Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laborleleten komoly bajt...

Laborleleten komoly bajt jelenthetnek ezek az eltérések?

Figyelt kérdés

8hetes és 4napos terhes vagyok tegnap voltam első vérvételen és ma reggel jött meg az eredmény pár dolog ami eltért utánaolvastam és elég aggasztó okokat írnak. Viszont az irvosom csak 3 hét múlva tudja megnézni.

Neutrophyl sejtek 3.2%al több.

Lymphocyta sejtek 5.1%al kevesebb.

Eosinophyl sejtek 1%al kevesebb.

Abszolút neutrophil sejtszám 0.26%al több.


Illetve ez a down szűrés csak fizetősen elérhető vagy ingyenesen is?


Köszönöm!


2015. jún. 25. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg. Lesznek még ennél nagyobb eltéréseid is :) A véreredmény "normál" nem terhesekre van kitalálva egyrészt. Másrészt ahogy látom "csak %-os eltéréseid vannak (kivéve a neutrofilt).
2015. jún. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezeknél voltak eltérések, kb. olyanok mint neked. A védőnő azt kérdezte nem vagyok-e megfázva vagy nincs-e gyulladás a szervezetemben, mert az magyarázat lehet rá. Nekem pont akkor fájt a torkom, és mint kiderült be volt gyulladva, ezért mutatott a vérképem eltérést. Szóval nyugi, biztos nincs gond!
2015. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy ha a 12 hetes down-ra gondolsz az már fizetős.
2015. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez normálisnak mondható,mivel terhes vagy.Down-kór szűrés én úgy tudom fizetős.Én nem csináltattam,csak a kötelező vizsgálatokon voltam.Most 22hetes vagyok és minden rendben.Ha 35 évesnél több vagy,ajánlott a genetikai szűrés.Különben elhanyagolhatò.Amit vérből szűrnek ki(rendellenességek)az csak egy viszonyìtás(statisztika),ami pedig magzatvíz mintavétellel történik abban ott a kockázat,hogy elvetélsz.Én bízok a kötelező vizsgálatok pontosságában,főleg az ultrahangban.Ne feledd; a veszély csak akkor múlik el,hogy nincs baj,ha a kezedben tartod és látod.Nyugodj meg minden rendben lesz!Boldog babavárást!
2015. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2015. jún. 25. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Ó, ezek semmiségek, nyugi! :) Egy pici gyulladás lehet, de akár a stressztől is lehetnek ezek az eltérések. Az orvos, aki 3 hét múlva fogad, az a háziorvosod? Neki illene pár napon belül ellenőrizni a laboreredményeket!

A 12. heti ultrahangon vizsgálják az orrcsontot (NB jelölés), ha nem is mérik le, a megléte a fontos, hisz a down-os babáknak jóval később alakul ki. Ha ezen felül akarsz vizsgálatot, az fizetős.

2015. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!