Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kell csinalni a gyermeke...

Kiskallos kérdése:

Mikor kell csinalni a gyermeket, hogy pont Karacsonykor szulessen?

Figyelt kérdés
Mivel vannak csaladok akik szegenyek es sporolnanak az ajandekvetelen ugy, hogy egybeessen a szuletesnap a Karacsonnyal, kivancsi voltam arra, hogy lehetseges-e kiszamolni, hogy pont Karacsonykor szulessen meg a gyermek?

2015. dec. 24. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Aki így akar spórolni az inkább ne "csináljon" gyereket!
2015. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1 millió dolog befolyásolhatja egy gyerek világrajövetelének időpontját. Szerinted akik karácsknykor születtek azokat "megtervezték"?
2015. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik.


Egyébként sokaknak nagyon pocsékul esik hogy egybe karácsonykor van a születésnapjuk mert így milyen az hogy egyben karácsonyoznak és szülinapoznak? Elég pocsék most nem csak az ajándékozás miatt hanem magáról arról hogy ez a nap nem csak ő róla szólhat. Én ismerek olyan ember akit annyira megáldott az élet hogy ma 24-én ünnepli a születésnapját és névnapját. Ő igaz külön kap ajándékot névnapra, szülinapra, és karácsonyra de akkor is 1 évben egyszer letud mindent és utána neki kuss egész évben akkor nem róla szól semmi.


Nekem is pocsék mert én nekem 26-án van a névnapom amit a szüleim együtt tartottak a karácsonnyal nem a spórolás végett mert nem voltunk szegények soha sem mert külön kaptam ajándékot de mindenki egy füst alatt letudta a névnapomat is ezzel és ennyi. Utána nulla ünneplés. A szülinapom az ami normálisan megvan tartva aztán ennyi. Másoknál mindig volt külön névnapozás is nálam pl nem. A barátnőm 4 éve harcolta ki mióta együtt élünk hogy külön legyen tartva a névnapom tehát 26-án is gyűljön össze a család és ünnepeljünk ne előtte 1-2 nappal és karácsony, névnap és örüjjé hanem külön külön, ez jobban esik, és nem az ajándékok miatt. Ugyan akkor a nővéremnek is pocsék mert ő december 13-án született és a szüleim Otília nevet adták neki pont azért hogy egy füst alatt meglegyen a kettő, külön külön ajándék persze de akkor ugye egy füst alatt levan az ünneplés és a karácsony még külön és jóvan utána neki a maradék 11 hónapba kuss.

2015. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Március 19-én.
2015. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
pont a köszöntésén akarsz spórolni...?
2015. dec. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kisebbik lanyom nov elejen szuletett, a nagynak nov vegen van a nevnapja.


Ok mindenre aprobb ajandekot kapnak.


Igy karacsonykor is.


Mikulasra pl csak csokit es a ez egosorral diszitett karacsonyfat kaptak, amit aprankent diszitettunk fel tegnapig.


Okosan kell csinalni, nem mindenre draga ajandekkal elhalmozni oket.

2015. dec. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

én alig pár nappal karácsony előtt születtem

szerinted hány normális szülinapom volt 18 éves koromig ?

úgy 3db

volt h fel sem köszöntöttek

ajándék szinte mindig a karácsonyival van egybe mosva

még most is


szerinted mennyire volt szar érzés h a tesómnak volt rendes szülinap nekem meg szinte soha ???

2015. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
December 20-án született a fiam. Tudatosan nem tettünk érte semmit :) Van születésnapja is külön tartva, alig heverjük ki, ovi-mi itthon-nagyszülők vonalon, már itt is a karácsony. Neki a december ajándékdömpingről szól. Mi nem vonjuk össze, majd esetleg ha nagyobb lesz és bizonyos ajándékot szeretne. De köszöntés akkor is lesz külön.
2015. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb szívás Karácsonykor vagy a környékén születni. Dec. 30-án van a szülinapom, a 19ik volt az első, amit nem Karácsonykor ünnepeltünk. Szóval mindenki elfelejti mikor is születtem valójában, még a szüleim is néha, plusz ugye a szilveszter is bekavar:) szóval a szülinapom sosem rólam, hanem a szilveszteri készülődésről szól:D
2015. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Március közepén, mert ugye a gyerekek zöme nem a kiírt születési dátumkor születik, hanem nagyobb eséllyel csak annak környékén, így nem lehet tudatosan arra gyúrni.

23-án születtem, decemberben van a névnapom, minden vágyam volt gyerekkoromban egyszer egy saját szülinapi party, ahogy az az osztálytársaim zömének megadatott-de még a lehetőséget is elvette egy előttem pár nappal született osztálytársam, akivel nem voltunk annyira jóban, hogy esetleg egybe tartsuk, de ha egyben tartottuk volna, sem lett volna az igazi.

Mivel a névnapom is decemberben van, nem egyszer kaptam egyben a három ajándékot. Most már így a harmadik X környékén nem zavar, megszoktam, úgysem tudnék mást csinálni, de májusban vagy októberben született hugaimat sokáig irigyeltem.

Nem is feltétlenül az ajándék, hanem a személyre szóló figyelem miatt, amit ilyenkor kap az ember.

Szóval én nem szeretnék pl. karácsonykor született gyereket, pont ezért, és az Évák, Ádámok, Istvánok is kiesnek pl. a névadás során, pedig szép nevek.

2015. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!