Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 ik napi progeszteronom 190...

21 ik napi progeszteronom 190 lett, többi lent?

Figyelt kérdés
A magas progeszteron utalhat iker terhességre???Elöre is köszi a vàlasz adoknak;)
2015. nov. 27. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
21. napon a valőságban még nincs terhesség, még beágyazódás előtti időről beszélünk.
2015. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Csak tipp. Ha véletlenül két tüszőből két sárgatest képződött, akkor esetleg lehet, hogy dupla mennyiségű progeszteron termelődik, de ettől még nem biztos, hogy mindkét tüszőből életképes petesejt szabadult ki, hogy mindkettő megtermékenyült és hogy mindkettő beágyazódott.

De azt se tudom, lehetséges-e, hogy valakinek több sárgatestje legyen egyszerre, ilyenről még nem hallottam, de elképzelhetőnek tartom.

2015. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocs, amúgy első válaszolónak persze igaza van, én rosszul fogalmaztam múlt időben, mert a beágyazódás jelen vagy talán jövő idő :)
2015. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,persze igazatok van mert akkor még megsem kezdödik a beágyazodás.Jobban végig kellet volna gondolni mielött ki irom mert dupla ovuláciom vol.A doki 2 sárgatestet látott.
2015. nov. 28. 10:31
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Akkor mégiscsak igazolódott az elméletem, bár még tényleg nem hallottam több sárgatestről, de akkor most már tudom, hogy ilyen is van :).

Tudod, a progeszteront (=sárgatesthormon) a sárgatest termeli. Ha neked kettő van, ez indokolja az emelkedett értéket. És esélyed is van az ikerterhességre, mert akkor két tüsződ repedt meg. De még az se biztos a 21. napon, hogy akár egy is beágyazódik. De persze drukkolok!

Ja, és az esetleges ikerterhességre a szokásosnál nagyobb hcg szint utalhat, de pontosan nyilván csak vérvétellel lehet meghatározni.

2015. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mivel inszemeztünk ezért sürün kell járnom vissza a dokihoz és megvizsgált uh val,látott 1 aprocska petezsákot.De csináltam vagy 15 tesztszt ami mind halvány lett,persze lehet látni rendesen,nem kell forgatni.De aggodok mert már szép erösnek kellene lenni nem???Vagy nem feltétlenül??
2015. nov. 28. 21:50
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
De akkor gondolom már rég túl vagy a 21. napon, és a nemvárt is elmaradt már. Hcg-vérvételt nem csináltat a dokid, ha már ilyen lelkiismeretesen követi UH-val a teherbeesést? És mennyi időn belül csináltad a 15 tesztet? Ha ellőtted 3-4 nap alatt, akkor talán nincs olyan nagy baj, főleg, ha nem mindet reggeli elsőből csináltad.
2015. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Holnap kell visszamenem a dokihoz,biztos nézet hcg t,ha lessz értelme még.Tegnap elkegdtem vérezni,mára ez màr erösödött.A tesztjeim is szépen erösödnek a vérzés ellenére NEMÉRTEM.Ha ép vetèlek akkor már a tesztek nem erösödhetnek ugye??Progeszteront szedek.
2015. nov. 30. 19:18
 9/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Sajnos az erősödő teszt még nem jelenti azt, hogy nem fogsz elvetélni, de csak az idő döntheti el, hogy mi is az állás.

A progeszteronpótlásra elég különbözően reagálunk, nekem pl. sikertelen hónapokban a mensi előtti pecsételő vérzés ugyanúgy jelentkezett, de a mensim addig nem indult be, míg szedtem. Mikor terhes lettem, elmaradt a pecsételő is.

A vérzés egyébként attól is lehet, hogy pont valami érzékeny helyen tapadt meg az embriókezdemény, lehet, hogy nem a méhnyálkahártya leválása okozza a vérzést, hanem valamiféle vérödéma. Ebből még bármi lehet.

Jobbat nem tudok tanácsolni, minthogy készülj a legrosszabbra, reméld a legjobbat.

2015. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na voltam dokinál,megvan mèg;)és azt mondta nemtudja h honann vérzek???De nem nött valami sokat:(de mégcsak 4 hetes ès 5 napos vagyok.Sokaknál még nem is látni semmit ilyen korán.Ma vettek Bhcg is persze,holnap lessz eredmény.Bizakodok a legjobakban,és probálok nem a legrosszabra gondolni;)Lessz ami lessz
2015. dec. 1. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!