Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sienima fogamzásgátlót szedek...

Sienima fogamzásgátlót szedek ma 8. napja. Tegnap szeretkeztünk párommal, belém élvezett, lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Az orvos nem mondott semmit a szedéssel kapcsolatban, vagy azzal kapcsolatban hogy mikortól hat, a papír viszont azt írja hogy ha a menstruáció első napján kezdem el szedni (így történt, rendszeresen is szedem, nem maradt ki egy sem), akkor az első tablettától kezdve védett vagyok a terhességgel kapcsolatban. Hihetek a papírnak? Nem lehetek terhes ugye?

2015. júl. 29. 22:40
 1/4 anonim válasza:
0%
Hát nem baj lesz belőle hanem gyerek! Szerintem 30 napot várni kellene vele igaz én nem szedtem (férfi vagyok) :) Lehet belőle terhesség... De ne parázz már változtatni nem tudsz rajt max egy esemény utánni tablettával!
2015. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem parázom annyira, bízom valamennyire a tájékoztatóban, ha nem lennék védett akkor azt írná (remélem), csak mégis ott van valahol az aggodalom, hogy és mi van ha; meg nagyon fura nekem még ez, és szeretném hallani mások tapasztalatát is akik fogamzásgátlót szednek :)
2015. júl. 29. 22:49
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Hihetsz a papírnak. 8. naptól már akkor is védett vagy, ha nem a ciklus első napján kezded szedni. Így meg főleg.
2015. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, ezért ne válaszoljanak férfiak!:)

Igen, a védelem kialakult. Ha nem így lenne, hidd el, hogy nincs az a gyógyszergyártó cég, aki be merné vállalni. Ha tényleg nem így lenne, akkor olyan pert akaszthatnának sokan a nyakukba, hogy nem érné meg nekik.:)

Az megint más, hogy a biztonság kedvéért sokan kivárják az első hónapot, de egyébként nem szükséges!

Amúgy, egyrészt a fog. gátló meggátolja a peteérést, ha netán mégis lenne peteérés, akkor meg a fog. gátló egy olyan közeget biztosít a hüvelyben, ami igen csak megnehezíti a spermiumok eljutását a célhoz, illetve még ráadásul a méhnyálkahártyát is annyira elvékonyítja, ha netán megtörtént a peteérés, a spermiumok is célhoz jutottak, netán meg is történt a megtermékenyítés, akkor ne legyen hová megtörténjen a beágyazódás.

És ezeket a hatásokat, ha valaki rendesen szedi a vérzés első napjától, akkor folyamatosan kifejti, tehát nem történik meg a teherbeesés. Nyilván megtörténhet, mert száz százalékos védekezési módszer nincs, csak ha az ember nem él nemi életet, de azért elenyészően kicsi az esélye.

A másik meg, hogy esemény utáni tabletta fog. gátló mellett? Hormontablettára egy lórúgásnyi hormon még pluszban? Egy felelősségteljes orvos eleve nem ír fel esemény utánit annak, aki fog. gátlót szed. Pont ezért. Mert az esemény utáni még egy fog. gátlót nem szedő nőnek is rendes nagy adag, hát még aki eleve hormonális fog. gátlót szed. Nem, nem szoktak fog. gátló mellett esemény utánit felírni.

2015. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!