Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sajnos február óta szedek...

Sajnos február óta szedek napi 3 szor 0,5 rivotrilt, napi 2 rexetint, és este 1 stilnonoxot, ezek mellé dohányzom, eldöntöttem a dohányzást abba hagyom a gyógyszereket csökkenteni szeretném, ezeknek mennyi idő kell amire kiürülnek a szervezetből?

Figyelt kérdés
Vettem máriatövis kapszulát tisztítás miatt,és tisztító tea keveréket,ja és e cigit nikotin mentes folyadékkal .Mit javasoltok esetleg?Ami miatt olyan helyzetbe kerültem ,hogy a gyógyszerekre szükségem lett teljesen megszűnt ,helyre állt az életem! Előre is köszönöm

#nyugtató #dohányzás baba
2016. ápr. 23. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha leakarsz szokni a cigiről akkor azonnal kell. Dobd ki és többé ne gyűjts rá.

Tudom miről beszélek. Én napi 2 doboz sofit szívtam, amikor egy nap súlyos asztmás rohamot kaptam. A kórházban közölték, hogy a ciginek köszönjem, hogy fulladok..Még aznap kidobtam az összes cigit, soha többé nem cigiztem. Ha pótcselekvéssel akarod pótolni mint pl: e cigivel, akkor nem fog sikerülni.

2016. ápr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz, mert a nyugtatókat nem lehet csak úgy letenni, ennyi idő alatt hozzászoktál. Az orvos megadja a fokozatos csökkentés ütemét.


Kiürülnie nem kell semminek, a "valamivel méregtelenítés" kacsa. A máj méregtelenít, az átlagos gyógyszerek maximum fél nap alatt kiürülnek a szervezetből. Kivételt sugárkezelés, kemo, stb jelenthet, de ott is az orvos tudja megmondani, hogy mennyi idő alatt tisztul ki a szervezet.


Szóval az orvost kérdezd meg, hogy milyen ütemben, fokozatokban csökkentsd a gyógyszereket. a ciginél valóban a teljes elhagyás segít csak. Ajánlom olvasmányként Allen Carr könyvét, nekem az segített a napi 2 doboz cigit letenni, amikor kiderült, hogy terhes vagyok.

Olyan ritkán előfordult, hogy nagyon kívántam, akkor a férjeméből kértem egy slukkot. Amúgy ő a cigijével ki lett tiltva a lakásból, hogy ne kísértsen. Ez azt jelenti, hogy csak úgy gyújthatott rá, amikor én nem tudok róla, hogy ne kapjon el vágy a cigi után, mert erős dohányos voltam. Szerencsére értette a helyzetet, nem is volt gond belőle. Csak hétvégén sokat járt el boltba (útközben rágyújtott), vagy akad olyan dolga, amiért ki kellett mennie 15 percre a házból :)

Tudom, önbecsapás, de nekem csak így működött, hogy ne kívánjam meg újra a cigit - sajnos nem undorodtam tőle, a szervezetem egész terhesség alatt kívánta volna. Így jobb híján kerültem az éppen dohányzó embereket.

2016. ápr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a cigit azonnal, a gyógyszereket szépen fokozatosan tedd le,de teljesen.
2016. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 24. 09:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Addig ne vállalj gyereket, amíg nincsenek rendben a dolgaid! Nyilván nem véletlenül szedsz ennyifajta gyógyszert. Pláne nem az egyik legerősebb nyugtatót. Ez nem úgy van, hogy fogom és leteszem. És ha le is teszed, semmit nem fogsz javulni, ha azok a dolgok, ami miatt szedted, azok nincsenek megoldva.

Konzultálj az orvossal mindenképpen, fordulj pszichológushoz, jógázz, ha van rá módod és majd ha száz százalékosan rendbe jössz és gyógyszerek, cigi nélkül is rendben vannak a dolgaid, akkor gondolj babára, addig ne!

2016. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!