Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pár napja pozitívat teszteltem...

Pár napja pozitívat teszteltem, orvosnál még nem voltam. Hónapok óta tervezzük, hogy szeretnénk babát, de most h megláttam a tesztet totál elbizonytalanodtam, akarom-e én ezt?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy elveszítettem a munkám,jelenleg nincsen jövedelmem 2 hónapja. Terhesen nem is akarok munkát vállalni, hazudozni, kibekkelni 3 hónapot stb stb. A párom abszoulút pozitívan áll a dolgokhoz, de én 27 éves létemre a megszakításom gondolkodom. Egyik pillanatban derűsen látom, hogy minden rendben lesz, a másik pillanatban pedig el akarom vetetni. A körülmények közepesek de így h én nem dolgozom rosszul érezném magam, h minden a férjem fizetne. Ezenkívül saját jövedelemből jobban is tudnék vásárolni ami nekem kell és nem tűnik a férjemnek feleslegesnek. Amikor elkezdtünk próbálkozni még volt munkahelyem, de mivel nem jött össze elsőre azt gondoltuk, hogy ez lehet h majd évekig tart...Mármint a próbálkozás. Szóval a "jobban meg kellett volna gondolni" és az "előre kellett volna gondolkodni" válaszoktól légyszi kíméljetek...Elég nagy slamasztikában érzem magam így is. Ez az érzés normális? Miért nem örülök felhőtlenül? Miért gondolkodom abortuszon és miért gondolom azt, hogy ez lenne az egyszerűbb út és nem kellene felelősséget vállalnom??? Kétségbe vagyok esve...
2015. nov. 3. 13:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%
Ha elveteted, egész életedben bánni fogod. Majd pár hónap múlva olvasd vissza ezt a kérdést, és szerintem el fogod magad szégyellni.
2015. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt munkám, mégis totál kétségbe estem mikor pozitív lett a teszt. Pár nap alatt ez elmúlt és helyére költözött a felhőtlen boldogság.

Beszéljétek át a pároddal, de én is amondó vagyok, hogy nagyon megbánnád ha elvetetnéd, csak azért mert nincs most munkád.

2015. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%

Mindig lesz valami, ami miatt nem tokeletes az idozites.

Ha ezen mulna senki nem szulne.


A terhesseg egyebkent nem betegseg, 9 honapot nyugodtan vegig lehet dolgozni, kulfoldon nem divat ez a tappenzcsalas.

En napi 12 orat dolgoztam fizikai munkat a terhesseg vegeig Angliaban, itt nem irnak ki.


Ugyhogy siman el tudsz menni dolgozni, ezen ne muljon.

2015. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
42%
Én elvetettem,és nem bántam meg,felelőtlenség lett volna részemről bevállalni olyan helyzetben,ami nem megfelelő.Óriási felelősség,jól gondold meg mit csinálsz,mert ez a szöveg,hogy a gyerek mosolya mindent elfeledtet,meg szép lesz minden,ez mind hablaty,azt a gyereket valahogy fel is kell nevelni.
2015. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Én nem akarok neked tanácsot osztogatni, hiszen ezt te érzed. Viszont ha most elveteted, szerintem nagyon fogod bánni, hiszen pár hónappal ezelőtt még terveztétek ezt a babát. Na meg ki tudja, lehet az abortusz után nem is lehetne babád. Sokan vannak úgy, hogy egy fizetésből élnek, és mégis boldogok! Én mit nem adnék, ha cserélhetnék veled! Hazajöttem Angliából, a bárommal elkezdtük a próbálkozást, nem sikerült, elkezdtem dolgozni, hogy ne csak otthon üljek, és azon rágódjak miért nem. Persze én is szurkoltam magamnak, hogy legalább a próbaidőt bírjam ki, hogy addig nem jön a gyerkőc, erre már fél éve itt vagyok és kiderült, hogy nem is lehet gyerkőcöm rásegítés nélkül. Tényleg sokan cserélnének veled! Gondold át, ha legalább egy bevételi forrásotok van, akkor már át lehet vészelni :) Kitartás neked! :)
2015. nov. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes hogy ebben a helyzetben berezeltél!

Amikor először lett halvány pozi a tesztem csak biokémiai terhességem volt és bár akartuk a babát, totál megkattantam hogy most mi lesz hova rakjuk a kiságyat stb. Persze aztán volt sírás amikor megjött...

Azóta 27 hetes kismama vagyok mindkettőnknek biztos állása van, de senki nem tudhatja mikor üt be vmi! Ahogy előttem írták így senki nem vállalna gyereket (barátnőmnek is mondta az anyukája ha a tökéletes időpontra vár ne várjon mert nem lesz).

