Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van olyan, hogy a...

Szerintetek van olyan, hogy a férfi inkább nem tervez konkrétan gyereket, de nem bánná ha idővel "becsúszna"?

Figyelt kérdés
Akkor most kifejteném bővebben. Párommal hosszú évek óta együtt vagyunk, együtt is élünk. Ő 31, én 28. Egy fél éve került szóba, hogy én 2 éven belül szeretnék majd gyereket. Először lesokkolta a dolog, mindenféle kifogást keresett. Már-már ott tartottunk, hogy őt hagyjam is ezzel békén, ő azt se tudja valaha akar-e majd. Rá pár hónapra valahogy szóba került, hogy ha véletlen "becsúszna" természetesen megtartanánk. Mondtam neki, de hát pont te nem akarsz gyereket. Erre azt mondta, az, hogy nem tervezi (meg), nem azt jelenti. De vele nem is lehet ilyen dolgokról beszélgetni, konfliktust szítani meg nem szeretnék a témával. Hiszen még amúgy se időszerű. Viszont az utóbbi időben azt veszem észre, talán már nem úgy áll a témához, mint eddig. Belement abba is, hogy kipróbáljuk a Pharmatexes szexet. Igen, tisztában vagyok vele milyen híre van, de nem vagyunk kiskamaszok. Viszont 31 éves létére én vagyok az első nő, akiben el "mert" menni. Pedig azt mondta, ilyet soha. A hétvégén pedig megkérdezte, akkor én most komolyan szeretnék gyereket majd? Szóval mintha egy icipicit foglalkoztatná a téma. De ismerem, soha az életbe nem fogja azt mondani, hogy akkor most csináljunk.
2015. júl. 22. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan férfi, aki a becsúszott gyereknek végül örül,

de ha igazán komolyan gondoljátok, akkor érdemes megvárni míg eljut arra a szintre, hogy csak kimondja: "hajrá!".


Ahogy halad a párod, elképzelhető, hogy a kétkedésed ellenére el is jut oda.

2015. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

ismeroséknél hasonloképp volt.. a férje soha se mondta, h na most...mindig "véletlenul" esett teherbe a no. 2 gyerekuk van és 17 éve házasok. a férfi épp a napokban mondta, ha a felesége nem "eroszakolta" volna meg, neki tuti nem lennének a gyerekei. persze ezt mind viccesen, nevetve mondta.


én mondjuk igy nem mernék gyereket vállani, ahogyan az ismerosék. viszont nálatok másrol van szo..szerintem a barátod most barátkozik a gondolattal, amibol elobb utobb egyértelmu igen lesz.

2015. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tűnik, elültetted a fülében a bogarat, ez szerintem sok férfinál így megy. Mondjuk én mindenképpen olyannal akartam együttlenni, aki akar gyereket, lehetőleg 1-nél többet, és ezt már a kapcsolatunk első pár hónapjában meg is beszéltük, nekem ez egy fontos szempont volt.


Viszont nálunk is úgy volt, hogy majd pár év múlva, de előbb jött bennem a vágy a gyerek után, ezt el is mondtam neki, és pár hónap múlva már ő is mondta, hogy akkor 1 év múlva vágjunk bele, és már kifejezetten várta. Úgy tűnik, a párod is kíváncsi lett, és változik benne ez a gyerek-dolog. A gyerekvállalásba én úgy mentem bele, hogy mindkettenegyértelműen akartuk, mert azt szeretném, ha a szülői feladatokat is együtt látnánk el, és erre azért nagyobb az eséllyel egy olyan esetben, ahol mindketten vágyunk a gyerekre.

