Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Korai ovuláció és esetleges...

Korai ovuláció és esetleges fogantatás után mikor mutatható ki leghamarabb a terhesség?

Figyelt kérdés

Ugye mindenhol azt mondják, érdemes megvárni a nem vártat. De akinek esetleg 1 héttel menstruáció kezdete után spontán peteérése van, ő mihez számoljon?

Mert a tényleges várható menstruáció így eleve nincs előbb? Hisz elvileg az ovu az -14 nap a következő menstruációhoz képest. Vagy mégis a normális időben várható menstruáció a mérvadó? Főleg hosszú ciklusnál érdekes ez, tehát 34-37 naposnál (esetemben).

Aki egyébként PCOS (vagy gyanús), vagy más okból hormonális gondokkal küzd, pl. alacsony ösztrogénszint esetén lehet az, hogy csak később kezd el kimutatható HCG termelődni?


2015. jún. 24. 20:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Nekem így nézett ki ez a ciklusom: május 30-án megjött (előtte április 23-án), 5-én voltunk együtt a férjemmel befejezetten. Rá egy hétre barnás csíkok voltak a tisztasági betéten, amiket nem tudtam hova tenni.

A tervezett ovu előtt (múlt hétvége) másfél héttel elkezdtem ovu tesztelni. Egy ideig úgy nézett ki, a tök halovány mintha egy icipicit erősödne, produkáltam három ilyet, három egymás utáni napon (ami másnapra szinte alig láthatóvá száradt), majd semmi második csík nem volt. Azóta mindennap nézem, tegnap volt valami piszok halovány, ma egy annál sokkal halványabb megint.

Péntektől hétfőig délutános voltam, mindennap késő délután felé éreztem, hogy mintha hőemelkedésem lenne, pedig semmim nem fájt, nem éreztem, hogy kezdenék lebetegedni. 3 napja elkezdett úgy fájni a mellem, majd leszakad. Mikor hazaértem munkából és azóta mérem: 37.0, de legtöbbször 37.2-t mérek, napközben is legfeljebb 36,6-ig esik le. Iszonyat gyenge vagyok reggelente, alig bírok felkelni, pedig eleget alszom (7-8 óra).

Tegnap lőttem reggel egy terhességi tesztet, negatív. Az ovu meg ugye minimális csíkot mutatott.

Ha terhes lennék, azt már mutatnia kellett volna, nem? De ha nem az, akkor meg meg fog jönni? De nem érzek petefészek szurkálást sem, viszont emlékszem, hogy menstruáció után volt szurkálás.

A peteérés sikertelensége, a szervezetem azzal való kínlódása produkálhat-e ilyen tüneteket, mint mellfeszülés, hőemelkedés?

2015. jún. 24. 20:44
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért is jó megvárni a nemvártat, meg hiába pozi a teszt, még meg is jöhet.

Egyébként az ovu után 12 nappal legkorábban de akkor is lehet negatív, inkább 14-15 nappal ovu után mutat biztosat.

2015. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Magyarán, ha lett volna ovum 5-6 táján, már biztos mutatná a terhességet? Értem, végül is ez volt a lényeg.

Csak akkor nem tudom, mitől van hőemelkedésem meg a többi. Biztos kínlódik a peteéréssel a szervezetem.

2015. jún. 24. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
13-15. dpon tesztelhetsz nyugodtan!
2015. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ok, láthatóan senki nem olvasta el a kérdést, de megértem, mert zagyva, és a kiegészítő rész is unalmasan hosszú.

Ha 5-6-án volt ESETLEG ovum, ami közel sem biztos, de azóta biztosan nem volt a tesztek szerint, akkor bőven 14-15 dpo után vagyok, és a június 23-ai teszt full negatív volt.

2015. jún. 24. 22:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor valószínüleg nem vagy terhes.
2015. jún. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha 5-én voltatok együtt, még ha 8-án is lett volna egy ovud, már most ki kellene mutatnia.

És ettől ugyanúgy termelődik a hcg, ezt nem befolyásolja.

2015. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És igen, egyszer ciklus közepén a tünetekbol azt hittem talán terhes lehetek, még tesztet is csináltam. Persze negatív lett. Arra gondoltam, van egy kis hormonzavarom ami a következő menzesszel egyébként elmúlt.
2015. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, akkor hormonzavar lesz. Az ovu tesztemen megint alig látható csíkok vannak, biztos nem bír megérni. De már döntené el, mi van, mert már elviselhetetlen ez. Most is hőemelkedésem van, fáj a mellem...
2015. jún. 25. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!