Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire kockázatos veleszület...

Mennyire kockázatos veleszületett szívbetegségekkel gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Pontosabban: Kamrai sövényhiány - ez műtve volt; enyhe szívbillentyű működészavar(tricuspidalis regurgitatio), JTSZB

2016. jan. 28. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagynénémnek szívnagyobbodása volt, nem tudom, mi a pontos neve. De neki is gond volt már születésétől.


Két gyermeket vállalt, fel is nevelte őket szépen, de egyre gyengült, sokat volt kórházban. 62 évesen hunyt el.


Jó egészséget kívánok Neked! A szülész-nőgyógyászodat kéne megkérdezni, mit javasol, mik a kockázatok.

2016. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mandiga ***** válasza:

A szívbillentyű miatt nyugodtan szülhetsz, nekem is van enyhe szivbillentyű elégtelenségem. Magasabb a pulzusom, terhesen meg még magasabb volt, de kaptam rá gyógyszert, verapamilt, amúgy lokrent szedek, de azt terhesen nem szabad. A kamrai sövényhiányt azt nem tudom, de ha műtve volt, akkor szerintem nem lehet gond.

Mindenképp kérdezd meg az orvosod.

Sok egészséget kívánok. :)

2016. jan. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jó kívánságokat, megy a zöld kéz!

2 válaszoló: Nekem a vérnyomássommal inkább az a gond, hogy rendkívül alacsony a JTSZB miatt.

Ezek a betegségek úgy tudom mind örökletesek lehetnek, ettől is kicsit tartok.

2016. jan. 28. 12:02
 4/4 mandiga ***** válasza:
Nekem is alacsony a vérnyomásom, csak a pulzusom magas, mert tachicardiám van, amit a szívbillentyű elégtelenség okoz. Valóban örökölhető is, 50-50%. Ha egészséges vagy, akkor is születhet beteg babád, erre nem nagyon lehet alapozni. Én biztos, hogy bevállalnék egy babát. Nekem a kisfiam lágyszájpad hasadékkal született, és senkiről nem tudok, hogy lett volna ilyen a családba, holott nagyon is örökölhető. A lényeg, ha szedsz gyógyszert, és babás leszel, akkor azonnal meg kell beszélni az orvosoddal, mert másikat fogsz kapni. Az is lehet, hogy ellenőrizni fogják a szivedet, mert a terhesség eléggé megterhelő, a szív jobban dolgozik, ezt meg is éreztem nagyon. De szültem már, nem is egyet, és egyiknek sincs baj a szívével, hál istennek.
2016. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!