2015. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a határozott, erős jellemet kedvelem. Nem azt, akinek meg kell kérni a kezét, vagy akit kész tények elé kell állítani, hogy apa lesz. SZerintem egy felnőtt férfinak el kell jutnia lelkileg egy olyan szintre, hogy merje vállalni a felelősséget a döntéseiért. Eszem ágában nem lenne "megerőszakolni" és tények elé állítani. Ha nem tudja kimondani és megtenni, én nem akarnék tőle gyereket. Az én férjem is kért időt, mikor először szóba került, majd felkészült lelkileg és háromnegyed év múlva azt mondta, rendben van, csináljuk! Legyen babánk. Ha nem mondta volna, nem lenne tőle kettő gyerekem. Ennyit el lehet várni egy felnőtt férfitól, szerintem. Eléggé minimum.
2015. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Egyszer annyit mondott, nem fog egy harmadik ember életéről ítélkezni. Érdekes egy hozzáállás az biztos. Viszont soha nem tudnám arra kérni, csináljon nekem gyereket, mert nekem kell. Akkor már én is inkább azt választom, jöjjön hirtelen és örüljünk neki úgy, hogy ő már van és kész. Egyébként felelősségteljes apa lenne, ebben biztos vagyok. Hiszen azt is hallottam már a szájából, azért fél a gyerekvállalástól, mert sok mindenről le kell majd mondania, hiszen akkor ha magára költ (pl. hobbi), az olyan mintha a gyereke elől venné el a pénzt. Ebből is látszik, miért fél rámondani az áment. Magától a döntéstől fél azt hiszem. Attól hogy kimondja, akkor most egyik pillanatról a másikra minden változzon meg.
2015. júl. 22. 11:14
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezzel a felelősséget akarja elhárítani. Ha kimondja, hogy gyereket akar az túl nagy dolog számára, de ha csak becsúszik akkor nyugtathatja magát azzal, hogy "nem lehetett mit tenni" vagy esetleg ha mégsem tetszik neki a gyerekezés akkor érvelhet ezzel, hogy "becsúszott".
2015. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ő az első férfi, aki 31 évesen még nem érzi magát érettnek egy gyerek felnevelésére és az ezzel járó lemondások vállalására. Szerintem pozitív, hogy ezzel tisztában van, és nem ugrik bele a babadologba, csak mert az olyan romantikus, aztán utólag jön rá, hogy ő még bulizni szeretne és több pénzt költeni magára, stb.


Láthatóan barátkozik a gondolattal, hogy őszinte legyek, még a régóta babára vágyó nőnek is meg kell szokni a agondolatot, hogy tényleg anya lesz, tehát ez teljesen rendben van. De élesben csak akkor vágjatok bele, amikor egyértelműen kimondja, hogy szeretne gyereket, mégpedig nagyon. A becsúszást mindenképpen próbáljátok elkerülni, egyáltalán nem jó ötlet abban reménykedni, hogy jól fog elsülni. Sokszor úgy van, sokszor nem. Ne kockáztassatok.

2015. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Sziasztok. Nekünk hasonló a helyzetünk. Párom úgy volt vele eleinte, hogy nem tervezi, de ha be csúszik örülne neki. (30 éves nem bulizos fajta) Szóval nem is védekeztünk. De már jó pár hónapja nem akar jönni a baba. :O

Velem minden oké, de beszéltünk arról h nem akar-e elmenni kivizsgálásra, hogy legalább tudjuk h minden oké e vele... 1-2x hoztam fel neki azt mondta h oké elmegy majd... Nem erőltetem rá szóval nem is mondom neki többször csak így engem elbizonytalanít h valóban akarja a babát? Mert ha igen szerintem elmenne dokihoz :S

(Anyagilag is minden rendben van nálunk)

Erről mi a véleményetek?

2015. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem van ilyen ferfi! Rogton 2 is eszembe jut, az egyik a parom. Most varjuk a 2. Gyerkocot! :-)

Egyertelmuen a felelossegtol felnek az ilyen pasik.

A parom egyebkent fantasztikus apa, imadja a fiat. Bar nem vedekeztunk, de nem is voltunk utemezve egyutt. Igaz a tesonal mar o mondta, hogy johetne, mert jo dolog ha van testver.

A masik ilyen pasi egy baratunk. O mar 37 eves es tudom, h nem lenne ellenere ha "becsuszna" egy baba, de a vilagert ki nem mondana h szeretne.

Szoval azt hiszem en tisztaban vagyok az ilyen pasik lelkivilagaval es nem mondanam, h ok rosszak lennenek, csak felnek.

A parod, hasonloan mint az enyem anno "izlelgeti" a gondolatot... Szerintem ennek egy kozosen vart baba lesz a vegeredmenye, csak kicsit legy turelemmel. :-)

2015. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12:13, ha egyáltalán nem védekeztek, akkor az nem becsúszott gyerek lesz... Vagy hogy gondoltad, majd ha sikerül akkor elkezdtek csodálkozni, hogy jéé véletlenül becsúszott? Nem értem az ilyen embereket...
2015. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!