Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kevés rózsaszín vérzés és...

Kevés rózsaszín vérzés és nagyon fájdalmas menstruáció minek a jele lehet? Teherbe estem volna? (bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés

Utoljára november 3-án jött meg, és rá pont 14 nap múlva elszakadt az óvszer. 13 és fél órán belül bevettem egy esemény utáni tablettát. Tegnap, azaz november 28-án megjött a mensim, de a szokásostól eltérő. Reggel rengeteg vér jött ki. Olyan, mintha az egész napi adag kiürült volna, mert napközben elég lett volna egy ob mini is. Tegnap beszedtem életem első fogamzásgátló tablettáját, amit az orvos írt fel nekem és az ő utasítása szerint a mensi első napján kezdjem el! ez meg is történt, de csak 19:00kor. Szóval a reggeli kínzó fájdalmas és igen sok vért nem ez váltotta ki. Akkor még is mitől lehetett ez? Ma még ennyi vér sem távozott ki belőlem... viszont egész nap 1 perce sem múlt el az alhasi fájdalmam, még most sem. Görcsoldó és egyéb erős gyógyszerek sem használtak, a meleg vizes palacktól csak rosszabb lett.

Lehet hogy az esemény utáni tabletta nem is használt? Vagy mi válthatta ezt ki? Ilyen vérzést még soha sme tapasztaltam. Azt hozzá kell tennem, hogy tegnap reggel 3x is hánytam egymás utáni áttetsző-és fehér váladékot, de ez már több éve kezdődött, megszűnt egy időre, és 2 év után most hánytam először menstruáció miatt.


Terhesség jele ez? Esetleg valami rejtett betegség? (voltam orvosnál a héten, és megröntgenezett. nem látott elváltozást... szval betegséget nem diagnosztizált) Vashiányos vérszegénységem okozhatja ezeket a tüneteket?


Köszi annak, aki próbál segíteni!


21/N



2015. nov. 29. 17:29
 1/3 mandiga ***** válasza:

Ha akkor volt ovud, előfordulhat, de nem hinném, hogy baba miatt. Az esemény utáni tablettától is lehet rosszul lét, az viszont közvetlen utána jelentkezik. Szerintem ez egy ilyen menstruáció. Hormonok, vagy ki tudja miért.

Nekem egyszer volt olyan, hogy csipp-csepp volt, rettenetesen görcsöltem, alig tudott megjönni. Mikor beindult, akkor már nem volt fájdalom. Az biztos, hogy nekem nem baba miatt.

Ha legközelebb is ilyet tapasztalsz, akkor szerintem menj el dokihoz.

2015. nov. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az esemény utáni eléggé nagy hormonlöket ahhoz, hogy ne tudjuk kiszámítani, utána mikor és hogyan jön meg. Próbálj meg görcsoldót szedni

más fájdalomcsillapítóval együtt, nekem alapból ez kellett a menstruáció első napjaival, ha begörcsöltem. Pl Algoflex M, vagy Algopyrin+No-spa....

Ha mégy orvoshoz, említsd ezt meg, különösen ha a következő menstruációd is ilyen görcsös, mert lehet akár más betegség jele is.

A röntgen nem mutat ki minden betegséget...

Vashiányos vérszegénység nem okoz ilyen tüneteket, inkább szédülést, gyengeségérzést, ájuláshajlamot, sápadtságot, fázékonyságot. Viszont ha tényleg sokat véreztél, akkor a vérszegénységed súlyosbodhat. Nem tudom, mikor voltál kontrollon, de érdemes lehet oda is elmenni, addig is vasat pótolni.

2015. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hasznos válaszokat! :-)
2015. dec. 1. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!