Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti a babaprojekt indulása...

Ti a babaprojekt indulása előtt kérdeztetek valamit a nődokitoktól?

Figyelt kérdés

Júniusban kezdenénk bele a babaprojektbe és aktuális lenne egy rákszűrés.

Igazából annyi mindent kérdeznék a dokitól, mert nagyon sok probléma van/volt a ciklusommal, kaparásom is volt állandó, nem múló vérzés miatt 1 éve, akkor azt mondta, hogy kb. kizártnak tartja, hogy úgy teherbe tudnék esni, de akkor még védekeztünk. Most nagyjából szabályos a ciklusom, de mégse tudom, hogy kezdjünk csak úgy bele a babaprojektbe, vagy mi legyen.


Akiknek problémás (volt) a ciklusa, ti mit kérdeztetek a dokitól?


2016. jan. 11. 12:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Szóval nem akarom azt, hogy feleslegesen próbálkozzunk vagy esetleg vetélés legyen belőle, de úgy tudom, hogy csak 1 év sikertelenség esetén foglalkoznak vele a dokik.

De ilyen esetben is, amikor van csomó előzmény?

2016. jan. 11. 12:14
 2/6 anonim ***** válasza:
szia én elmentem rákszűrésre, illetve megkérdeztem, hogy látja e valami akadályát a baba vállalásnak. Azt mondta, hogy szervileg ő semmi problémát nem lát. Két hónap múlva pozitívat teszteltem.
2016. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jaj bocsi nem írtam hogy nem volt rendszeres ciklusom, illetve pár éve többször kórházba kerültem nagyon durva erős vérzés miatt (majdnem bele is nyekkentem)
2016. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rákszűrés mindenképpen érdemes, de túl sokat nem valószínű, hogy tud mondani...

Csak "élesben" derül ki, hogy teherbe tudsz-e esni, vagy sem (eleve nem csak rajtad múlik, hanem a párodon is).

Egy sima uh alapján a meddőségi problémák nem szoktak kiderülni. Ami pedig a vetélést illeti: a terhességek kb. 10%-a végződik korai vetéléssel, ez sajnos kivédhetetlen, és független attól, hogy voltak-e, vannak-e nőgyógyászati problémáid. Ez mindig benne van a pakliban, de nem érdemes ráparázni.

2016. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindkettő terhességemnél az első éles hónap előtt csináltattam rákszűrést, és igyekeztem úgy menni a dokimhoz,hogy középidőben legyen. Tehát nagyjából lássa az uh-on, hogy érik-e a pete, vagy esetleg megrepedt stb. De kb. ennyi. Az első babánk első hónapban jött össze, a második a 3.-ban!
2016. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És azt sem kérdeztétek meg, hogy mit mikor kezdjetek el szedni? Folsav, magzatvédő vitamin, stb?

2016. jan. 12. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!