A másik én tudom hányszor rágódtam azon hogy mi lesz? Egész nap én leszek a babával, megfogni, etetni peluscsere stb. Hogy mekkora lúzer vagyok, mert még pelust sem cseréltem soha! Mi lesz ha megbetegítem, leejtem stb?! És ami biztos minimum 18 évig még tépelődni fogok számtalanszor. De ha arra gondolok hogy alig várom hogy kibújjon a kislányunk, hogy majd puszilgassam a kis talpát...

Ami fontos: beszéljetek a pároddal lehet eloszlathat minden negatív gondolatot. Rágjátok át magatokat és hagyd hogy megnyugtasson.

Gondolj bele mit éreznél ha elvetetnéd aztán pedig hosszú hónapokig nem jönne össze? Szétmarcangolnád a lelked!

Kettőtöknek kell dönteni szerintem.

2015. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
72%

Lehet hogy épp azért jött össze a baba, mert végre nem stresszeltél a munka miatt.


És miért baj az, ha a férjed "támogat anyagilag"? (Mondjuk én ezt nem is értem, mi a pénzünket is közösnek tekintjük függetlenül attól, hogy melyikünk kereste...)


Mint már írták, sokan a tervezett baba érkezésekor is bepánikolnak.


Személyes véleményem, hogy jelen helyzetben az abortusz nagy butaság lenne. Amúgy sem pártolom, de bizonyos esetekben meg tudom érteni. Ez nem tartozik közéjük.


Egészésges vagy, megfelelő korban, és szülésig még dolgozhatsz nyugodtan. Sőt, a baba mellett is lehet dolgozni ezt-azt, persze attól függően, hogy mihez értesz.


Szóval az érzéseid érthetőek, viszont szépen gondolj át mindent, és ne az érzéseid irányítsák a döntésed. Mondanám inkább, a döntéseteket, mert a férjeddel ezt együtt kell eldönteni.


És érdemes a későbbieket is átgondolni:

ha most elveteted, és később nem jön össze a baba, hogyan fogod magad érezni?

Illetve a férjed hogyan fogja magát érezni, ugyanis ezzel azt üzennéd felé, hogy nem akarod/tudod magad rábízni, illetve neki is piszkosul fájna, hogy az a baba, aki lehetne, mégsincs...

2015. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Igen-igen, sok a pro és a kontra is a fejemben. Alapvetően nem a munka ellen vagyok, de egy terhes nőt nem sokan vesznek fel dolgozni, ha kiderül akkor meg szívás, mert kamuztál tehát mindenki tudni fogja majd, h amikor idejöttem akkor már terhes voltam..Nem is ez a lényeg. Igazából valóban felelősség teljesnek gondolom magam,a történtek ellenére, emiatt is gondolkodtam el. Soha nem volt abortuszom, gyerekem sincsen még, ő lenne az első. De hatalmas felelősség és nem szeretném azt, hogy hiányt kelljen valamiből szenvednie esetlegesen. Viszont valóban elvileg soha nem lehet tökéletes helyzetben lenni egy gyerekhez, illetve hogy minden klappol. Vagy ha igen szerintem az nagyon ritka. Elmegyek az orvoshoz a napokban, hogy kiderüljön valóban van-e baba, bár még lehet, hogy korán van hozzá. Illetve mivel a férjem szeretné, emiatt nem akarok h vele megromoljon a viszonyom ha esetleg "visszatáncolnék"...Hiszen én akartam, most akkor meg nem ez nem játék... És tök igaza lenne. Anyukám pl.nem igazán örült neki mikor elmondtam a hírt... Rosszul esett. Neki meg váratlanul.
2015. nov. 3. 13:45
 9/32 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de egy dolgot azért nem teljesen értek:

azt írod, felelősségteljes vagy, és azt is, hogy a legnagyobb problémád jelenleg az anyagi rész, hogy hogy lesz Neked elég pénzed.

Namármost ha két hónapja nincs munkád, azt azt jelenti, hogy amikor megfogant a babád, akkor már egy hónapja nem volt munkád. Akkor hogy is van ez a felelősséggel?

2015. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Ezért írtam ezt, mert nem szeretnék úgy a világra hozni egy babát,hogy nem tudok neki megadni mindent. Erre gondoltam felelősség alatt talán... Nem a 3-4-5 gyereket 40 e Ft gyes+ családira potyogtatók szintjén. Tisztelet a kivételnek.
2015. nov. 3. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!