerintem erre nem is igazán lehet felkészülni, mármint a szülésre. Persze az ember olvasgathat előtte történeteket ( én is csináltam, pedig tudom hogy nem a legokosabb dolog), meg minden, de amikor ott vagy, akkor sodródsz a dolgokkal, hiszen úgyse lehet már visszacsinálni semmit. :) Meg ez egy másfajta fájdalom, hiszen a "végeredmény" egy kis csoda. :) A császártól viszont nem elvenni akarom a kedved, de mivel kénytelen voltam megélni...hát sztem aki kifejezetten így kéri a szülést az orvosától, pedig egészségileg tudna komplikációmentesen hüvelyi úton szülni....hát az nem biztos hogy tudja mire vállalkozik. Ez hülyeség hogy akkor "megúszom" a fájdalmat (mert sokan így gondolják erről a beavatkozásról) , gondolj csak bele: több mint 10 centis vágás lesz a hasadon, átvágnak a bőrtől kezdve a szöveteken át az izomtól a méhfalig mindent. Igen, akkor nem érzed, de utána....nem elvenni akarom a kedved, de semmivel sem könnyebb és a felépülés is lassabb. Egyik se könnyebb a másiknál, sztem arra koncentrálj, hogy minél természetesebben tudd megélni mind a terhességet, mind a szülést, mert nem biztos hogy a számodra könnyebbnek tűnő út tényleg a könnyebb.És a végeredményért érdemes ám a legnagyobb fájdalmakat is kibírni, ezekre később nem fogsz emlékezni mert elfeledteti az öröm.
2015. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is féltem tőle, én úgy oldottam meg, hogy még a 39. héten sem voltam hajlandó rágondolni vagy beszélni róla. A terminuson befektettek, +3-ra indítottak, de még a terhespathológián fekve sem akartam a szülésre gondolni.
2015. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!