Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt fogműtét?

Terhesség alatt fogműtét?

Figyelt kérdés
Ma reggel 11. dpo-n halvány pozitív lett a tesztem viszont már pár napja rosszalkodik az alsó bölcsességfogam nyomja az elötte lévőket elmentem a dokinál szerdán aki beutalt és műteni kell mert nem tudja megfogni fogóval akkor most mi lessz meddig hagynak még szenvedni vele vajon. Tegnap már nem fájt nagyon de napokig algoflexet szedtem. Ez ciklusosan fáj tudom mert amásik alsó is íggy volt és műteni kellett bár az fekvő volt. 12. hét után kiműthetik?
2015. aug. 14. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a picinek kevesebbet árt EGY fogmütét, mint RENDSZERESEN szedett fájdalomcsillapító.


Megmondod az orvosnak, hogy terhes vagy, és ö majd eldönti, hogy hogyan lehet megcsinálni.

2015. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem árt a babának ha nem kell röntgenezni.
2015. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem többet ártasz a gyulladt foggal és a fájdalomcsillapító szedéssel, mint a fogműtéttel.


Én még nem tudok róla hogy terhes lennék, de fennáll az esélye, mert babát szeretnénk. Pár napon belül - nem - kellene megjönnie.


Viszont nagyon megindult a növésben a bölcsességfogam és be is gyulladt. Szerencsére nem kellett kihúzni, de lézeresen leműtőtték róla az ínyem, hogy kiférjen. A műtét óta nem is fáj, nem is kell gyógyszert szednem. Előtte szedtem antibiotikumot, hogy lehúzza a gyulladást, de ebből is van olyan, amit terhesek is szedhetnek: augmentin duo.


Szerintem feltétlen nézesd meg a fogad, mert a gyulladás többet árt, mint a gyógyszer! És legalább nem kell szenvedned sem tovább!


Röntgenezni is lehet egyébként terhesen, csak szólnod kell, és kapsz ólomköpenyt!


Fájdalommentes terhességet kívánok Neked és boldog babavárást! :)

2015. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs begyulladva csak nő rá a többire és nyomja ezt pedig muszáj kiműtettni. Köszönöm a válaszokat!!
2015. aug. 14. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy nem gyulladt, egészben levő fogat talàn könnyen ki tudnak műteni. A rensszeres fàjdalomcsillapìtó tényleg nem jó ilyenkor. Én beszélnék a fogorvossal, és a nőgyógyàsszal is, hogy ki mit javasol.
2015. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lidokain helyi érzéstelenítő, nem szívódik fel, szóval elméletileg nincs akadálya a foghúzásnak, de ez dokifüggő. Nekem nyolc hónapos terhesen gyulladt be a fogam, és az orvos nem adott fájdalomcsillapítót, mert azt állította beindulhat tőle a szülés. Elmeséltem a szülésznőnek meg a nőgyógyásznak, mind a ketten kiröhögtek, hogy ez baromsás. Afogdoki mégse adta be....

Szóval irány az orvos, és beszélj vele!

2015. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!