Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés, terhes vitamin....

Babatervezés, terhes vitamin. Szükséges már tervezés alatt?

Figyelt kérdés
Mi van ha nem jön össze elsőre. Pl testvéremék 4 évig próbálkoztak a babával. Azért 1 évre kiszámolva is nagyon sok pénz, ami fölösleges (inkább a babára költeném) így azon gondolkodtam, hogy csak akkor szednék vitamint, ha már tudom, hogy terhes vagyok. De bűntudatom van miatta már így előre, mert ha pedig rögtön összejön,annyit tehettem volna előtte, hogy elkezdek vitamint szedni. Mit gondoltok? Most kezdtünk el védekezés nélkül szeretkezni.

2015. szept. 14. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:

ha folsavra gondolsz, nem, tényleges hatása csak onnantól van, miután a zigótában kialaklult a középső csíralemez.

A teherbeesést nem segíti elő.

2015. szept. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy mikor elkezd fejlődni a megtermékenyült petesejt, akkor már fontos e abban a fázisban, hogy fel legyen töltve a leendő kismama "vitaminkészlete", vagy ez ráér akkor, mikor már igazolt terhességről beszélünk
2015. szept. 14. 07:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Fontos, és igazi lényege akkor van ha már terhes vagy. Amint kiderül szedheted 12.hétig :) én egyik gyerekemnek sem szedtem a próbálkozom honap alatt. Lányomnál 6.héten kezdtem el szedni, most ujra babát várok elsőre ossze jött 4 hetesen kezdtem szedni
2015. szept. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
illetve szedek centrum energy multivitamint, d enem minden nap, 1-2 naponta mikor eszembe jut, akkor beveszem. Most néztem meg, hogy a napi ajánlott mennyiség dupláját tartalmazza. Akkor a tervezés időszakában elegendő ha ezt folytatom?
2015. szept. 14. 08:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Folsavat már 4 hónappal elõtte ajánlott elkezdeni B12 vitaminnal, mert azzal együtt tud felszívódni, és azért ajánlják ennyivel elõbb, mert ennyi idõ kell, hogy el tudja kezdeni kifejteni a hatását. Annyira meg nem is drága, mint egy multivitamin, mondjuk én azt szedtem (Hipp Natal). Abban jód is van, és általâban az sem árt, ha van elég már a terhesség elején. 4200 ft egy havi adag, nekem ennyit megért.
2015. szept. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Folsavat szedtem csak. A fiam elsőre összejött, most várom a kistesót, ő 3. hónapban. Nem a vitaminon múlik.
2015. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a folsav nem olyan drága, egy 3mg-os tablettának a felét is elég bevenni, viszont ha nem kezded el a terhesség előtt 3-4 hónappal szedni, akkor nem fog elég elraktározódni a szervezetedben, és nagyobb esélye lesz az idegcsőzáródási rendellenességnek stb. A terhesvitamin (pl a Gravida) egy hónapra 2500ft, és nem sokban különbözik a multivitaminoktól. Annyiban különbözik, hogy több a vas, folsav és magnézium benne. Aki vashiány is kb 3 hónap alatt áll helyre, és aki vashiányosan kezdi a terhességet, az sokat fog kínlódni (hajhullás, fáradtságérzet, stb..) Ha esetleg felmerül, hogy "de a terhesvitaminok hízlalnak", arról az a véleményem, hogy butaság. Maga a terhesség miatt hízik a kismama. Én fél évig szedtem a Gravidát, és az első trimeszterben sajnos fogytam is 5 kilót, és a babám sem lett óriásbaba, 3kb-mal született.

Mindenesetre sok sikert kívánok!

2015. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a centrum-ban van folsav, de most vettem még pluszban folsavat, tényleg nem volt drága. Vashiányom biztosan nincs, voltam vérvételen még picivel határérték fölött is volt a vas, de azt mondta a doki, hogy ez nem baj.
2015. szept. 14. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!