Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy néz ki endometriózis a...

Úgy néz ki endometriózis a diagnózis, merre tovább? Teljes zűrzavar van a fejemben. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem tudtok nekem segíteni. Egy ideje próbálkozunk már a babával, sajnos sikertelenül, illetve néhány hónapja furcsa tüneteket tapasztaltam magamon, így a két dologgal együttesen kerestem fel nőgyógyászomat. A vizsgálat alatt a jobb petefészkemben 27mm-es endometrikus elváltozást talált UH-val. Lehet, hogy butaság amit kérdezek, de tévesen tudom, hogy az endometriózis nem látszik UH-n? Akkor ez hogyan? Mert nagy, vagy miért?

Mire számíthatok? Most hormonvizsgálatra küldött (3. és 21. nap), azt mondta, a továbbiakat ezután beszéljük meg. Tudok a laparoszkópiáról, mármint, hogy ez lehet a következő... Nem kellett volna a dokimnak már most CA125-öt néznie?

Teljesen össze vagyok már zavarodva a témában és nagyon szeretnénk babát. :(

Köszönöm, ha bármi infóval tudtok szolgálni.



2015. okt. 20. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, az a legfontosabb! Nekem endom van és egy siker történetem. 2 év próbálkozás után az uh-n 6 cm-es cisztát találtak. Rá 1 hónapra műtöttek. A műtét után azonnal megfogant egyeske! :) Ketteske spontán és gyorsan követte. Most itt szuszognak mellettem! :)

Csak pozitívan, és minden ok lesz!

2015. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Így legyen nekem is :)

A nőgyógyászod műtött vagy továbbküldött valahova?

2015. okt. 20. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy azért látszik, mert eléri azt a méretet és olyan helyen van, ami ultrahanggal vizsgálható. A barátnőmnek is ultrahangon vették észre, majd laparoszkóposan megműtötték. Neki abszolút nem voltak vérvételei, hanem az ultrahangos gyanú után azonnal laparoscopia. Az orvosa azt mondta neki, hogy "úgy tele volt a kismedencéje endometriózis szigetekkel, mintha bombát robbantottak volna benne". Egy pár csomó ránőtt a húgyvezetékére, ezeket nem is tudták leszedni, de ennek ellenére max. fél évvel a műtét után spontán teherbe esett.

Az én sztorim egyelőre nem ilyen vidám, nekem is endometriózisom van, de nekem csak laparoscopián derült ki, amit a meddőség miatt csináltak, ultrahangon nem látszott. Három kis sziget volt a húgyhólyagomon, amiket le tudtak égetni, állítólag több nem maradt bent. Ez már több mint egy éve volt, és azóta sem estem még teherbe, már volt több inszeminációm és most lesz lombikom. De nálunk a férjem spermájával is van gond, és a korábbi orvosom azt mondta, szerinte nem az endometriózis miatt vagyok meddő.

Szóval attól még, ha beigazolódik az endometriózis, és esetleg nem is sikerül mindet kivenni, simán lehetsz terhes, mint a barátnőm! Maga a műtét egyébként egyáltalán nem volt vészes, bármikor simán bevállalnám újra, és a barátnőm is pont ugyanezt mondta.

2015. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.nekem is uhn vették éazre és júliusban műtöttek.sajna az én kis csodám azóta sem fogant meg sőt a pete érésem is le állt de sajna ez az én egyedi problémám.én azt mondom nem kell félni a műtéttől én be voltam rezelve de tökre sima ügy volt.engem a saját sokim műtött de rengeteg vizsgálat előzte meg.kívánom hogy mi hamarabb babásodj.én is másfél éve reménykedem 27L
2015. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor lehet, hogy nem helyes, hogy hormonvizsgálatra küldött a dokim? Az idő meg telik...

2015. okt. 21. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Szerintem bízz az orvosodban, mert minden eset más, biztos oka van, hogy vérvizsgálatokat kért. Bocs, nem akartam a válaszommal azt sugallni, hogy az orvosod rosszul kezel! Félreérthetően írtam, azt akartam igazából kifejezni, hogy a barátnőmnél annyira durva volt, hogy nála már az ultrahang alapján egyértelmű volt a diagnózis és azonnal műtötték. Azután mégis gyorsan teherbe esett. Gondolom, a te esetedben még felmerült az orvosban más is, ezért akar előbb kivizsgálni. Tudom, hogy borzasztó nehéz a várakozás, én aztán megértem... De a vérvétel azért is nagyon hasznos, mert kiderülhet még más kezelhető dolog is általa, és lehet, hogy ha azt helyrehozzák, akkor egyből sikerül. Kitartás! Egy biztos, ha műtétre kerülne sor, attól ne félj!
2015. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!