Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy vizsgaljak ki azt ha...

Cintuskaa kérdése:

Hogy vizsgaljak ki azt ha elvan zarodva a petefeszek?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben csak orvosi beavatkozas segithet? Vagy van mas megoldas is? Ha extra rendszertelen a menstruaciom akkor ez a problema fent allhat? Vagy akkor egyaltalan nem lenne menstruaciom? Mi tavaly oktober ota vagyunk a baba teman . (heti 3-4x-i egyuttlet) es semmi . es mar annyira aggodom. Tobbszor neztem tesztet negativ volt vegig . ha elmegyek a nogyogyaszhoz akkor ha azt kerem nezze meg a petefeszkem akkor ezt egybol megis tudja nezni? Vagy hogy kepzeljem el ezt? Hormon vizsgalatra kuldott de nincs menszeszem . szedtem barst cserjet sikertelenul.

2016. máj. 15. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A petefészek nem lehet elzáródva, amire te gondolsz, az a petevezető.

A petevezető átjárhatóságának pedig semmi köze a menzeszhez, ugyanis a ciklus és a peteérést hormonok irányítják, ahhoz nem kell, hogy a petevezetők tökéletesen működjenek. Ha valakinek sterilizáció céljából elkötik a petevezetőit, a menzesze ugyanúgy normális lesz, mint addig.

Ha a ciklusoddal van gond, akkor jó eséllyel a peteéréssel vannak problémák.

És az orvos nem tudja csak úgy rögtön megnézni, hpogy átjárhatók-e a petevezetők, ahhoz speciális vizsgálat (mondjuk HSG) kell.

2016. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Petevezetek zarodik el es van petevezetek atjarhatosagi vizsgalat. Gèlt nyomnak "fel" neked es megnezik be jut e vagy sem, van akinek faj ez egy kicsit es van aki semmit sem erez. Ha ilyet szeretnel nehez neha elerni h odakuldjenek.csak ha mar 1-2eve probalkoztok. :/ egy ket orvos eleg idiota tud lenni meg szivtelen.

Ha elvan zarodva akkor ket fajta lehetoseg letezik.

Vagy felnyithato mutettel vagy nem.:/ vagy mindketto elzarodott vagy csak az egyik. Nekem csak az egyik es van ket gyerekem.:)

2016. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor most legeloszor mit tehetnek? Kerjek gyogyszert arra hogy megjojjon? Oszinten 12eves koromba jott meg eloszor azota rendszertelen. Mivel tenyleg tudatlan voltam ezzel a temaval kapcsolatban igy en soha nem is gondoltam arra hogy az baj lehet ha 2-3havi menstruaciom kihagy. Egyszer mikor korulbelul 14-15eves voltam elkellett valami vegett mennem ultra hangra es akkor latta az egyik nover hogy "striak" keletkeztek a hasamra. Az anyam arra fogta elhiztam . mondta a nover hogy inkabb hormon problema allhat a hatterben . anyam termeszetesen tett ra. En 14-15evesen nem gondolkodtam abba hogy elmegyek orvoshoz kivizsgaltatni. Es valoban 14eves voltam 50-55kg kozott mozogtam . most kozel 20eves vagyok 77kg es 169cm . lehet hogy tul sulyosnak szamitok es ezert nem sikerul a baba? Vagy en mar tenyleg nem tudom . meg csak megse termekenyultem de mar ugy bele eltem magam . elkepzeltem mit hogyan csinalnek . a hatter megvan a kis gyereknek . 16eves korom ota dolgozom nem azert szeretnek babat mert munka kerulo lennek. De kerlek valaki adjon valami otletet. Ha olyan gyogyszert iratok fel amivel megjon akkor a hormon szint vizsgalatot ez befolyasolja? Folyamatosan kb minden masnap egyutt vagyunk ugy es a hasamba ilyen pici gorcsoket erzek az mit jelent? Hozza tennem kb mar 1-2hete erzem ezt . mar akkor ugy orultem h megjon de nem volt semmi . a teszt negativ . folyasom bo volt ma. De 2napja nagyon szaraz volt . mar neha ugy feladnam . ugy erzem nem merem megmondani az orvosnak amit erzek hogy szeretnem ha lenne gyerekem hogy minden tenyezot szeretnek kizarni .de ok nem veszik annyira komolyan ugy erzem . en mar gondoltam aidsra meddosegre minden felere. Valami biztos van ha 8honapja nem sikerul.:(
2016. máj. 15. 21:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Amugy enis nagyon problemas voltam. Nekem a palastfu tea es etrend valtas.+awiva torna valt be

A torna elkezdese utan 2honappal teherbe estem. Megerte az arat!!

2016. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van rajtad felesleg de ez nem tulsuly.. ne fogd arra.:) elobb a menzeszed álljon be es utana johet a babaprojekt.
2016. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gratulalok neked. :) de en ugy felek en annyira szeretnem . vegre minden adott mar csak o kene az eletembe . o lenne az eletem ugy erzem most meg nincs jelentosege annak hogy "vagyok". De o lenne a boldogsagom . ugy szeretnem a kezembe tartani . meg most is elerzekenyulok ezen potyognak a konnyeim de ketsegbe vagyok esve. A parommal kozel 5eve vagyunk egyutt sosem vedekeztunk es sosem voltam terhes. Mondjuk megszakotasos volt de ugye az elovaladek is lenyeges. Es jovore lesz az eskuvonk es ugy erzem ha nem lehet gyerekem akkor nem kell semmi. En nem szeretnem ugy ossze kotni a szerelmemmel az eletemet h elvegyem tole azt a lehetoseget ami neki is olyan fontos mint nekem. :'(
2016. máj. 15. 21:18
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy kaptam a hormon vizsgalatra papirt . jovo heten jar mar le . es meg mindig nem jott meg. Es ha nem jon meg hogy tudna rajonni az orvosom a problemara?
2016. máj. 15. 21:21
 8/12 A kérdező kommentje:
Ittam mar szuz teat szedtem baratcserjet. Rengeteg tej termeket fogyasztottam mert azt mondtak hatasos. Sok zoldseget ettem . probaltam fokuszalni az egeszseges elet modra. Egyutt let utan parnat tettem a fenekem ala . illetve egyutt let utan mindig 20percet fekudtem egybol . es kezdem elveszteni a hitem . most kifogom probalni ezt a tornat . de nem szeretnek mar tul sok gyogyszert szedni mert ugy gondolom az se egeszseges. Meg azt szeretnem megkerdezni . hogy a parom szed olyan gyogyszert h TEGRETOR ez akadalyozhat barmit is?
2016. máj. 15. 21:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 7 evig csinaltuk megszakitassal.:)... sokan csinaljak ugy! Aztan elesben sikerul. Ajanlok neked palastfu teat tenyleg jo :)
2016. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a gyogyszer nem akadalyozhatja, vagy csak keeper ront.

Gyogyszerekkel hagyj szunetet , mert az sem jo igy felboritod a szervezeted.:) az sem jo h igy ragorcsolsz. Lehet h CSAK ez a lenyeg. Rengetegen ragorcsolnek es azo stressz, amit a szervezet ugy vesz h nincs itt az ideje a terhessegnek ... aztan amikor nem gorcsolnek ra, nem szednek gyogyszert.csak elvezik a dolgot. Akkor jon a gyermekaldas. A parod miatt ne aggodj ha szeret akkor tarsad lesz ebbenis. Te is az lennel Neki ha esetleg vele lenne gond.

2016. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!