Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pár napos menstruáció, annak...

Pár napos menstruáció, annak is nagy része csak barnázás. Milyen hormon hiánya?

Figyelt kérdés
Hónapok óta alig van menstruációm, pedig előtte mindig szabályos 28 napos ciklusom volt! Az utóbbi időben már a 27. nap reggelén elkezdek halványan barnázni (előtte mindig hirtelen indult be), aztán a 28. napra beindul. Tart 1-1,5 napig és utána még vagy 2-3 napig barnázok. Ez mire utal? Van valami gond, ugye? Feltételezem, akkor ezért nem is esek teherbe.
2016. márc. 14. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el a nőgyógyászodhoz. Ő fog tudni kérni hormon vizsgálatot.
2016. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, utalhat hormonproblémára, viszont ez nem jelenti azt, hogy csak ez lehet oka annak, hogy nem esel teherbe. Mindenképpen érdemes kivizsgáltatni magad.

De amúgy nekem világ életemben ilyen volt a vérzésem, első 1 nap barnázás, utána megjön rendesen, ami 3 nap rendes vérzést jelent, aztán 1-2 napig megint barnázás.

Ettől függetlenül mikor babát terveztünk, jó fél év alatt összejött. Viszont amikor kb. 5 hetes terhes voltam, akkor kapnom kellett hormonpótlást, mert görcsöltem és barnáztam. De utána már nem volt gond szerencsére.

2016. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nincs semmi probléma, hamarabb leválik a méhnyálkahártyád (ami jelentheti azt is, hogy vékony, amire az e vitamin jó lehet). Emellett az alacsony súly is oka lehet a kevesebb menzesznek, pl nálam 50 kiló felett rendes volt a vérzés, alatta pedig pár napos volt, és alig valami.
2016. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már kértem időpontot dokihoz. Igazából azért aggaszt, mert "fiatalabb" koromban nem ilyen volt. Most meg... Oké, nincs vele bajom, nem görcsölök, előtte nem érzékeny semmim, és valójában csak 1-2 nap enyhe vérzéssel jár. A bibi annyi, hogy még nincs gyerekem, de hamarosan szeretnék. És ez miatt félek.
2016. márc. 16. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az utóbbi 3-4hónapban volt sokkal kevesebb a menzeszem es hosszabodott is a ciklusom nehany nappal. Nekem azt mondta a nőgyógyász hogy ez önmagában nem utal semmire, a korom miatt van :-( mivel nemsokára kezdődik egy lombik kezelés, ezért nekem nem is vizsgálta, kíváncsi vagyok hogy nálad kiderul-e valami?
2016. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valoszinu hogy progeszteron hiany all a hatterben...nalam az volt..doki majd kideriti
2016. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom megoldódott de hátha másnak segítek. Nekem is azt mondta a nőgyógyász, hogy minden ok, természetes ha fogamzásgátló szedése mellett egyre kevesebbet vérzek. Másik dokihoz is elmentem aki elküldött vérvételre prolaktin kivizsgálásra. És ez volt a bajom.
2018. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!