Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék kisbabát, de...

Nagyon szeretnék kisbabát, de annyira félek már így előre a szüléstől, hogy nem merem azt mondani a páromnak, hogy vágjunk bele?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk mind a ketten babát, de ahogy mesélik ismerőseim és amiket láttam videókon szülések annyira borzasztóan fájdalmasnak látszik, teljesen elrettent. Szégyellem magam emiatt nagyon. Tanácsolnátok valamit amivel eltudnám kergetni a félelmeimet?

2015. szept. 10. 13:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Gondolj bele! A szülés, ha nagyon rosszul alakul, 12-24 óra. Aztán szülő leszel életed végéig! A szülésben ma már sokat tudnak segíteni. Fáj, igen, de extrém ritka, hogy valaki belehaljon. Innentől kezdve próbálj úgy gondolni rá, hogy túlesel rajta, és kész. Mindenki más is. Nők ezrei, százezrei minden hónapban. Meg tudod csinálni, a tested természetes működésének része, nem olyan, mint egy fogfájás vagy műtéti fájdalom. Ha nézted azokat a videókat, akkor a végén láttad, hogy az anyák nagy része szinte önkívületben van, a végén zokognak a mély meghatódottságtól, boldogságtól, igazi katarzis.


Sokat segít, ha megtalálod a megfelelő segítőket, akár szülésznő és orvos mellé egy jó dúlát, aki segít az érzelmi támogatásban, már akár a várandósság alatt is. Aki fogja a kezed végig, masszázst, illóolajokat ajánl, ellazít, és mivel korábban megismerkedtek, tudja, mire van szükséged ahhoz, hogy igazán szép élmény legyen. De a lényeg utána jön! :) Valaki édesanyja lehetsz, amíg csak világ a világ :)))) És az isteni érzés! :)))

2015. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
pedig ez másképp nem fog menni! ne higgy az elrettentésnek. Én pl. 3 óra alatt túl voltam rajta, és mire kérdeztem, hogy na kérhetnék esetleg fájdalomcsillapítót, mondták, hogy most már minek, kint van a feje! pedig nem bírom a fájdalmat!
2015. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

1. Dilodoki.

2. Szülés előtt kérj epiduralt és/vagy vágást.

2015. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
őszintén szólva ha választanom kellene a bölcsesség fog húzás (vagy bármilyen fog műtét és a süzlés között utóbbit választanám
2015. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Én már szültem és szerintem is egy fogászati beavatkozás sokkal nagyobb para. Legalábbis én inkább szülnék, mint, hogy fogorvoshoz menjek.
2015. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
a legtöbbször nem is olyan borzasztó,mint ahogy az ember elképzeli. nekem két barátnőm is úgy szült hogy nem voltak erős fájásai. Nekem se volt olyan borzasztó,bár én végül császáros lettem.
2015. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
4-es vagyok. úgy értem, hogy a fogászat, amikor beülsz, életed legrosszabb egy-két órája...lassan telik, fájdalmas, idegesítő, ráadásul tudod hogy életedben még legalább ötvenszer át kell élned. A szülés ezzel ellentétben egy izgalmas kaland. persze fáj is, de minden perce olyan gyorsan elmegy, hogy a végén csak arra eszmélsz fel hogy ott a baba a kezedben. Tényleg, valahogy elfeledteti az emberrel ami történt, bármilyen hosszú is a vajjúdás. Persze fáj meg minden, de maga az élmény, hogy ilyen nagy dolog történik veled, hogy mindenki veled foglalkozik ott, hogy olyat élsz át amit azelőtt sose és nem is sokszor fogsz már az életben, valahogy elveszi az élét.
2015. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem, ha a szuleshez kerulsz majd, akkor annyi mindennel kell foglalkoznod, h nem lesz idod azon parazni, h mennyire faj. Es maga a tudat, h eletet adsz, nagymertekben lecsokkenti a fajdalmat is. Nekem az osszes ismerosom azt mondta, h nem am olyan durva es siman tul lehet elni. En csaszarral szultem ikreket, de ha lett volna valasztasom, akkor a termeszetes utat valasztottam volna!
2015. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem húzták volna ki mind a 4 bölcsességfogamat (vésni is kellett), akkor azt mondanám essünk túl mind a négyen egyszerre, minthogy még egyszer szülnöm kelljen.


3 hete volt, friss az élmény. Persze "kárpótol" a lányom, érte megérte és a szokásos blabla, de akkor is horror volt.

A sztárorvos nem mérte fel időben a téraránytalanságot, a baba megakadt, vákuumozni kellett, szakadtam, repedtem, még most se tudok rendesen ülni...

2015. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ne foglalkozz azokkal, akik rémhírként mesélnek a szülésükről! Egyáltalán nem olyan rossz, sőt!

Én mindkét szülésem után úgy mentem haza, hogy irígykedtem a kismamákra, akik a kórház felé tartanak nagy pocakkal, hogy de jó nekik, ők mindjárt szülhetnek! Persze, nekem is nagyon fájt. De ez egészen más, mint az értelmetlen fájások! Nekem a térdem fájós, azt sokkal nehezebben viselem! És a szülés meg legrosszbb esetben 24 óra, de egyébként az első szülésnél az átlag a 8-10 óra. (Nálam bejött, 9 órát vajúdtam.) De ezt sem úgy kell elképzelni, hogy 9 óráig iszonyatosan fájt! Az első órákban erősebb fajta menzeszes görcsök voltak. Aztán az utolsó 1, max. 2 óra volt tényleg erős, de kibírható az is!!! Ja, a kitolás meg már gyerekjáték, nekem az már nem is fájt.

Ha ennyire erős még a félelmed a szüléssel kapcsolatben, akkor szerintem lehet, hogy még nem érettél meg rá! Ha majd semmi sem fog érdekelni, csak legyen már egy babád, és azon problémázol, hogy hogy ne görcsölj rá, és nem tudod magad leállítani, hogy ne figyelgesd a jeleket, hogy valyon sikerült-e teherbeesni, akkor már biztosan nem lesznek ilyen gondjaid!

2015. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!