Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos-em van, 3 clostil kúrán...

Pcos-em van, 3 clostil kúrán vagyok túl, sajnos sikertelenül! A dokim laporoszkópiát szeretne, én pedig nem tudom! Mit tudni róla?

Figyelt kérdés
égyszi aki tud,pozitívat negatívat,az írjon!
2008. szept. 3. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mire vagy konkrétan kíváncsi?

Ha csak a laparoszkópiára, az nem veszélyes. Nálam altatásban végzték, csak 2 bemetszéssel. Az egyik a köldökömben, a másik a hasam alján. Utána egy darabig nehezen ment a mozgás, a nevetés, de azóta már alig látszik.

Annyi, hogy nekem nem ilyen okból volt a műtét.

Szerintem nem kell félni tőle, az érdekedben, a baba érdekében végzik.

2008. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
persze,elvileg a baba érdekében,de utána olvastam és inkább több negatív mint pozitív élményről számolnak be!tehát a baba így sem tuti!
2008. szept. 4. 07:59
 3/14 anonim ***** válasza:
én is pcos vagyok, de mégcsak most kezdem a clostyt. nekem 6 hónapig kell szednem, és ha nem jön össze a babó, akkor kell laparaszkópiát csináltatni. az orvosm azt mondta, nem egy veszélytelen, de csak egy évem lesz a műtét után teherbe esni, met utánna visszatérnek a ciszták. azért kell ez a műtét a pconál, m,ert a cisztáktól vastag a petefészek fala, és ha lenne érett petesejt, akkor sem tudna kiszabadulni. de nekünk érett petesejt sincs, így kisebb az esély, azért fel a fejjel, remélhetőleg nekünk is lesz egyszer babánk!!
2008. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2. váaszaloó vagyok. elfelejtettem mondani, hogy 2-vagy 3 lukat ejtenek a hasfalon, és azon keresztül a petefészekben lévő cisztákat, kiégetik, így egy kiccsit roncsolódhat a petefészek, de az orvosom azt mondta 95%utána teherbe esett nnem sokkal.
2008. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
bocsi a gépelési hibákért sietnem kellett:-)
2008. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is PCO-s voltam. Nekem diane6al, vagy milyen fogamzasgatloval akartak gyogyitani, de nem engedtem!

A sokadik doki segitett vegul, aki merkformint irt fel (cukorbetegeknek valo elmeletileg), azt mondta fel evig kell szednem, de mivel akkor eppen nem volt tbm, nem tudtam visszamenni, biztos, ami tuti, egy evig szedtem.

Aztan jott, hogy babót szeretnénk, és amikor elmentem nodokihoz, kivizsgalt, és már nem volt PCO-m!! Így nem is mentem vissza az endokrinologushoz.

Viszont a nodokim annak ellenere, hogy nem volt gondom (csak sok a tesztoszteronom egy picit, és a sargatest hormonom), felírt mastodynont (ez egy homeopatias szer, semmi hormon, csak gyogyfüvek), és csak utána clostit.


Szerintem elobb szabadulj meg a PCO-tól a baba érdekében (tudom, az is fel ev, de az biztos legalabb, és kesobb se lehet belole gond). utana szedd rendbe magad ott lennt (cickafarkfu teat is ajanljak erre), mondjuk akkor mar rendben leszel, de még jobban :D

és utana szerintem már a closty is segiteni fog.

2008. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én az 5.válaszolóra hallgatnék a helyedben! Keress egy olyan dokit, aki felírja a metformint, és nem tünetmentesíteni akar egy betegséget, hanem az okát akarja megszüntetni! Márpedig meg lehet szüntetni, most már számos példa van rá, csak egy doki kell hozzá, aki felírja a normális gyógyszert...!

Sok sikert a döntéshez!

2008. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek!5.válaszoló,azt hiszem a válaszod rettentő hasznos számomra!!nagyon szeretnénk már babát,de ha az kell hogy türelmes legyek,állok elébe,csak rendben legyek teljesen!nem akarom hogy feleslegesen megműtsenek,és egyebek!endokrinológushoz fogok menni!nem tudom hogy a metformint felírják e,mert sokan azt mondják az egyik doki felírja,a másik meg azt mondja hogy nem szabad,bár én szeretném nagyon megpróbálni!annyi kérdésem lenne,hogy azóta neked sikerült már a baba?

még egyszer nagyon köszönöm a válaszokat,hasznomra vált,mindegyik!

2008. szept. 4. 12:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekünk másfél év próbálkozás után sem jött össze a kis trónörökös, ezért elmentünk egy meddőségi központba kivizsgáltatni magunkat. A férjemmel nincs különösebb gond, nekem viszont PCO-m van. A doki HSG-re küldött (petevezeték átjárhatósági vizsg.), és azt mondta, folytatjuk a kezelést... (hormonok, inszem, lombik) Utánaolvastam a PCO-nak, és nagyon meglepődtem néhány dolgon. A PCO-nak a szénhidrát-anyagcseréhez van köze, vagyis a szervezet rossz anyagcseréje vezet PCO-hoz és nem fordítva! Megyek a háziorvoshoz, aki ad beutalót az endokrinológushoz kivizsgálásra. A Metformin II. típ. cukorbetegségre való (szénhidrát-anyagcsere, ugye) gyógyszer, amiről úgy gondolják, meggyógyítja az "alapbetegséget" és mindezek mellett megszünteti a PCO-tüneteket. Én azt olvastam, hogy a PCO végleges betegség sajnos, csak a tüneteit lehet megszüntetni, de a cukorbetegség-hajlam végérvényesen ottmarad. Éppen ezért is kell a Metformin mellett diétát (kevesebb szénhidrát) folytatni és többet mozogni. Ez a kezelés hosszú, pláne mivel nehezen szokik hozzá a szervezet a gyógyszerhez (hányás, hasmenés), de azt olvastam, átlag hat hónap alatt segít, a PCO tüneteket pedig már három hónap alatt eltünteti! (pattanások, ledolgozhatatlan pluszkilók, hajhullás stb.) Ugyanakkor nem vetnek alá felesleges vizsgálatnak (pl.: HSG- egy terhességem már volt, csak nem maradt meg) és nem tömnek tele hormonokkal, úgyis a hormonrendzsremmel van gond. És TERMÉSZETES úton is teherbe tudok majd esni remélhetőleg. (a baba úgyis jönni fog, ha majd Ő akar) Én a helyedben körbejárnám jobban a témát, mivel a PCO összetettebb betegség, mint elsőre tűnik, és nem csak a nőgyógyász kellene, hogy kezelje.
2008. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szió!az ötödik válaszoló vagyok.

Elfelejtettem irni, hogy nekem elsőre bejott a closty (de en egy honapig elotte ittam a mastodynon cseppeket).

Volt már kérdés, ebben a kérdésben le is írtam, hogy pontosan mi volt, és kihez mentem: [link]

(ott is az otodik meg a hatodik valaszadó vagyok :)

remelem segít, tüű nagyon rendes volt velem, amikor meglatta az adataim, mondta, hogy dicseretes, hogy igy megvizsgaltak, es kideritettek mi a bajom, de miert nem kezeltek? a terheleses cukron emlekszem meg viccelt is, is meg kell innom meg egyet, ha nem iszom ki (nagyon nem birom a terheleses cukorvizsgalatot, ha mesz, vigyel egy kis citromlevet, azt szabad bele tenni, azzal nem olyan borzasztó)

ja, es 14 hetes és 2 napos vagyok, és minden adatom tokeletes, papirforma szerinti (remelem igy is marad :))

2008. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!