Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki két baba között nem akar...

Aki két baba között nem akar sokat várni (szüléstől 1 év az első próbálkozásig) milyen fogamzásgátló módszert választott?

Figyelt kérdés

A fogamzásgátló felé hajlok, de nem tudom, mennyire nehezen áll helyre utána a ciklusom, ami eleve elég kaotikus. (Metforminos IR-es vagyok, amit most még nem szedek, mert szoptatni próbáltam). Az óvszert nem szeretjük, spirált fölösleges ennyi időre, a spermicidek nem megbízhatóak, szóval mindennel van valami bajom... :)

Esetleg pesszárium spermiciddel?


2016. febr. 18. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon megkavarta a ciklusom a fogamzásgátló, amikor a jelenlegi férjemmel megismerkedtem, már egy éve talán nem is szedtem emiatt, és nem is akartam még egyszer szedni.

Gyerek előtt óvszerrel védekeztünk, egészen az esküvőig, utána csak megszakítással, mert nem lett volna gond, ha jön egy baba.

Végül jó fél év után döntöttünk úgy, hogy jöhet a gyerkőc, első hónapban sikerült.

A szülés után egy darabig óvszert használtunk, majd megint a megszakítás ment, nálunk a második gyerek se "véletlenül" jött, hanem az első olyan hónapban, amikor tényleg próbálkoztunk (13 hónapos volt akkor a fiam).

Jelenleg a nagyobbik lassan 6,5 a kicsi 4,5, mióta a 2. gyerek megvan, az első hónapok kivételével megint megszakításos módszerrel védekezünk, és annak ellenére, hogy ezek szerint nagyon könnyen összehozunk egy gyereket (mindkettő első hónapban, havi 2 illetve 3 együttlét mellett jött össze), azóta se lettem terhes egy harmadikkal. Ha jönne még egy, nem lenne gond, emiatt nem kezdtem el se fogamzásgátlót szedni, spirált sem akartam.

Egy darabig még maradunk ennél, lassan el kellene döntenünk, szeretnénk-e egy harmadikat :)

40 körül már biztosabb módszerre váltok majd, nem szeretnék 40 fölött szülni, de most még csak 34 vagyok.

2016. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nálunk a császármetszés miatt is fontos lenne, hogy ne csússzon be hamarabb, egy évnél hamarabb veszélyes lenne a terhesség, úgy gondolom.
2016. febr. 18. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:
18hós a babánk,mi is megszakitással védekezünk , nekünk is első hónapban össze jött az első baba ...baba előtt ovszerrel védekeztünk
2016. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi óvszerrel védekeztünk a két gyerek között.
2016. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Óvszerrel.
2016. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%
Kelenföld.
2016. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!