Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sok év után 40 évesen sikerült...

Sok év után 40 évesen sikerült a lombikunk (fagyi baba), most 8 hetes és gyönyörű kisfiú. Van 4 tesója még, most gondolkodunk, hogykb.1 év múlva vállaljunk e még babát. Ti ennyi idősen még megpróbálnátok? Mindíg a 4 kis fagyi babóra gondolok.

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 07:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
18%

MAximum még egyet vállalnék, de azt sem minden áron.


Azért arra gondolni kell, hogy egyrészt a terhesség-szülés is aránylag nagy kockázatot jelent 40 fölött, másrészt a gyereket azért fel is kell nevelni.

Ha csak statisztikailag nézed is, a gyerek 30 éves kora körül árva lesz, ami nem könnyü neki sem, ebben a korban még azért szüksége lenne családi háttérre.


Szóval én nem próbálnék még egy gyereket, a meglévöre fordítanék inkább több energiát.

Ha meg nem akarod, hogy a lefagyasztottak "levesszenek", akkor adott esetben engedélyezni lehet, hogy másoknak ültethessék be, akiknek nem lehet sajátjuk.

2016. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen ha csak pár évvel lennék fiatalabb nem gondolkoznék. Egyébként pont azért vállalnék,hogy legyen testvére. Másoknak semmiképp nem adnám oda.Ez fel sem merült bennem.
2016. jan. 5. 08:37
 3/31 anonim ***** válasza:
nem. orulnék ennek az egynek. fel is kell nevelni azokat a "fagyi babokat".
2016. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám.
2016. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 mandiga ***** válasza:
52%
Én biztos, hogy megpróbálnám. 40 éves vagyok, és szeretnék még egy utolsó babát nagyon. Valahogy nem akar jönni sajnos. :(
2016. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%
Én biztosan megpróbálnám, mert az én világnézetem szerint a fagyi baba is ember, nem maradhat kémcsőben.
2016. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

30 évesen "árva"? Nos én is 30 voltam, amikor elvesztettem anyámat, és bár fájt nagyon, azért már nem voltam árva, mert önálló felnőtt emberként nagyon jól elboldogultam szülők nélkül is.


A kérdésre a válasz: igen én bavállalom 41 évesen is. Hasonló a szituáció de mégis más: a 3 éves lányomnak tavaly lett volna egy testvére, de 8 hónapos magzatként elveszettem őt. Az orvosom támogat, egészséges vagyok és a lányomat is kárpótolni szeretném, mert azóta is keresi, várja a kistestvérét, aki soha nem jöhetett haza a kórházból.

2016. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
8 hónaposan? Ez borzasztó lehetett, nagyon sajnálom. Nekem is van tesóm és tök jó,a párom egyke és sokszor mondja,hogy de jó volna ha lenne egy testvére. Ha látnátok milyen gyönyörű a babám....( tudom picit elfogult vagyok). És ha a többi is ilyen csodás kár lenne értük,persze mind a 4 sajnos nem lehet de még talán egyet.
2016. jan. 5. 09:45
 9/31 anonim ***** válasza:
Én inkább a meglévő babámnak örülnék, de én eleve egyet akarok. Ha tegyük fel, kettőre vágynék, és bárki garantálni tudná, hogy egyből jön a kistesó (ami ugye képtelenség), akkor talán vállalnám, de mivel nem, nem akarnék egy esetleges újabb évekig tartó procedúrát, mert már eleve 42 lennék, mire születne, hát ha még nem jönne rögtön. Amíg meg az újabb baba összehozása miatt görcsölnék, lehetetlenné tenném, hogy a régóta várt kisfiam kiegyensúlyozott anyukája legyek.
2016. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy megpróbálnám. Én 22 évesen szültem. Anyám engem27 évesen mégis lesz.rnak engem. Lassan 30 éves leszek én is és egyedül asaját kis családomra számíthatok. A páromra a két gyerekünkre. Szülő bárki lehet de anya az kevés van... a gyerekednek jó lesz ha lesz tesója legalább a nehéz helyzetekben lesz vki aki mellette lesz ha re már nem is leszel.
2016. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!