Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sok helyen olvastam babavällal...

Sok helyen olvastam babavällaläs elött érdemes elkezdeni vitaminokat és folsavat szedni, de abbol van több féle is melyik lenne a jo akär a vitaminbol akär a folsavbol häny mg os? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy a folsavnak akkor van a legnagyobb jelentősége, amikor még nem is tudod, hogy babás vagy, ezért már a próbálkozós időszakban is érdemes szedni. Az én dokim például a terhesvitamint nem is ajánlja, csak a folsavat!

Én simán besétáltam a patikába, és úgy kértem, hogy folsavat kérek... kaptam. Az teljesen elég.

2016. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 acelsziv ***** válasza:
50%

1: Jókora idióta a dokid meg kell hagyni. Az átlagember amúgy is súlyosan vitaminhiányosan táplálkozik, ehhez jön még a baba akinek mindent fel kell építenie és ehhez extra adag kellene abból, amit amúgy sem viszel be rendesen. Aztán jön a sopánkodás hulló hajról és rohadó fogakról meg csontritkulásról és megrendült immunrendszerről.


Kérdező: [link]

Ezt ajánlja az egyik webshop és szerintem is kell legalább ennyi. Elsőre drágának tűnik, de a folsav fedezi kb az egész terhes időszakot, a D3 vitamin 3 havi adag tehát csak a multit kell havonta pótolni.

2016. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is gyógyszertárban vettem folsavat, 50 db-os, 3 mg-os 1400 Ft, azonkívül szedek D vitamint, ez 2000 NE-s, ezt mondjuk minden másnap szedem. Megfáztam, így szedek C vitamint is. Ezen kívül felváltva egyik nap Gravida, másik nap egy kalcium, magnézium combo. Ezek 90 db-osak, és így, hogy felváltva szedem, majdnem végig elég lesznek.

A tervezéskor csak a folsavat szedtem, meg multivitamint.

11+3 hkm

2016. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

nekem is csak a folsavat mondta a doki. mivel egészséges vagyok szerinte nem kell vitamin, max c vitamin és majd ha szükséges, akkor magnézium. egyek mindent, húst, zöldséget, gyümölcsöt.

nem hiszem,h ettől baromnak kell nevezni egy orvost...

2016. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 acelsziv ***** válasza:
100%

4: csak iszonyúan tudatlanok táplálkozás terén.

De sajnos erre nem is oktatják őket, mert egészséges ember nem fog gyógyszert szedni. Az orvosképzést meg a gyógyszergyárak támogatják legjobban.

Magadnak kell tájékozódnod, ha jót akarsz.

2016. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem mondott a doki se hülyeséget ha úgy vesszük mert a baba el fogja szedni ami neki kell, a nőgyógyász feladata pedig a baba egészséges fejlődése. Az meg már nem a nőgyógyász orvos problémája ha hullik a hajad vagy romlik a fogad...
2016. márc. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Az orvosképzést meg a gyógyszergyárak támogatják legjobban."


Miért, a vitaminkészítményeket kik gyártják?

Egyébként igen, magunknak kell tájékozódni, és ha valamilyen ásványi anyagra, vitaminra szüksége van a szervezetnek, azt pótolni. Ahogy a nőgyógyásznak nem feladata az sem, hogy más, szervi bajaimmal foglalkozzon, azt más szakorvosokra bízza.

Amire a babának specifikusan szüksége van, az a folsav.

Ha valaki ezen kívül szeretne még mást szedni, az az ő egyéni döntése, de a nőgyógyász nem tudja, hogy ki hogyan táplálkozik egyébként.

15 éve járok a dokimhoz, eddig háromszor voltam olyan helyzetben, hogy a többi orvos széttárta a karját, ő pedig segített. A szakmai tudásában eléggé megbízom. Nem attól lesz valaki jó nőgyógyász, hogy vitaminokat szedet, hanem attól, hogy súlyos, életveszélyes állapotokban higgadtan tud reagálni és megmenti az életem. Nekem ez azért picit többet számít...

2016. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem is több orvos mondta, hogy elég CSAK a folsav, a terhesvitamint meg felejtsem el. Sőt, most sem szedek SEMMIT és nincs semmilyen problémám, pedig most már terhes is vagyok...
2016. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 acelsziv ***** válasza:
8: Azért én erre nem lennék annyira büszke...
2016. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ÉNÉNÉN-től kérdezném, hogy mi a különbség a természetes vitamin és a nem természetes között?
2016. márc. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!