Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy ha reggel...

Miért van az, hogy ha reggel 6-7kor mérek hőt akkor 36,5 a hőm de 8-9 között már 36,9?

Figyelt kérdés
Ezek mind nyugalmi állapotban. Létezhet,hogy van ovum ,de 6-kor mért hő csak 36,5? Az ünnepekben felriadtam 6-kor,gyors megmértem a hőm,majd visszafeküdtem. Nem forgolódtam,még a szemem sem nyitottam ki. Majd fél 9-kor rámértem és már 36,9 volt. Ez megy több napja. Elvileg már több napja meg kellett volna lennie az ovumnak de a hőm nem indul meg. Legalábbis 6-7 között nem.
2016. márc. 28. 07:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális.

Minél korábban méred, annál alacsonyabb a hő. (Persze csak ha rendesen alszol előtte).


Az sem jó, hogy 6-7-között méred, mert már ott is eltérés lehet.

Ugyanabban az időben kell mérni, előtte minimum 3 órája kikelni sem szabad az ágyból és minimum 6 óra alvásnak meg kell lennie.

Analóg hőmérőt kell használni (digitális csak akkor jó, ha század pontossággal mér, de e legtöbb csak tized pontosságú), ugyanazon a helyen, tehát vagy végbél (ott 3p), vagy hüvely, vagy szájban nyelv alatt középen (itt 5 perc), egy cikluson belül nem szabad váltogatni a mérési helyet sem.


Ha ezek a feltételek adottak, akkor lehet görbét elemezni.

2016. márc. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!