Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kétszarvú méhem van valószínul...

Kétszarvú méhem van valószínuleg. Ebbol lehet egészséges, végig kihordott terhesség?

Figyelt kérdés
Most voltam uh vizsgálaton (meddoségi kp.-ban), és a doki úgy látta a felvételen, hogy lehetséges, hogy kétszarvú méhem van, bár errol még mással is konzultálni akar. Ez eddig még soha senkinek nem tunt fel, aki vizsgált korábban. Van itt valaki, akinek szuletett így egészséges kisbabája?

2015. júl. 7. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, hogy ha tényleg kétszarvú méhed van, akkor azzal megfoganhat és hosszabb-rövidebb ideig ki is hordható a baba. Sajnos a méhüreg torzulása miatt nagyobb az esély a koraszülésre, fekvési rendellenességekre, mert a baba hamarabb kerül térszűkébe és ahogy nő már nincs helye megfordulni.

Más a helyzet, ha nem kétszarvú a méh, hanem csak egy sövény van a méhben, ami két részre osztja az üregét -nekem ilyenem van-; tehát a méh teteje boltíves marad, nincs behúzódás. Ebben az esetben gyakrabban fordulnak elő ismétlődő vetélések, meddőség, ha mégis növekedésnek tud indulni a baba, akkor koraszülés... Ha felmerül a gyanú, akkor mindenképp vállald be a laparo,- hysteroscopiát -nem fáj-, mert egyértelműen csak így lehet eldönteni, hogy mi a helyzet és mi a teendő. Nekem például soha senki sem vette észre UH-on, csak a lombik előtti kötelező hysteroscopián; ezért le is állították most a lombikot. A műtétet "várom", hogy utána, ha meggyógyult a méhem, akkor belekezdhessünk a lombikba. Olvass utána az egésznek, itt a neten is sok mindent találni erről, én is itt néztem utána, meg persze az orvos is sok mindent elmondott. Ne keseredj el, nem lehetetlen a dolog és lehet egészséges babád még ettől; csak a terhesség alatt sokkal jobban vissza kell majd fognod magad, mint a nagy átlag. Sok sikert!

2015. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, koszonom a választ! Konrkétan azt írták rá a diagnózisra, hogy a méh urege kettéágazik, kétszarvú méh gyanúja. Szerintem ez nem az ami Nálad van. Mindenesetre drukkolok, és egészséges kisbabát kívánok Neked! :) Utánaolvastam a neten, hát nem túl bíztató a helyzet, de mindenképpen meg akarom csináltatni a vizsgálatokat, és a mutétet is ha kell, és bebizonyosodik a gyanú. Várok még további válaszokat, tapasztalatokat! :)
2015. júl. 7. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!